Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Color LaserJet CP1215 - Drukuje kilka stron i się zacina/zawiesza

15 Paź 2013 14:10 2724 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam drukarkę HP Color LaserJet CP1215. Problem z nią jest taki, że gdy puszczę wydruk kilku (i więcej) stron, ta drukuje z reguły 2 do 4 i się zatrzymuje. Świeci się kontrolka „wznów” i mruga „brak papieru”. Instrukcja mówi bym załadował odpowiedni papier lub inne materiały i abym nacisnął „wznów” aby zignorować ten stan. Oczywiście to nic nie daje, papier jest właściwy, tonery tylko są zamiennikami. Natomiast jak otworzę i zamknę drzwiczki i drukarka się wypozycjonuje, to rusza w podobnym schemacie. Po kilku stronach znowuż się zacina.
    Pogrzebałem trochę koło czujnika ilości papieru w kasetce, poprawiło się o tyle, że drukowała np. kilkanaście stron do zacięcia. Nie wiem jednak czy tędy droga, gdyż ja właściwie zakleiłem otwór, z którego wystaje dźwignia, którą naciska papier w kasecie, w ten sposób aby była zawsze wciśnięta, niezależnie od tego czy jest papier czy nie (zakładam, że jasne :)). Logicznie rzecz biorąc, nie powinno mieć to żadnego wpływu. Ale miało. Chyba...
    Zaktualizowałem jeszcze firmware.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc, chęć pomocy i ewentualne przemyślenia. :)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Na początek obejrzyj rolkę pickup.Być może jej zużycie jest powodem niepobierania papieru.Wyczyść,przesuń nieużywaną część gumy na krawędź natarcia lub wymień na nową.Zalecane razem z rolką separacji.
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem i czyściłem rolkę, nie ona jest przyczyną niepobierania papieru. Podglądałem pracę drukarki. Po prostu, pobiera tę "ostatnią" i nie bierze się za pobieranie kolejnej. Zawiesza się.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam może coś nie łączy w czujniku papieru brudny może zimne luty ja bym tu się przyglądał.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    A solenoid poprawnie działa?
  • Poziom 10  
    Solenoid, czy chodzi o cewkę w sprzęgle? Jeśli tak, to jestem przekonany, że jest ok.
    Ale jak to sprawdzić?
    Odnośnie czujnika. Troszkę go czyściłem szczoteczką z alkoholem. Ani się nie poprawiło, ani pogorszyło. O zimnych lutach nie pomyślałem. Pomyślę jutro, ale mam mało czasu na naprawę. Jeśli nie udźwignę tego tematu, to drukarka idzie do konkretniejszego serwisu.
    Może do was... hehe
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany.
    Jednak ja zajmowałem się drukarką.
    Ze względu na niski koszt części, profilaktycznie wymieniłem separator oraz rolkę pobierającą i.... pomogło. Czyszczenie okazało się niezbyt skuteczne.
    Przeważnie, gdy zużyje się rolka, to próbując pobrać kartkę ślizga się i pojawia się jakiś tam komunikat. W tym przypadku drukarka po prostu przerywała pracę, bez żadnych "prób pobierania". Dziwne.
    Dzięki wszystkim za pomoc.