Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CDW376S - Przelewa wodę

27 Lis 2013 13:20 2220 9
  • Poziom 14  
    Witajcie.
    Mam problem z moją zmywarka, która przelewa wodę.
    Podejrzewając hydrostat, rozebrałem zmywarkę, wyczyściłem wężyk doprowadzający wodę i przez tydzień było OK.
    Poziom wody był mniej więcej poniżej grzałki.
    Po kilku wykonanych cyklach mycia - powrót do poprzedniego problemu i znowu zmywarka wylewa.

Teraz pytania:
    Czy śrubką w hydrostacie reguluje się jego czułość. Jeśli tak, to w którą stronę?
    Czy oprócz hydrostatu jeszcze coś innego może być odpowiedzialne za poziom wody w tej zmywarce?
    Ewentualnie gdzie kupić nowy identyczny hydrostat?

Dodam, że ramiona kręcą się, jedynie z każdym myciem poziom wody się zwiększa, aż w końcu zacznie wylewać.
  • Specjalista AGD
    DjStef napisał:
    Czy śrubką w hydrostacie reguluje się jego czułość. Jeśli tak, to w którą stronę?
    Żadnymi śrubkami nic się nie reguluje trzeba znaleźć przyczynę i ją usunąć .
    DjStef napisał:
    Dodam, że ramiona kręcą się, jedynie z każdym myciem poziom wody się zwiększa, aż w końcu zacznie wylewać.
    Trzeba sprawdzić czy to może zawór wodny puszcza czy może zawór otwierany jest przez moduł jak tak to wtedy sprawdzić hydrostat może być też coś ze szczelnością układu hydrostatu że wodę dobiera.
  • Poziom 14  
    Ale czy hydrostat nie sprawdza ciśnienia wody ciągle?
    I w przypadku zbyt dużego ciśnienia podaje sygnał do sterownika, który załącza pompę i wypuszcza wodę.

UPDATE:

Znalazłem instrukcję serwisową mojej zmywarki.
    W niej znalazłem części i numer hydrostatu.

Wg niej mój hydrostat ma numer 92741230 i powinien wyglądać tak:

Mój hydrostat w zmywarce wygląda zupełni inaczej:

Nie wiem jaki jest jego numer, ale z pewnością inny - wnioskując po samym wyglądzie.

Teraz pytanie - jeśli wymienić hydrostat, to na taki jak w oryginale wg instrukcji, czy w oryginale - taki jaki mam obecnie?
    Dodam, że hydrostat nigdy nie był wymieniany.
  • Poziom 14  
    Witajcie.

Po krótkim czasie, gdy ze zmywarką było wszystko w porządku, znowu powraca temat przelewającej się wody.

Zauważyłem, że zapowietrza się rurka idąca do hydrostatu. Podejrzewam, że to jest jakaś przyczyna wylewania wody, ale nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny.

Ewentualnie co jeszcze wyczyścić w zmywarce, co może wpływać na przelewanie wody?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Wężyk i hydrostat to nie wszystko co odpowiada za właściwy poziom wody. Jeśli zawory trzymają to może być brudny układ ciśnieniowo- hydrauliczny( tak go nazwę).
  • Poziom 14  
    Ok, więc tak:

ku któremu komponentowi skierować swoje kroki?
    pompa?
  • Poziom 25  
    Raczej komory ciśnieniowe w misie myjącej.
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam podobny problem ze zmywarką Candy C-4100 tzn od niedawna po rozpoczęciu cyklu mycia (niezależnie jakiego) po jakimś czasie wylewa się woda. Gdy otworzyłem zmywarkę okazało sie że jest w niej sporo wody. Jak przesunę pokrętło programatora na spust wody to spuszcza. Czy to wina hydrostatu?
    Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć gdzie mam szukać hydrostatu i jak go sprawdzić?
  • Poziom 14  
    Najprawdopodobniej to wina hydrostatu.
    Nie wiem jak to jest w Twoim modelu ( czy masz 1 hytrostat czy 2).
    Ja po długich bojach ze zmywarką Candy zakupiłem nową zmywarkę .Kkoszt wymiany hydrostatu był niewspółmiernie wysoki do wartości zmywarki, a przy okazji musiałbym wymienić kilka innych elementów, co łącznie kosztowałoby 3/4 ceny nowej zmywarki.
  • Poziom 9  
    Z tego co zauważyłem to jest jeden. Wygląda tak:

Mam pytanie czy hydrostaty muszą mieć specjalnie dopasowane parametry czy mogę wymienić na inny podobnie wyglądający od innego modelu zmywarki?

Na obrzeżu są numery: E*98*51 68/40 9274124

Czy dobrze wnioskuję że ciśnienia tego hydrostatu to 68/40? Może ktoś podpowiedzieć?