Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób na podgląd online - Kamera IP

04 Lis 2013 14:47 5766 11
  • Poziom 14  
    Mam taki nietypowy problem, jakie rozwiązanie proponujecie aby zastosować do podglądu online kamery.
    Kamera jest zamontowana w lesie gdzie tak naprawdę tylko jest dostęp do prądu.
    Jeżeli chodzi o dostęp do internetu to nie ma tam możliwości zamontowania internetu kablowego czyli Neostrada, dialog upc to odpada. Jest tylko możliwość poprzez dostawców mobilnych. Żadnego Wi fi tam nie ma i w okolicy. Tnz ostateczność bedzie jakiś most ale to nie jest wskazane.
    Czy mieliście już takie sytuacje? Jak zrobić dostęp do takiej kamerki?
    Jedyne co przychodzi mi na myśl to wysyłanie jakiś zdjęc na maila lub FTP.
    Czy macie jakieś inne rozwiązanie?
  • OptexOptex
  • Poziom 39  
    Jaka to kamera ?

Ogólnie jeśli w tym lesie masz prąd to można powiedzieć ze to połowa sukcesu.

Co to za kamera czy dopiero chcesz jakąś kupić ?

Czy blisko lasu mieszkasz ?

Jak głęboko w lesie jest ta kamera ?

Cała zabawa polega na tym żeby kamera miała dostęp do internetu albo sieci lokalnej.

Jeśli mieszkasz na tyle blisko że las widoczny jest z twojego miejsca zamieszkania okna czy tam dachu to taką kamerę najlepiej jak by była to kamera wi-fi IP możesz podpiąć pod jakiś ruter z anteną kierunkową skierowaną w stronę twojego domu gdzie był by drugi ruter no i mostem możesz połączyć oba nadajniki. Inna opcja to o ile jest w lesie zasięg sieci AERO2 mógł byś ten darmowy internet wykorzystać.
  • OptexOptex
  • Poziom 14  
    kamery nie mam ale każda jedna pracuje w ten sam sposób jeżeli chodzi o połączenie i podgląd online. Należy mieć adres publiczny i otwarty port no 80 aby przez przeglądarkę podglądać, można wykorzystać port rtsp do przesyłania obrazu 554 domyślny.

Mieszkam daleko i nie ma wstępnie połączenia wi fi. Jeżeli chodzi o połączenia operatorów komórkowych to jest możliwe jak najbardziej. Można dzwonić połączyć sie przez internet mobilny z telefonu.

Jeszcze raz powtórze że przez wi fi raczej też tam nie ma możliwości- choć jak nic nie bedzie innego to bedzie trzeba to zrobić choć nie takie łatwe.

W lesie jest zasięg aero 2 ale kolega chyba nowy w tym temacie bo co wiem z praktyki to aero2 jest tylko do pobierania danych, przeglądania stron ale w drugą strone nie działa tzn nie ma możliwości przekierować porty na daną usługe czyli nie ma możliwości połączyć sie do miejsca gdzie jest aero2(iplus, play) i np zarządzć routerem lub podgladać kamere.

jakieś inne propozycje?
  • Poziom 30  
    elektroinstal_compan napisał:
    [..] każda jedna pracuje w ten sam sposób jeżeli chodzi o połączenie i podgląd online. Należy mieć adres publiczny i otwarty port no 80 aby przez przeglądarkę podglądać, można wykorzystać port rtsp do przesyłania obrazu 554 domyślny.

Nie jest to prawda.
    Kamery tego typu: http://sk4.telekamera.pl/hardware.html nie wymagają specjalnych kart SIM, udostępnia portów itp. Działają bez problemów nawet z kartami Aero 2. Zobacz tu http://telekamery.net/
  • Poziom 16  
    Aero darmowe można wykorzystać do transmisji wizji przez internet. Jednak ograniczenie prędkości transmisji do 512 kb/s i rozłączanie nawiązanego połączenia po 60 min utrudnia nieco pracę.
    Zapoznaj się z ofertą firmy Infratel.
    www.infratel.pl/‎
  • Poziom 14  
    dste5 napisał:
    Aero darmowe można wykorzystać do transmisji wizji przez internet. Jednak ograniczenie prędkości transmisji do 512 kb/s i rozłączanie nawiązanego połączenia po 60 min utrudnia nieco pracę.
    Zapoznaj się z ofertą firmy Infratel.
    www.infratel.pl/‎

A jak jest w infratelu z adresem publicznym i portami?
  • Poziom 14  
    tak adres publiczny ale czy porty nie są blokowane?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    ale czy porty nie są blokowane?

Nie są blokowane, jak już wspomniałem mam kilka takich instalacji.
  • Poziom 31  
    Kamera jest zamontowana w lesie gdzie tak naprawdę tylko jest dostęp do prądu...

A jest tam miejsce na komputer? Z komputerem problem można rozwiązać na kilka sposobów. Internet może być dowolny, z blokowanymi portami, rozłączaniem itp.
  • Poziom 14  
    teoretycznie jest ale nie wskazane- wiem z komputerem to już po problemie było by bo nieskończenie wiele rozwiązań
    przetestuje to z plusem
  • Poziom 16  
    do lasu proponuję CDMA a nie GSM,
    przy okazji podpowiem - tani komputerek na Androidzie + skype i masz ładny live