Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilarka Stihl 017 - po wymianie świecy zapłonowej brak iskry

vonbroda 21 Jan 2014 07:50 5616 5
 • #1
  vonbroda
  Level 2  
  Witam mam pilarkę sthill 017 która leżała nie używana przez kilka lat. Ostatnio ją wydobyłem wlałem świerze paliwo szarpnołem 4 razy I odpaliłem pochodziła przez pare minut po czym ją wygasiłem. Wczoraj chciałem odpalić ją ponownie I nic. Sprawdziłem iskre była bardzo mała wymieniłem świece na nową razem z filtrem paliwa I powietrza I teraz nie ma iskry wogóle na żadnej świecy co może być przyczyną?
 • #2
  kryststgpom
  Level 25  
  Przyczyną może być moduł zapłonowy, wyłącznik, kable.
  Odepnij od cewki kable i sprawdź czy będzie iskra, jeśli nadal brak to moduł do wymiany. Cewka się nie poluzowała?
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  vonbroda
  Level 2  
  Sprawdziłem fajke i wylacznik swieca jest nowajak sprawdzic cewke zaplonowa? Sorry za brak polskich znakow ale pisze z telefonu I nie mam polskich liter
 • #5
  shinto
  Level 18  
  Witam.Na początek może sprawdź odległość cewki od koła zamachowego. Jeśli jest zbyt duża,iskra będzie słaba lub całkiem będzie jej brak.Ustaw tę odległość na 0,2 mm.Potem odłącz fajkę z przewodu WN,i zbliż go do np.cylindra pociągając za uchwyt rozrusznika.Jeśli będzie przeskok iskry,to cewka jest dobra.
 • #6
  kryststgpom
  Level 25  
  Napisałem Ci wcześniej, przede wszystkim odłącz przewody przy cewce od wyłącznika zapłonu podczas próby, sprawdź odległość cewki od magnesów na kole max 0,3mm. Jeśli dalej nie będzie iskry to cewka do wymiany.