Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka Whirlpool AZB8680 - Błąd F04 a następnie F06

damiangwo 10 Gru 2013 20:15 5040 6
  • #1 10 Gru 2013 20:15
    damiangwo
    Poziom 9  

Cześć,

suszarka padła:/ Podczas suszenia siadło zasilanie (orkan Ksawery) i po przywróceniu energii za ok 10h suszarka pokazała błąd F04.
    Sprawdziłem czujnik na grzałce (ELTH 279) i brak obwodu więc myślę, że mam przyczynę. Zwarłem jednak na krótko ( za radą serwisu- ten ntc tylko w kpl z grzałką) by sprawdzić czy w ogóle się obudzi a ona wtedy pokazała F06. Po zamontowaniu ponownie walniętego czujnika pokazuje już tylko F06. Macie jakieś sugestie?
    Dzięki.

0 6
  • #2 10 Gru 2013 20:49
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Na grzałce prócz czujnika NTC są też bezpieczniki. Jeśli zwarłeś czujnik to dobrze że wyświetla F06. Daj zdjęcie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

0
  • #4 11 Gru 2013 15:25
    damiangwo
    Poziom 9  

Pytanie czemu pojawił się błąd F06 a nie wrócił F04 po załóżeniu ponownie tego czujnika. Czy to oznacza, że na pewno oprócz tego NTC jest coś jeszcze walniętę? Czy też trzeba jakoś zresetować błąd? Zna ktoś możę procedurę resetu?

ps. nie widzę na tej grzałce nic oprócz tych elementów...:/

Dzięki

1
  • Pomocny post
    #5 11 Gru 2013 16:56
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

F06 to uszkodzenie NTC grzałki. Najpierw skasuj błąd.
    Wyłącz suszarkę i zamknij drzwi. Po włączeniu w ciągu 10 sekund zrób tak:
    -wybierak na godzinę 6
    -3x przycisk start
    -przesuń wybierak o jedną pozycję na program wietrzenie
    -3x przycisk start.

4
  • #6 11 Gru 2013 18:42
    damiangwo
    Poziom 9  

Zrobiłem jak radziłeś i czary mary suszarka ruszyła! Błąd się nie pokazuje :) ale jeśli na NTC nie ma obwodu to rozumiem, że mam się spodziewać powrotu tego błędu?
    Wielkie, wielki dzięki za pomoc!!!
    Może jednak ominie mnie zawózka na serwis i znajdę tego ELTH`ka lub jego odpowiednik:)

0
  • #7 23 Sie 2015 10:44
    dodgejourney
    Poziom 2  

Też mam problem z tą suszarką, a mianowicie taki, że pewnego razu po prostu się nie włączyła. Żadna kontrolka nie świeci, nic, po prostu jakby zasilania nie było (oczywiście

Czy to możliwe, że jakiś bezpiecznik w suszarce padł - jak go ewentualnie zlokalizować.

2