Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie zużycie procesora -100%

14 Paź 2013 15:17 1710 13
  • Poziom 7  
    Witam mam problem z komputerem :) problemem jest użycie procesora które jest 100% przez cały czas czy mogę jakoś temu zaradzić?? Proszę bardzo o pomoc :D
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Pokaż screen z menadżera zadań z zakładki procesy, Spróbuj przeskanować MBAM po aktualizacji bazy wirusów( najlepiej w trybie awaryjnym skoro tak zawiesza PC). Wrzuć także logi z OTL, zaznaczając wszyscy użytkownicy, infekcja LOP i Purity.
  • Poziom 16  
    CTRL+ALT_DEL, zakładka procesy i pokaże delikwenta który pożera procka. :)
  • Poziom 7  
    Mój komp :
    Intel Celeron(R) D CPU 3.46 GHz
    2.99 GB RAM
    System Windows XP Home edition

Dodano po 1 [minuty]:

Jest tu troszkę tych procesów. :)

Dodano po 4 [minuty]:

Postaram się wrzucić tu te procesy, jak mi się otworzy stronka na komputerze, bo póki co działam na laptopie i dostaję nerwicy.

Dodano po 11 [minuty]:

Wysokie zużycie procesora -100%
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wyłącz na próbę aktualizacje automatyczne w panelu sterowania, potem zrestartuj PC i podaj jaki objaw. Świeży system?
  • Poziom 7  
    System stawiałam dwa dni temu.
    monik853 napisał:
    system stawialam dwa dni temu

W takim razie nie zdziwiłbym się gdyby właśnie system pobierał sobie sporą liczbę aktualizacji a takie zachowanie jest w tym przypadku jak najbardziej realne ze 100% zużyciem procesora wtedy przez svchost.exe
  • Poziom 7  
    Po wyłączeniu aktualizacji automatycznych wydajność komputera spadła praktycznie w 100%.
    monik853 napisał:
    po wylaczeniu aktualizacji automatycznych wydajnosc komputera spadla i praktycznie w 100%

tzn? Po ponownym uruchomieniu PC i wyłączonych aktualizacjach w panelu sterowania dalej jest 100%?
  • Poziom 7  
    Czy można wymienić procesor na lepszy w PC?

Dodano po 1 [minuty]:

Po wyłączeniu i restarcie już nie jest 100% tylko było 0. :)
    Czyli jest ok. Choć dobrze by i system był zabezpieczony. Co do procesora lepszego to jak podasz pełną konfiguracje PC to coś się pewnie dobierze, choć po prostu lepiej chyba nawet przeczekać jak on to pobiera wszystko wtedy jest zabezpieczony, chyba że masz dobrego antywirusa.
  • Poziom 7  
    Ostatnio dołożyłam Ramu 2 GB, bo miałam 1 GB i zmieniłam dysk twardy z 240 GB na 500 GB.
  • Poziom 1  
    Też miałem ostatnio parę taki przypadków. Niestety musiałem cierpliwie czekać, aż system się w pełni zaktualizuje. Któraś poprawka naprawia ten problem.
  • Poziom 7  
    Plyta glowna : GA - 945GM - S2 S775
    PAMIEC : DDR2 1GB/667 MHZ
    DDR2 2GB/5300 KINGSTON
    DYSK TWARDY: WD 500GB
    kARTA GRAFICZNA JEST ZINTEGROWANA BO TA KTORA MIALAM SPALILA SIE

Dodano po 1 [minuty]:

ANTYWIRUSA MAM AVG OCZYWISCIE DARMOWKA Z NETA