Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja Bluetooth adapter RS232 <> USB Komputer

whoru 30 Gru 2013 23:34 1074 0
 • #1
  whoru
  Poziom 6  
  Witam.

  Mam problem natury raczej hardware'owej. Otóż, chcę zaprogramować urządzenie Bluetooth Serial Adaptor ww w.tme.eu/pl/Document/88fc4e3b2389955ed580ada6d980bbfa/btd-433_user_manual.pdf

  oczywiście używając AT Command Set tak jak w instrukcji. Jako, że nie miałem portu COM w laptopie to zakupiłem ten oto konwerter RS232 <> USB:
  ww w.sibit.pl/sklep/?19,usb-to-rs232


  Sprawa wygląda następująco: Konwerter RS232 <> USB został dodany bez problemów do urządzeń obsługiwanych przez komputer. Nadmienię, że używam Windowsa 64bit. Pozmieniałem właściwości portu według zaleceń producenta adapteru Bluetooth na takie jakie kazał tj. baudrate, data bit, stop bit, parity, flow control: hardware. Sam adapter sprawdziłem, funkcje zapisu i odczytu działają poprawnie. Kolejno, zainstalowałem program Hyper Terminal i zacząłem lecieć z instrukcji co i jak mam robić. Po wpisaniu kilku komend , które niby powinny działać, otrzymałem coś takiego:

  Komunikacja Bluetooth adapter RS232 <> USB Komputer
  Komedną R1 powinienem był przestawić urządzenie do slave mode, co się jednak nie dzieje z uwagi na ERROR. Następnie sprawdziłem też kilka innych komend, które nie mają dużego wpływu na tj.: I?, Z0, P? i wywołanie każdej z nich prowadziło do ERROR.

  Moje pytanie teraz, co mogę robić tutaj źle w programowaniu tego urządzenia? Kilka komend jest odczytywanych i zwracane są wartości natomiast praktycznie cała ich większość wyrzuca mi ERROR. Praktycznie każda inna oprócz tych co cokolwiek pozytywnego zwróciły w Hyper Terminalu.

  Nadmienię, że w tym momencie urządzenie w wyłączoną diodę LED Link, mruga ona natomiast na komendę ATF?. Urządzenie dostałem w stanie takim, że dioda LED Link mrugała 0.9 lub 1.2, ciężko mi stwierdzić. Samo urządzenie nie jest wykrywalne przez inne urządzenia Bluetooth.

  Prosiłbym o pomoc. Jeśli czegoś istotnego nie nadmieniłem, śpieszę z edycją.

  Pozdrawiam.

  EDIT1: Program AccessPort potwierdził działanie wszystkich liter. Co wysłałem, to dostałem.

  EDIT2: Problem rozwiązany. Problem jakże głupi i trywialny, składnia AT command zawsze zaczyna się od liter AT i potem dodaje się to co z listy... Zamykam...