Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porady sprzedawcy kociołków gazowych turbo...

12 Gru 2013 11:59 2064 10
  • Poziom 16  
    Byłem dzisiaj w sklepie zapytać o wiszący kocioł gazowy turbo(chcę taki kupić w miejsce ELKI) i sprzedawca powiedział mi:

1. Ariston, Ferroli - często psuje się elektronika.
    2. Beretta - słaby serwis w małopolsce(faktycznie nie znalazłem serwisu w Krakowie). Radiant tak samo.
    3. Vaillant, Viessman - drogo w zakupie, bardzo drogo w razie awarii.
    4. Buderus, Wolf, ACV - zbyt drogie na to co oferują.
    5. Junkers Ceraclass - najgorsze kotły na rynku.
    6. Rozsądnym wyborem wg sprzedawcy jest Immergas(EOLO star), Termet, Saunier Duval(Thema Classic).
    7. Kupować kocioł 2F bo różnica w cenie żadna, a kiedyś może podłącze CWU. Na chwilę obecną CWU mam na prąd(bojler).
    8. Kocioł gazowy będzie podłączony przez wymiennik(mam instalację otwartą grawitacyjną z kotłem węglowym) - więc wymiennik powinienem przewymiarować o conajmniej 50% w stosunku do mocy kotła.

Prawdę mówiąc to trochę mnie gość sponiewierał ilością danych i wygadany był ponad miarę. Ale czy mówił mądrze? Poproszę o pomoc, bo wiem mniej niż przed wizytą w sklepie. Niestety w chwili obcnej na kocioł mogę wydać ledwie 2 tysie z lekkim haczykiem(bo pewnie ponad tysiąc będzie kosztował montaż i reszta części, a muszę jeszcze wymiennik kupić). A może ktoś poleci jakiś kociołek turbo do średnio ocieplonego domu z prawie nowymi oknami o powierzchni 150m2(wychodzi mi że potrzebuję około 20kW)?

Proste TAK/NIE mi wystarczy. Za więcej będę wdzięczny niewymownie
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Nie potrzebujesz 20kW. Kocioł EoloStar ma moc minimalną 11,5kW - trochę za dużo na Twój dom. Vaillant drogi w naprawach:? Immergas ma bardzo zbliżone ceny części zamiennych do np. Vaillanta. Aristo czy Ferroli to sobie daruj. Kup kocioł 1-funkcyjny z możliwością podpięcia zasobnika w przyszłości.
    Myślę że spokojnie Theme można kupić, serwis masz w Krakowie na każdym rogu. Na ul. Kamionka 6 jest serwis gwarancyjny na pewno Saunier Duval i Vaillant.
  • Poziom 16  
    AD 3: Vaillant VUW 24kw TURBO PRO - drogi ale mało awaryjny!!
  • Poziom 36  
    Witam. Ja poleciłbym Radiant lub Beretta ale z racji na słabe serwisy w tym rejonie polecam Saunier Duval. Serwis masz pon nosem a części nie są drogie;)
  • Poziom 16  
    Dzięki koledzy za rady - będzie pewnie Saunier Duval Thema. Ale prawdę mówiąc troszkę nie rozumiem dlaczego Thema AS(jednofunkcyjna) jest droższa o 400 zł od Themy 2F? Na logikę to droższy powinien być kocioł 2F? Parametry da CO mają chyba takie same. Chyba że tu jakiś pomniejszy szatan miesza....

Dostałem jeszcze wczoraj na wieczów wykład od "wszystkowiedzącego najlepiej" Teścia. Doszedłem już po tej traumie do siebie, więc szanownych kolegów zapytuję, bo Teść(z dużej) mówi: jak masz dać 2 i pół tysia za jakiegoś francuzika Duvala - to tyle samo kosztuje uczciwy kocioł Vaillanta(chyba TurboTec o którym wspominał marcin0218). No i jeszcze wspominał o jakichś nowych kotłach De Dietrich - jak później googlałem to chyba chodziło mu o kotły MAINFOUR(wychodzi mi że mógł mówić o modelu 18F)
    Saunier Duval jest w jednym koncernie z Vaillantem, ich elementy składowe są bardzo podobne, także taki on francuski...
  • Poziom 27  
    Piszesz o kwocie, którą możesz wydać na kocioł. Rozumiem, ale czy bierzesz pod uwagę choćby pierwszy rachunek za gaz? Wydaje mi się, że powinieneś w swoich planach uwzględnić nie tylko ekonomię zakupu, ale również ekonomię zużycia gazu. Wiadomix, że każdy z nas monetę liczy, ale rachunki za gaz będą szły w setki złotych.
  • Poziom 38  
    Zapytaj tych sprzedawcow, czy wiedza jaka wydajnosc mozna uzyskac z kotla weglowego przy prawidlowym i kontrolowanym spalaniu? :-)
  • Poziom 16  
    FOSGEN1 napisał:
    Piszesz o kwocie, którą możesz wydać na kocioł. Rozumiem, ale czy bierzesz pod uwagę choćby pierwszy rachunek za gaz? Wydaje mi się, że powinieneś w swoich planach uwzględnić nie tylko ekonomię zakupu, ale również ekonomię zużycia gazu. Wiadomix, że każdy z nas monetę liczy, ale rachunki za gaz będą szły w setki złotych.

Mam gaz podłączony do domu od kilunastu lat, zatem posiadam pewną wiedzę o kosztach ogrzewania gazowego. Szukam nowego kotła w miejsce starej ELKI.

saskia napisał:

Zapytaj tych sprzedawcow, czy wiedza jaka wydajnosc mozna uzyskac z kotla weglowego przy prawidlowym i kontrolowanym spalaniu?

w jakim celu miałbym ich o to pytać?
  • Poziom 27  
    powa napisał:
    Mam gaz podłączony do domu od kilunastu lat, zatem posiadam pewną wiedzę o kosztach ogrzewania gazowego

Sorki. Już nic nie mówię.