Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX-P50G20E - Brak obrazu po naprawie modułu SC

pc serwis 26 Nov 2013 11:37 2382 4
    pc serwis
    Level 13  
    Telewizor miał usterkę polegającą na braku obrazu i głosu. Dioda mrugała 6 razy. Znalazłem zwarcia w module SC TNPA5081 na tranzystorach Q421/Q422/Q401/Q402/Q661. Dodatkowo profilaktycznie wymieniłem jeszcze Q451 i D482. Sprawdziłem R551 i R451, które okazały się dobre. Sprawdziłem pod kontem zwarć dwa układy M81737FP i też wydają się być dobre. Znalazłem również zwarty układ na Ydrive SD TNPA5091. Wymieniłem od razu całe dwa moduły SD i SU. Na module SS zwarć nie ma. Po wymianie wszystkich uszkodzonych elementów telewizor włączył się. Świeci się dioda na SC i SS, napięcie VS mam 203V, Va mam 62V, 15V i 5V z zasilacza również jest obecne. Dioda nie sygnalizuje żadnego błędu i świeci na zielono. Mimo to nie mam obrazu a radiatory na SC i SS są zimne tak jakby wcale nie pracowały. Dodam jeszcze że po czasie takiej pracy słychać kliknięcie przekaźnika tak jakby telewizor się resetował i działał od nowa. Co jeszcze sprawdzić i gdzie szukać uszkodzenia? Zaczynam podejrzewać płytę main.
    lisek
    Service technician RTV
    Swego czasu chyba nie tak dawno pisalem o wymianie elementow na tym module lub o kicie remontowym (ma chyba ponad 20 ? i kilka elementow do wymiany
    Pominiecie chocby jednego skutkuje "podobnymi objawami jak u Ciebie"
    Scalaki IC773 and IC771 tez do wymiany.
    Link-troszke o kicie
    pc serwis
    Level 13  
    Mam okazję kupić cały tv TX-P46G20E ze zbitą matrycą. Czy będzie w nim taki sam moduł SC TNPA5081? To rozwiązało by problem
    unimar
    Level 20  
    Nie, moduły SC są inne: 50G20 TXNSC11XEK, 46G20 TXNSC11MEK. To są oryginalne oznaczenia Panasonica dla tych modułów.
    pc serwis
    Level 13  
    Sugerowałem się kitem serwisowym, który zaprezentował Lisek bo jest tam wymienione, że również pasuje do tego modelu TX-P46G20E czyli powinno być prawie to samo.