Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modernizacja sprzętu komputerowego

Kamilfree 15 Dec 2013 20:33 1254 10
    Kamilfree
    Level 9  
    Witam wszystkich po 3 latach po ostatnim wpisie i wielkiej pomocy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13063337#13063337
    Chciałbym się zwrócić do was o pomoc.
    Chciałbym zmodernizować mojego Pc wyłącznie do grania, system posiadam win7 64x, nie biorę pod uwagę OC, części również chcę nowe.Mój budżet to 1300 zł który chciałbym wyposażyć w procesor, płyte główną i chociaż jeśli się uda 8gb ramu.
    Mój sprzęt to:Foxconn P35A-S,Q-8300,4 gb ramu ddr2,gtx 460, zasilacz chieftec 400W,win7 64x.
    Plus minus 200 zł mogę dorzucić do sprzętu, proszę o propozycję kolegów w doborze jak i opinii, ostatnim razem byłem naprawdę zadowolony.
    Z czasem wymienię grafikę lecz na dzień dzisiejszy chciałbym w/w sprzęt.
    Pozdrawiam
    ValValiantThor
    Level 33  
    W ogóle nie bierzesz pod uwagę OC?
    wariato
    Level 43  
    Za 1300zł kupisz Intel Core i5 4440 + AsRock B85 Pro4 i 2x4GB ram jeszcze zostanie trochę gotówki..
    Kamilfree
    Level 9  
    ValValiantThor wrote:
    W ogóle nie bierzesz pod uwagę OC?

Niestety kolego nigdy się w to nie bawiłem, chyba, że coś tracę ;)
    Ale szczerzę nie potrafię więc nie dotykam.Chcę solidny sprzęt znowu na parę lat, tak jak ostatnio tu mi koledzy pomogli było ok.
    Dziękuję za zaintersowanie się tematem.
    Ktoś jeszcze poda jakieś propozycję czy ten zestaw co kolega ,,wariato'' przedstawił będzie ok?
    Jeszcze prosiłbym o dokładniejsze dane na temat ramu.(typ,marka itp.)
    wariato
    Level 43  
    No ram chyba wiadomo że DDR3 a marka to bez różnicy, najtańsze Elixir, Crucial ale polecam Geil Evo Leggera czy A-Data Gaming 1600Mhz CL9.
    Kamilfree
    Level 9  
    Dziękuję kolego za odpowiedz serdecznie pozdrawiam
    Kamilfree
    Level 9  
    P.s proszę jeszcze o wycenę moich używanych części czyli ram, płyta i procek byłbym wdzięczny
    Ationx
    Level 35  
    Kamilfree
    Level 9  
    Nie wiem na co się zdecydować może jednak na te lepsze części, jak się zdecyduję napiszę, dziękuję.
    Kamilfree
    Level 9  
    Witam wybór padł na podpowiedz Ationx.Dziękuję serdecznie.
    Mam pytanie dotyczące ASRock H87 Pro4, gdyż na płycie głównej jest podłączenie zasilające 8-pinowe, a na moim zasilaczu 450 W chieftec mam tylko 4pinowe.Czy jeśli podłącze tylko na czterych czy nie grozi jej uszkodzenie??? Lub może istnieje dodatkowe okablowanie 8pinowe zasilające które dostanę w sklepie.Może również czeka mnie zmiana zasilacza??? proszę o szybką odpowiedz to jeszcze może zdążę kupić ;) pozdrawiam
    wariato
    Level 43  
    Jak masz 4pin to podłączasz 4pin, możesz i w ogóle nie podłączać jeśli zatrybi bez podłączenia tej wtyczki.