Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW PASSAT B5 - Zablokowane drzwi, centralny nie chce odpuscić

pavloo1 02 Dec 2013 17:17 11007 5
 • #1
  pavloo1
  Level 8  
  Witam
  Mam poważny problem, chodzi o to, że zablokowały mi się tylne drzwi od strony kierowcy. Nie idzie ich otworzyć ani z środka ani z zewnątrz, tak jakby zamek centralny nie działał. Całe drzwi rozebrałem, są praktycznie puste, została tylko szyba i zamek centralny. Sprawdzałem przejście na przewodach i pojawianie się prądu i masy podczas zamykania/otwierania pilotem, wszystko jest, tylko że nadal nie mogę zamka ruszyć aby drzwi otworzyć
  Do wymiany w 100 % jest zamek, nawet tak w serwisie powiedzieli, tylko że nadal nie wiem jak go ruszyć aby się odblokował i abym mógł spokojnie otworzyć drzwi i wymienić zamek.
  Prosiłbym o pomoc, czy może ktoś powiedzieć jak "na krótko ruszyć" zamek aby się odblokował, żebym mógł drzwi otworzyć ?
  Albo co innego zrobić aby otworzyć te drzwi ??
  Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :)
  Z góry bardzo dziękuje i liczę na pomoc :)
 • #2
  Ireneo
  Level 42  
  Kiedyś tak miałem to "rozerwałem" kasetę,chyba nawet kilka śrubek okręciłem i wtedy od środka otworzyłem.Jak nie poradzisz zapraszam do Olsztyna.
 • #3
  Staszek49
  Level 35  
  Jeśli elektryka drzwi jest ok., to pewnie "padł" siłownik zamka. Twierdzisz, że masz już "gołe drzwi", to spróbuj za pomocą sztywnego drutu z haczykiem odblokować zamek. Wiem, że łatwiej jest zamknąć zamek tj. wcisnąć rygiel, niż wyciągnąć go z siłownika z dolnego położenia. Trzeba próbować.
 • #4
  Erwin123
  Level 26  
  Mozna otworzyc ten zamek bez problemu jak masz dostep od srodka:)
 • #5
  krzychu001
  Level 16  
  Padł silniczek w zamku albo zimne luty jest zaryglowany spróbuj stukać po zamku i otwieraj przyciskiem na drzwiach kierowcy, czasami to pomaga i za którymś razem puści.
 • #6
  bogdan g
  Level 11  
  A przelotka przy drzwiach ? ja miałem wczoraj podobny przypadek. Otwarłem przelotkę dobierając się do niej od otwartych drzwi kierowcy, po czy udało mi sie zlokalizować ze 2 cienkie przewody ( pomarańczowo-zielony i pomarańczowo-brązowy) są przerwane chwila gimnastyki z lutownicą i drzwi się otworzyły.