Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw mini kamera nadajnik i odbiornik 5 km.

taiidan 19 Mar 2005 23:39 5343 8
  • #1 19 Mar 2005 23:39
    taiidan
    Poziom 10  

Tak jak w temacie mam problem ze złodziejami chciałbym ich przyłapać tylko że miejsce jest oddalone o jakieś 4 do 5 km czy wie ktoś gdzie po rozsądnej cenie można kupić taki zestawik bo wybór jest chyba spory tylko się na tym nie znam.
    Jeszcze jedno chyba sygnał nie był by dostępny dla wszystkich bo wtedy lipa.

0 8
  • Pomocny post
    #2 20 Mar 2005 00:50
    waxman
    Poziom 20  

Witam. 5km to jest duża odległość , osobiście nie spotkałem sie z zestawem o takim zasięgu. A jeżeli są to cena będzie wynosiła kilka tysięcy czy jest rozsądna to zależy jak duże szkody czynią złodzieje.
    A tak żartobliwie problem ujmując możnaby sie pokusić przy okazji o stworzenie stacji telewizyjnej:).Pozdrawiam.

2
  • #3 20 Mar 2005 01:26
    taiidan
    Poziom 10  

Tak poza nawiasem to szkody nie są duże można powiedzieć że małe tylko bardzo częste a ja jestem tak zawzięty że na głowie stanę a ich złapię nawet u siebie mam wycieraczkę podłączoną do czujnika bo kradną od kiedy mam zastawioną pułapkę to dziwnym trafem kradną sąsiadom a mojej nie ruszą.
    Faktycznie 5 km to dużo ja widziałem na góra 100m i dlatego jestem ciekaw czy ktoś może się spotkał z czymś takim.

0
  • Pomocny post
    #4 20 Mar 2005 13:12
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Łączność na odległość 5 km jest oczywiście możliwa, spotkać się można z takim sprzętem, ale nie szukaj tego na allegro, bo nie znajdziesz. Należałoby zakupić wzmacniacz w.cz. do tego najlepiej wysoko zamontować antenkę (najlepiej kierunkową) w zależności od ukształtowania terenu i zabudowania. Moc takiego nadajnika podpięta pod jakąś kamerkę będzie w zakresie 2-8W sprzęt tego typu jest dostępny na różnych stronkach, ceny się wahają od 150-1000 PLN za coś :) ale takie moce są "niedozwolone do użytku”, bo to już tak jak napisał kolega mała stacja telewizyjna. Można się pokusić o samemu zmajstrowanie, co nie, co (nadajnik 5-8W to już wyzwanie), ale jeśli miałoby się wzmacniacz takiej mocy w.cz. to można zmontować sprzęt dużo taniej: kamera podpięta pod wideo-z wideo sygnał małej mocy w.cz- a później na wzmacniacz w.cz. do antenki.

Pozdrawiam Sadek

0
  • #5 20 Mar 2005 16:08
    taiidan
    Poziom 10  

Przepraszam ale jak obliczyłem to 5 km samochodem a po prostej według mapy to jest 1.5 km ukształtowanie terenu to idealna równina bez przeszkód a ja jeszcze mieszkam na 7 piętrze.
    Więc chyba coś do 2 km powinno starczyć.

0
  • Pomocny post
    #6 20 Mar 2005 16:28
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli powiadasz że do 2km to sprzęt ok 0,5-2W można znaleźć na różnych stronkach. Znalazłem w gazetce Elektronika Praktyczna firme PPHU TTS podają stronke www.ttstudio.pl (nie sprawdzałem) mają różne nadajniki, możesz znaleźć jeszcze coś innego :)

0
  • #9 21 Mar 2005 00:25
    taiidan
    Poziom 10  

Planuję zakup karty do kompa gdzieś widziałem za 149zł. na 4 kamery z funkcją pre alarmu podłącze odbiornik i sprawa załatwiona.

0