Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwufunkcyjny kociołek z zamk. kom spalania. jaki radzicie?

zibi079 11 Dec 2007 18:19 11940 27
Praca Serwisant GSM
    zibi079
    Level 11  
    Witam w najbliższym czasie będe kupował piec jak w tytule. Przed zakupem chciałbym się poradzić ekspertów jaką firmę jaki model itd generalnie do 3000 i ani grosza wiecej łącznie z kominem i regulatorem pokojowym.
    Ma on służyć w adaptowanym strychu o powierzchni uzytkowej ok 55mkw ale że jest to poddasze kubatura trochę wieksza niz zwykłe mieszkanie.
    Zastanawiam sie nad viessmanem, termetem, ariston *chwalą się funkcją komfort ciepła woda natychmiast) neckar-turecki junkers robiony na wzór starego mdelu euroline - warte to coś i teraz znalazłem cos takiego jak De Dietrich WHE 2.24 FF- cena dosc atrakcyjna prezentuje sie niezle wiecie coś na jego temat?

W tak małym mieszkaniu nie będe potrzebował duzej mocy, rozumując tym sposobem wnioskuje ze im większa regulacja mocy kotła tym lepiej ze względu na oszczedność paliwa??? np termet ma regulację od 7 do 21 wiec teoretycznie chyba najlepszy, chodzi mi oczewiście o to żeby nie kopcił niepotrzebnie za dużo gazu którego i tak niewykozystam. Zastanawiam sie czy w przypadku kotła o mniejszej regulacji np viessmann VITOPEND 100 WH1B do 10 do 24 nadmiernemu zuzyciu gazu bedzie zapobiegał regulator temperatury pokojowej???
    Z góry dziekuje za odpowiedzi i sugestie co do marki i modelu kotła pozdr. Zbyszek Wyganowski
    ps. przepraszam za literówki
  • Praca Serwisant GSM
  • Helpful post
    DonRomano
    Level 34  
    Montuję sporo kotłów DEDIETRICH, fajnie działają.
    Żadnych tureckich to porażka, aristona też nie polecam, złe doświadczenia z tymi kotłami.
    Osobiście u siebie zamontował bym VAILLANTA.
  • Praca Serwisant GSM
    zibi079
    Level 11  
    Dzięki a coś wiecej na temat tych kotłów jaki tremostat z prog. tyg. pasuje do niego orginalne sa makabrycznie drogie ponad 700 pln
    DonRomano
    Level 34  
    Pasuje np. euroster.
    Sprawdzone i niezawodne.
    Czytaj PW.
    zibi079
    Level 11  
    Chodzi mi konkretnie o ten model De Dietrich WHE 2.24 FF 2 Funkcyjny C.o+C.W.U
    http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=280900981
    2400
    to dużo mało za ten kociołem i jak wyglada serwis gwarancyjny i po gwarancyjny jestem zupełnym laikiem w temacie ale szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tej firmie.
    DonRomano
    Level 34  
    Ogólnopolska,solidna firma z siedzibą we Wrocławiu.
    Serwisów jest sporo w każdym mieście, cena dobra.
    Zapytaj czy w zestawie jest komin.
    zibi079
    Level 11  
    Komina niestety w zestawie niet :( trzeba dokupić a jak się ma ten sprzęt w poruwnaniu do viesamanna VITOPEND 100 WH1B na pewno ma szerszy zakres regulacji mocy a coś poza tym ?
    DonRomano
    Level 34  
    Ja nie znam i nie montuję viessmana, przykro mi.
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    http://www.termet.com.pl/strony/produkty_gkw.htm
    http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/ogrzewanie/ceraclass_excellence.html
    Wybierz coś z tego, zarówno TERMET jak i JUNKERS powinny Cię zadowolić, a wchodzenie w wissmana nie ma sensu, zwłaszcza, że to starsza technologia niż te, które podałem
    Co do mocy to sprawa ma się tak :
    kocioł pracuje z mocą "ustawialną" w zależności od wielkości pomieszczeń do ogrzewania, którą to powinien ustawić instalator lub serwis, a wodę ogrzewa pełną mocą :-)
    Tylko montaż powierz Instalatorowi Autoryzowanemu to skorzystasz z pełnej , 3 letniej gwarancji. Inaczej klapa w razie "W"
    Wykaz masz na stronach Termetu i Junkersa
    adams987
    Level 35  
    Przy tak małej powierzchni nawet ustawienie na minimalną moc będzie dość przykry efekt, który polega na tym, że temperatura wody dość szybko wzrasta i wyłącza dopływ gazu. Pompa dalej pompuje i gdy po 2-3min temperatura wody spada włącza się gaz i słychać moment zapalania. Znów po kilku minutach temperatura wzrasta i zamykany jest dopływ gazu. I tak w kółko aż temperatura pomieszczenia podniesie się o 1°C by czujnik wyłączył piec. Ja u siebie zrobiłem taki myk , że pompa w czasie grzania pompuje na 3 biegu a po osiągnięciu wysokiej temperatury(gdy wyłącza się gaz)na 1biegu. Pozwoliło to na mniejszą częstotliwość załączania gazu. Sprawę polepszyć może znacznie większa moc grzejników niż wynika to z kubatury ( drogie rozwiązanie), ale dzisiaj wiem, że tak bym zrobił. Grzejniki wtedy wolniej się rozgrzewają i zanim zacznie się cykliczne załączanie jest szansa , że temperatura podniesie sie o 1°C na którą już zareaguje czujnik regulatora temperatury. Są dziś czujniki które mogą mieć histereze 1°C lub 0,5°C i zastosowanie takiego 0,5°C też jest dobre.
    Przemyśl też pod tym kątem , co wyżej napisałem.

Dodano po 1 [minuty]:

Dobrze też mieć zasobnik CWU, nawet taki na kilkanaście litrów jest dobry, a 40L to aż świat.
    zibi079
    Level 11  
    Wiwlkie dzieki za obszerną odpowiedź, nie zabardzo rozumiem jedną rzecz w jaki sposób po nagrzaniu wody co. i odłączeniu się gazu przestawic pompę na 1 bieg? musi zrobić to instalator?
    Co do kociołka to zastanawiam sie nad de drichem, termrtem minimax turbo, no i ten nowy junkers tez jest ciekawy tylko na allegro nie mogę go znaleść ile może kosztowac ?pozdr. zibi

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

I jeszcze jedno jakie przełożenie w praktyce ma szerokość zakresu regulacji mocy czy w moim przypadku (mieszkanie ok 55mkw) duże znaczenie ma najnizsza moc grzrwcza dla c.o.? termet minimax turbo ma zakres 7-21/24 De Dietrich 8,4-24 - jakie ma to przełożenie na walory użytkowe ??? pozdr. zibi
    adams987
    Level 35  
    Zabieg z zmianą biegów pompki zrobiłem , wyciągając elementy przełącznika mechanicznego i zastosowałem przekaźnik który teraz pełni rolę przełącznika . Sterowany jest z innego przekaźnika , który oryginalnie jest na płytce sterownika i odpowiada za załączanie i wyłączanie dopływu gazu.
    Odnośnie mocy to ja mam do ogrzania około 100m² , moc mam ustawioną na 40%(minimum) z 20kW czyli około 8kW i niestety to jest za dużo nawet w przypadku okresu kilku dni jakie były tamtej zimy po -30 w nocy i - 20 w dzień (wtedy faktycznie mogłem zauważyć , że moc grzejników jest za mała, bo rano temperaturę było ciężko przywrócić do 20° po nocnej 18°, grzejniki gorące a temperatura w pomieszczeniu wzrasta powoli).
    zibi079
    Level 11  
    Witam ponownie znalazłem coś takiego http://www.protherm.sk/item.php?itid=1053
    kociołek ma modulacje od 3,5 - 11,5 ma wbudowany zasobnik 45l nic tylko brać do mojego mieszkania w szam raz tylko czy wiecie cos na temat tej firmy co z serwisem itd???? Czy jakaś inna firma robi takie piece??? po cholere mi 7 kW czy wiecej kW na 55mkw.
    adams987
    Level 35  
    Bardzo fajny . Pewnie coś jak nasz termet. Ma 45l zasobnik super sprawa. Może podzespoły tj pompy, nagrzewnice mieć z typowych firm. Ja mam firmę UNICAL i każdy element z innej firmy, działa ponad 5 lat bez problemu.
    zibi079
    Level 11  
    Tylko jest kłopot taki gdzie go kupic ? Czy inne firmy nie robią takich kotłów??? Termet ma cos podobnego ale z otwartą komorą spalania:(

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

na czeskiej stronie jest napisane że to grupa vaillanta :) http://www.protherm.cz/section.php?seid=9
    zibi079
    Level 11  
    Wiem wiem juz go oglądałem tylko ma niestety otwartą komorę spalania:(
    sienkiew
    Level 10  
    Ktoś zachwala mi kocioł Ariston, czy to marka na którą warto zwrócić uwagę, czy też nie .
    dżenka
    Level 12  
    Witam też planuję wymienić kocioł C.O mam teraz 12-letniego Termeta
    i juz 3 razy tej zimy nie miałam ogrzewania przez parę dni. Latam trochę po necie i czytałam opinie użytkowników , niestety nie wyrażają się dobrze o Termecie bo są częste awarie i że opis podany przez producenta to raczej chwyt reklamowy .
    Mam około 80 m2 jaki byście mi polecili kocioł 2-funkcyjny który jest najmniej awaryjny i miał regulacje temperatury wody do panela prysznicowego - bo wanny nie mam. A-ha ja nie bardzo się znam z tą komorą spalania, obecnie mam rurę średnicy ok 22 cm który wychodzi z pieca i jest podłączona do komina .
    Pozdrawiam Dżenka
    mirrzo

Ten poroterm to odpuść sobie całkowicie.
    Zgodnie z prawem(twoja odpowiedzialność) nie może byćmontowany w Polsce.Może sięmylę, ale sprawdź, czy ma polski atest.
    A TERMET ? Jak najbardziej - bardzo dobre kotły, a żywotność i sprawność działania zależy od ludzi - użytkownika i serwisu
    zibi079
    Level 11  
    Witam po dłuższej przerwie znalazłem coś bardzo ciekawego http://www.saunierduval.pl/catalogsitelet/pro...EAta+komora+spalania&st4=ISOTWIN+F+25+H%2DMOD

może ten link http://www.saunierduval.pl/catalogsitelet/liste.asp?cn=BOILERS i klinkac model ISOTWIN F 25 H-MOD

dwufunkcyjny z zamknieta komorą spalania moc od 4,1 do 24,6 idealny do mieszkan niska moc na co zniweluje coiągłe włączanie i wyłaczanie kotła do tego ma jeszcze 42 litrowy zasobnik 2x21 chyba jedyny na naszym rynku z takimi patrametrami jest oczewiscie ale to model 2008 nie mam jeszcze ceny nawet na stronie duvala ale w poniedziałek mam mieć info od sprzedawców z allegro za ile mozna go kupić .
    ps. Co do wiadomości kolezanki to zamknieta komora spalania bezpieczniej ekonomoiczniej tylko plusy :)
    mirrzo

Nastawę mocy kotła przeprowadza instalator lub serwis w zależności od potrzeb,
    Krótko mówiąc KAŻDY kocioł nastawia się mocą do konkretnego miejsca. Na Twoje potrzeby należy ustawić około 5-6 kW - przyjmuję, że strych nie jest docieplony. Zatem proponuję minimax. Powinien Cię zadowolić
    Zalety użytkowo – techniczne:

*

elektroniczny zapłon z jonizacyjną kontrolą płomienia
    *

funkcja łagodnego zapłonu
    *

regulacja pogodowa w opcji
    *

wyświetlacz LCD z indykacją parametrów dot.: stanów pracy kotła, temperatury wody użytkowej, temperatury wody grzewczej, ciśnienia w układzie c.o. itd.
    *

nowoczesny zespół gazowy z płynną regulacją mocy
    *

pełny komfort ciepłej wody użytkowej związany z utrzymaniem temperatury wody na zadanym poziomie, niezależnym od wielkości jej przepływu
    *

płytowy wymiennik ciepła woda-woda ze stali szlachetnej
    *

unikatowa pompa o zmiennych kierunkach obrotu eliminująca zawór trójdrożny
    *

kompaktowe gabaryty oraz łatwy dostęp do wszystkich podzespołów
    *

kompletny system zabezpieczeń
    *

wysoki stopień ochrony IP 44 pozwala na stosowanie kotła w małych łazienkach, w pobliżu wanny lub brodzika natryskowego
    *

możliwy 3 – letni okres gwarancji
    *

dostosowany do każdego rodzaju gazu
    zibi079
    Level 11  
    Saunier Duval ISOTWIN F 25 H-MOD jest do kupienia za 4400pln wybór cieżki w porównaniu do termeta to 2000 wiecej ...
    sienkiew
    Level 10  
    A co sądzicie o kotle Vaillant turboTEC VUW PLUS 202-5
    sienkiew
    Level 10  
    A może jest ktoś, kto może powiedzieć jaka jest różnica w użytkowaniu kotła VICTRIX 24 kw a kotła VICTRIX SUPERIOR 24 kw. Wiem na ten temat tylko to że różnica w cenie wynosi około 2 tyś zł i coś nowocześniejszego z elektroniką, ale to za mało by podjąć decyzję.