logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór stacji lutowniczej do 130 zł z wymiennymi grotami - co polecacie?

jedrek124 19 Sty 2014 23:05 3912 6
REKLAMA
  • #1 13197037
    jedrek124
    Poziom 13  
    Posty: 152
    Ocena: 22
    Witam, dziś padła mi lutownica pistoletowa. Szczerze nie byłem z niej zadowolony bo nie nadawała się do lutowania niewielkich elementów, miałą zbyt duży grot i do tego nie można go było wymienić. Nie chciałbym się pchać znowu w coś takiego. Rozmyślam nad zakupem stacji lutowniczej, do której groty nie będą kosztowały majątku. Nie chciałbym wydać więcej niż 130zł. Nie zależy mi na czymś nowym, mogła by być jakaś dobra używka,
    Co polecacie?
  • REKLAMA
  • #2 13197799
    Steryd3
    Poziom 33  
    Posty: 1641
    Pomógł: 241
    Ocena: 301
    Za 130zł ciężko będzie kupić coś dobrego. Może jakaś tanie stacja z XYTRONICa była by tu dobrym rozwiązaniem ale kilka złotych musiał byś jednak dołożyć. NDN miał 60W stację na Allegro- z resztą bezpośrednio u nich też możesz ją kupić. Oczywiście jest to "chińczyk" ale chyba za te pieniądze nawet dość przyzwoity. Kupowanie czegoś tańszego -z tego co ostatnio szukałem w necie-nie ma sensu.
  • REKLAMA
  • #3 13208779
    Zeander
    Poziom 10  
    Posty: 33
    Mam nadzieje, że autor tematu nie obrazi się jeśli się podepnę. Też stoję przed wyborem stacji max 500zł, hotair + grotówka. Moje typy:
    http://allegro.pl/stacja-lutownicza-968-hotair-z-grotowka-i3892221324.html
    http://allegro.pl/stacja-lutownicza-hotair-repro-992da-720w-hakko-i3886742899.html
    http://allegro.pl/stacja-lutownicza-pt-908-hotair-grotowka-statyw-i3908271000.html

    czy ktoś miałdo czynienia z tymi modelami? Jak z dostępnoscią grotów? Na forum czesto się przewijaja jakieś Ayoue, Zaxiohn i inne takie chińskie nazwy albo WEPy. Co polecacie do 500zł?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 13220101
    adam.sa
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    Witam, z pewnością mogę polecić stacje solomon SL-20, jest do niej duży wybór grotów w granicach 6zł. Jej koszt wacha się w granicach 200 zł, ale może dało by radę wyrwać taniej jakąś używkę. W szkole mamy dosyć sporo tych stacji i jedyne co się dzieje to w kilku czasami lubi sobie trafo pobuczeć przy włączonej grzałce, a wiadomo jak to w szkole, swoje przeszły ale trzymają się świetnie :D Pozdrawiam!
  • #6 13220620
    Zeander
    Poziom 10  
    Posty: 33
    Po przeczytaniu opinii o Quicku 706 jedyne co mi się nasuwa na myśl: "jak nie urok to sraczka... albo przemarsz wojsk". Wszystko ok tylko podobno grotówka jest nędzna.

    W takim razie może osobno HotAir + osobno grotówka? Nadal w budżecie 500zł jest realne się zmieścić? Jeśli pomysł nie wypali to wezme Quicka bo podobno z chińczyków jest najlepiej wykonany.
  • #7 13220824
    arekm
    Poziom 16  
    Posty: 342
    Pomógł: 1
    Ocena: 71
    Wynalazki ala atten 858d za 220zł da się kupić (ebay; choć wtedy problem z realizacją gwarancji). Zostaje parę groszy na sensowną grotówkę.

    quicka 706 miałem i nie polecam (dlaczego - opisane w wątkach o 706). Osobno grotówka i osobno hotair to wg mnie bardzo dobra praktyka.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje stacji lutowniczej do 130 zł z wymiennymi grotami, po negatywnych doświadczeniach z lutownicą pistoletową. W odpowiedziach sugerowane są różne modele, w tym stacje XYTRONIC, NDN oraz Solomon SL-20, która ma dostępne groty w przystępnej cenie. Wspomniano również o Quick 706, ale z mieszanymi opiniami na temat jakości grotów. Użytkownicy podkreślają, że w tej cenie trudno znaleźć coś solidnego, a zakup używanej stacji może być rozsądnym rozwiązaniem. Warto rozważyć oddzielne zakupy grotówki i stacji hot air, co może być bardziej opłacalne.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA