Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maszyna do szycia VERITAS TEXTIMA - zablokowany bębenek

sosik89 17 Lis 2013 08:18 2727 3
  • #1 17 Lis 2013 08:18
    sosik89
    Poziom 2  

Witam,
    Szyłam na maszynie i w pewnym momencie przestałą działać. Po oględzinach stwierdzam, że to bębenek jest zahaczony. Na zdjęciu pokazuję jak to wygląda. maszyna do szycia VERITAS TEXTIMA - zablokowany bębenek Jeśli natomiast odkręcę ten metalowy haczyk to igła haczy o bębenek.
    Da się coś w tym wypadku zrobić? Bardzo mi zależy, żeby jak najszybciej naprawić tą maszynę bo muszę dokończyć szycie.

Pozdrawiam

1 3
  • Pomocny post
    #2 17 Lis 2013 09:48
    kemot55
    Poziom 30  

I tak ma być. Pytanie czy reszta może się obracać (czyli to z czarną osłoną). Pewnie wpadła nitka i zablokowała wszystko. To bardzo czuły mechanizm.
    Co masz na myśli "igła haczy o bębenek"? Czyli próbuje wbijać się w metalowe części?

-1
  • #3 17 Lis 2013 11:07
    sosik89
    Poziom 2  

To czarne się kręci ale tylko jeśli odkręcę ten haczyk. W innym wypadku wygląda to tak, jakby ten haczyk blokował. Jeśli odkręcę haczyk i kręcę tym kołem po boku maszyny, które powoduje, ze rusza się igła, to ta igła w pewnym momencie zatrzymuje się na bębenku. Tak jakby chciała się w niego wbić.

0
  • #4 17 Lis 2013 13:45
    wiesław67
    Poziom 21  

Na tym zdjęciu praktycznie nic nie widać.
    Byc może pomiędzy chwytacz a kosz w który wkłada się bębenek wpadła nitka i zakleszczyła kosz.
    Odkręcić trzymak kosza tzs.(haczyk) następnie wykręcic igłę, wpuścić kilka kropel oleju w zablokowane miejsce.
    Przyłożyć coś drewnianego do kosza i stukając w drewnianego np. kołka z wyczuciem raz w jedną raz w drugą stronę próbować ruszyć kosz.
    Trzeba zrobić lepsze zdjęcie to wtedy będzie możliwość wskazania w które miejsce kosza stukać.

-1