Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką stacje lutowniczą wybrać

19 Jan 2014 23:05 3534 6
 • Level 13  
  Witam, dziś padła mi lutownica pistoletowa. Szczerze nie byłem z niej zadowolony bo nie nadawała się do lutowania niewielkich elementów, miałą zbyt duży grot i do tego nie można go było wymienić. Nie chciałbym się pchać znowu w coś takiego. Rozmyślam nad zakupem stacji lutowniczej, do której groty nie będą kosztowały majątku. Nie chciałbym wydać więcej niż 130zł. Nie zależy mi na czymś nowym, mogła by być jakaś dobra używka,
  Co polecacie?
 • Level 33  
  Za 130zł ciężko będzie kupić coś dobrego. Może jakaś tanie stacja z XYTRONICa była by tu dobrym rozwiązaniem ale kilka złotych musiał byś jednak dołożyć. NDN miał 60W stację na Allegro- z resztą bezpośrednio u nich też możesz ją kupić. Oczywiście jest to "chińczyk" ale chyba za te pieniądze nawet dość przyzwoity. Kupowanie czegoś tańszego -z tego co ostatnio szukałem w necie-nie ma sensu.
 • Level 9  
  Mam nadzieje, że autor tematu nie obrazi się jeśli się podepnę. Też stoję przed wyborem stacji max 500zł, hotair + grotówka. Moje typy:
  http://allegro.pl/stacja-lutownicza-968-hotair-z-grotowka-i3892221324.html
  http://allegro.pl/stacja-lutownicza-hotair-repro-992da-720w-hakko-i3886742899.html
  http://allegro.pl/stacja-lutownicza-pt-908-hotair-grotowka-statyw-i3908271000.html

  czy ktoś miałdo czynienia z tymi modelami? Jak z dostępnoscią grotów? Na forum czesto się przewijaja jakieś Ayoue, Zaxiohn i inne takie chińskie nazwy albo WEPy. Co polecacie do 500zł?
 • Level 10  
  Witam, z pewnością mogę polecić stacje solomon SL-20, jest do niej duży wybór grotów w granicach 6zł. Jej koszt wacha się w granicach 200 zł, ale może dało by radę wyrwać taniej jakąś używkę. W szkole mamy dosyć sporo tych stacji i jedyne co się dzieje to w kilku czasami lubi sobie trafo pobuczeć przy włączonej grzałce, a wiadomo jak to w szkole, swoje przeszły ale trzymają się świetnie :D Pozdrawiam!
 • Level 9  
  Po przeczytaniu opinii o Quicku 706 jedyne co mi się nasuwa na myśl: "jak nie urok to sraczka... albo przemarsz wojsk". Wszystko ok tylko podobno grotówka jest nędzna.

  W takim razie może osobno HotAir + osobno grotówka? Nadal w budżecie 500zł jest realne się zmieścić? Jeśli pomysł nie wypali to wezme Quicka bo podobno z chińczyków jest najlepiej wykonany.
 • Level 16  
  Wynalazki ala atten 858d za 220zł da się kupić (ebay; choć wtedy problem z realizacją gwarancji). Zostaje parę groszy na sensowną grotówkę.

  quicka 706 miałem i nie polecam (dlaczego - opisane w wątkach o 706). Osobno grotówka i osobno hotair to wg mnie bardzo dobra praktyka.