Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki no-name i obudowa, zwrotnica do nich.

darkfireblueci 12 Gru 2013 16:29 738 0
  • #1 12 Gru 2013 16:29
    darkfireblueci
    Poziom 17  

witam.
    posiadam dwa głośniki niskotonowe o impedancji 4 ohm i mocy ok. 80w i średnicy 10" czyli ok 25cm, są to głośniki no-name więc nie znam firmy ani żadnych innych parametrów. Chciałbym zbudować do nich obudowę głośnikową, ale taką żeby oby dwa były zabudowane w jednej obudowie. No i teraz nie wiem jaki litraż na tą obudowę zrobić (czytałem że na głośnik 10' obudowa nie powinna być większa niż 40L, a więc na dwa takie nie powinna przekraczać 80L, więc pomyślałem że dam 30cmX30cmX90cm wychodzi co prawda 81L) , czy oddzielić jeden głosnik niskotonowy od drugiego, czy zrobić obudowę zamkniętą czy Bass-reflex, no i oczywiście jak obliczyć zwrotnicę do tak owych głośników ( bo chce je połączyć w szereg i uzyskać impedancje 8 ohm ponieważ mój wzmacniacz może minimalnie obsłużyć 8 ohm) myślałem też na temat zakupu zwrotnicy "uniwersalnej" ale nie wiem czy zda egzamin.Oczywiście zamieszczam zdjęcia głośnika.
    Głośniki no-name i obudowa, zwrotnica do nich. Głośniki no-name i obudowa, zwrotnica do nich.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME