Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet MiniMaxPLUS - Powietrze w instalacji oraz symbol "99"

09 Paź 2013 18:00 2202 8
 • Poziom 12  
  Witajcie. Mam problem z piecem Termet MiniMaxPLUS. Ostatnio na łączeniu kapała woda, więc została założona nowa złączka, instalacja się zapowietrzyła od kilku dni nie mogę pozbyć się powietrza z układu. Zanim wymieniono łączenie kaloryfery w cały mieszkaniu byly zakręcone bo wiadomo lato i nie są do niczego potrzebne.Do rzeczy: Jak wspomniałem od kilku dni napuszczam wodę do instalacji od 1.2-1.3 czasami i do 2.5 i spuszczam powietrze z odpowietrznika w łazience przy kaloryferze oraz z zaworu, ktory jest na rurce w obiegu. Woda podczas spuszczania aż strzela, a odpowietrznik w kaloryferze syczy szczególnie podczas gdy spuszczam wodę zaworem. Dobiję ciśnienie do 1.3. Idę do kaloryfera w łazience, spuszczam powietrze co słychać gdy "syczenie" ustąpi na piecyku już jest 0.8 bara co zapewne świadczy o silnym zapowietrzeniu?

  Gdy ciśnienie wynosi od 0.5-1.3bara próbuje włączyć ciepłą wodę niby się grzeje nagle w piecyku słychać syczenie i takie jakby to napisać "uderzenie wody o coś" Nie wiem jak to inaczej ująć i przestaje grzać wodę temp. gwałtownie spada. A co gorsze gdy ustawię "zima" pokazuje mi jakieś dziwne cyfry 99 i sobie spada, spada i tak do 50-40 i leci i końca nie widać. Jak szybko odpowietrzyć instalacje? W kaloryferach nie ma powietrza bo zawory są pozakręcane ale najgorsze jest to że piecyk się dziwnie zachowuje. Proszę o pomoc.

  edit: Proszę także o nie usuwanie wątku jeśli popełniłem jakiś błąd w pisownie czy też w temacie bardzo mi zależy na rozwiązaniu problemu. Dodam także filmik, który pokażę jak się zachowuje piecyk. Chciałbym jeszcze dodać ponieważ wyżej nie wspomniałem że piecyk podczas "ogrzewania wody" potrafi się wyłączyć temp. wody opaść i ponownie załączyć mimo iż woda dalej leci. Czy to wina powietrza w obiegu?

  http://www.youtube.com/watch?v=FWZ1uTk84GA&feature=youtu.be
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Witam, po 1 musisz postarać się dobrze odpowietrzyć instalację na wyłączonym kotle, po drugie grzejniki nawet w lecie muszą być odkręcone bo po pobieraniu cwu kocioł chce się schłodzić i wypuszcza ciepło na grzejniki a zakręcając je blokujesz go. Mnie to wygląda na zapowietrzony kocioł, czy odpowietrznik w kotle jest sprawny?
 • Poziom 12  
  Był sprawny zanim zaczeła kapać rurka w obiegu. Ja go odpowietrzałem gdy był włączony... jutro go wyłączę po napełnieniu cisnienia i będę odpowietrzał aż do skutku.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  A może prościej będzie jeśli jeszcze raz zalejesz instalacje tylko wolno.
 • Poziom 12  
  Ok, zrobiłem tak:

  1) Opróżniłem wodę w instalacji do 0.
  2) wyłączyłem piec
  3) zacząłem napuszczać stopniowo wody do obiegu (powoli) i w każdym poniższym punkcie podłączałem piec do prądu i zaczął się odpowietrzać i ciśnienie po odpowietrzaniu spadało jak niżej
  a) 0.5 - 0.4
  b) 0.8 - 0.6
  c) 1.0 - 0.8
  d) 1.4 - 1.0
  e) 1.5 - 1.2 (obecne)

  woda się grzeje normalnie ale po kilku minutach przekracza ustawioną temperaturę, gdy ustawię "zimę" piecyk się nie chce załączyć wogóle co jest dość dziwne. Co dalej ?
 • Poziom 36  
  Wezwać serwis, objawy mi wskazują na awarię elektroniki kotła.
 • Poziom 12  
  Dam sobie radę z ogrzewaniem mam także elektryczne możliwości. Ważne że jest ciepła woda serwis zrobię na wiosnę.

  budynek ocieplili, a w pokoju mam 24-25stopni w zimę przy -10 st. mrozie i to bez ogrzewania, mam całą ciepłą ściane, ogrzewają mnie od dołu i od boków, a jeszcze w tym roku budynek ocieplili :D

  700W eko elektryczny kaloryfer rocznik (2013) mi wystarczy do ogrzania pokoju, ew jak będę wychodził to wystawię go do kuchni w zupelności wystarczy.

  Dodano po 25 [minuty]:

  PS: wodę grzeje normalnie dzisiaj temp. nie przekroczyło ani o 1 st. Ale kaloryfery mogą się nie włączać przez to iż 2-3/5 kaloryferow jest zakręconych ?
 • Poziom 36  
  Gdy kocioł jest uruchomiony na C.O to grzać musi nawet jak będzie odkręcony 1 grzejnik.
 • Poziom 12  
  To czemu wodę grzeje normalnie, a kaloryfery się nie włączają ?