Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B5 - Zablokowane drzwi, centralny nie chce odpuscić

pavloo1 02 Gru 2013 17:17 4470 5
  • #1 02 Gru 2013 17:17
    pavloo1
    Poziom 4  

Witam
    Mam poważny problem, chodzi o to, że zablokowały mi się tylne drzwi od strony kierowcy. Nie idzie ich otworzyć ani z środka ani z zewnątrz, tak jakby zamek centralny nie działał. Całe drzwi rozebrałem, są praktycznie puste, została tylko szyba i zamek centralny. Sprawdzałem przejście na przewodach i pojawianie się prądu i masy podczas zamykania/otwierania pilotem, wszystko jest, tylko że nadal nie mogę zamka ruszyć aby drzwi otworzyć
    Do wymiany w 100 % jest zamek, nawet tak w serwisie powiedzieli, tylko że nadal nie wiem jak go ruszyć aby się odblokował i abym mógł spokojnie otworzyć drzwi i wymienić zamek.
    Prosiłbym o pomoc, czy może ktoś powiedzieć jak "na krótko ruszyć" zamek aby się odblokował, żebym mógł drzwi otworzyć ?
    Albo co innego zrobić aby otworzyć te drzwi ??
    Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :)
    Z góry bardzo dziękuje i liczę na pomoc :)

0 5
  • #2 02 Gru 2013 17:57
    Ireneo
    Poziom 39  

Kiedyś tak miałem to "rozerwałem" kasetę,chyba nawet kilka śrubek okręciłem i wtedy od środka otworzyłem.Jak nie poradzisz zapraszam do Olsztyna.

0
  • #3 02 Gru 2013 19:07
    Staszek49
    Poziom 33  

Jeśli elektryka drzwi jest ok., to pewnie "padł" siłownik zamka. Twierdzisz, że masz już "gołe drzwi", to spróbuj za pomocą sztywnego drutu z haczykiem odblokować zamek. Wiem, że łatwiej jest zamknąć zamek tj. wcisnąć rygiel, niż wyciągnąć go z siłownika z dolnego położenia. Trzeba próbować.

0
  • #4 02 Gru 2013 19:44
    Erwin123
    Poziom 26  

Mozna otworzyc ten zamek bez problemu jak masz dostep od srodka:)

3
  • #5 02 Gru 2013 21:47
    krzychu001
    Poziom 15  

Padł silniczek w zamku albo zimne luty jest zaryglowany spróbuj stukać po zamku i otwieraj przyciskiem na drzwiach kierowcy, czasami to pomaga i za którymś razem puści.

0
  • #6 03 Gru 2013 07:02
    bogdan g
    Poziom 10  

A przelotka przy drzwiach ? ja miałem wczoraj podobny przypadek. Otwarłem przelotkę dobierając się do niej od otwartych drzwi kierowcy, po czy udało mi sie zlokalizować ze 2 cienkie przewody ( pomarańczowo-zielony i pomarańczowo-brązowy) są przerwane chwila gimnastyki z lutownicą i drzwi się otworzyły.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo