Pytam czy ktoś miał problem z silniczkiem krokowym. Objawy usterki są takie : Komputer sygnalizuje kod usterki, który mówi o niewłaściwej ilości kroków silniczka krokowego. Pondto, gdy zapalam auto, to momentalnie wchodzi na obroty ok 4 tys obr/min, co objawia się też wyciem silnika a następnie schodzi do wartości poprawnej ( ok. 1tys odr/min). Inny objaw to przy wyłączaniu silnika mocno szarpnie silnikiem. No i czasami jest wogóle problem z odpaleniem auta bo silnik dławi się (chyba w ogóle nie wchodzi na obroty) - wtedy trzeba pompować troche pedłem gazu. Odkręcałem silniczek i czyściłem zarówno grzybek, sprężynkę jak i gnizado silniczka z nagaru i brudu. Niestety, pomaga na ok. 600-800 km przebiegu. Co można jeszcze zrobić ? Pytałem w serwisie o cenę silniczka - hm. 520 zł !!!! trochę dużo, żeby wymienić.