Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype i minimalna prędkość łącza

31 Mar 2005 20:01 14773 6
  • Poziom 17  
    Witam. Przewertowałem archiwum, ale nie znalazłem nic konkretnego. Mam łacze stałe 128kB/s najtańsze z Multimedia. I mam problem ze skype mianowicie po nawiązaniu połączenia po chwilach lub kilku minutach przestaje byc cokolwiek słychać. Czasmi pomaga ponowne nawiązanie połączenia ale czasami nawet to nie pomaga. Przetestowałem połączenie z echo123 i tam nie było problemów. Więc teraz jet pytanie czy na takim łączu jest szansa poprawnego działania skypa czy jest za wolne ?

Pozdrawiam Piotrek
  • Poziom 14  
    witam, przepustowość Twojego łącza jest wystarczająca, jednak nie wiem dokladnie czy łącze w multimedii jest łączem symetrycznym (oznacza to ze możesz odbierać i wysyłać z pełną prędkością czyli 128kb/s ), możliwe ze wlasnie w tym problem tkwi.
  • Poziom 11  
    Skype wymaga łącza min 56kb/s czyli modemowym nawet spokojnie można się łączyć. Ja tak robiłem (z powodzeniem) dopóki stałego łącza sie nie dorobiłem. A jak masz net podłączony? przez modem multimedii czy Lan? Jak przez Lan to może są to okrutne Lagi. Poza tym czasem zależy to od softu. Np rozmowy przez majka na GG tez traca predkosc po jakims czasie. Sprobuj przeinstalowac
  • Poziom 17  
    Net podłączony przez modem multimedii. Rozmawiałem ze znajomym, że problem może istnieć w tym że jak jest obciążona "sieć" (no bo jak to inaczej nazwac ? idzie mi o te część idącą po kablach antenowych wewnątrz bloku) to transfer nie jest jednostajny tylko ma krótkie przerwy. Sumaryczny transfer jest stały i bez spadków. Zrobiłem test i wypróbowałem tlenofon i gadałem sam za sobą :D. Była to godzina 16 efekt był taki, że dźwięk był poszarpany, nie był płynny (ale dało się bez problemu zrozumieć i nie było zerwania połączenia). Dostałem namiary na program Dumeter który ma pokazywać w real time przepływ łącza. I podobno właśnie pokazuje transfer z przerwami. Pokombinuję zobaczę jaki bedzie efekt. Muszę też namówić kogoś na test około 2-3 godz. w nocy :D jak bedzie czysta "sieć".

P.S. Przeinstalowałem lecz nie pomogło, ale doczytałem że skype zostało napisane pod systemy 2000 i XP a ja narazie jadę na ME (wie, wiem że tego nie powinno się używać :) ) i nie było testów pod tym systemem ani nie ma gwarancji prawidłowego działania.

Pozdrooffka Piotrek
  • Poziom 34  
    Z tego co wiem potrzeba 4k/rozmowę
    Sieć nigdy nie jest czysta bo emule działa
    To oni powinni nie oszczędzać na łączach, KAŻDY ma prawo ciągnąć w swoim pasmie.

PS Wysyłaj duży plik na serwer. Wtedy ładnie widać jak spada transfer z czasem transmisji.
  • Poziom 16  
    Używam Skype w Linuksie i działa bez problemu. Oczywiście wszelkiej maści P2P musisz wyłączyć. No ale mam neo 640 i gadam po 2-3 godziny :) Na poczatku miałem problem z serwerem dźwięku aRts i on powodował opóżnienia więc go wyłaczyłem i na czystej Alsie działa rewelka ( dźwięk czystszy niż w ISDN-e)
    Jak mniemam masz Wirusołapacza wiec aby odpowiedzieć na Twój post, pytałem się kuzyna ( przez Skype :D ), który siedzi z XP na Neo 128. Nie ma problemu nawet po wykrzystaniu limitu, a przypomnę że prędkość spada wówczas do 32kbit/sek. Z moich obserwacji wynika że problem pojawia się nie z samym transferm ale z jego ciągłością. Twój dostawca internetu ma jakiś serwer który nie przesyła pakietów sposób ciagły . W pracy jestem podłączony do takiego łącza ( Radio i za NAT-em) i o ile ze ściąganie plików nie ma problemów ( prędkość nie spada poniżej 15-20 kilobajtów na sekundę to Skype "rwie" Tak sobie wymyśliłem że pewnie router przesyła pakiety w wiekszych paczkach a miedzy paczkami obsługuje innych. No a do rozmowy pakiety muszą być przesyłane cały czas. Oczywiście mam na myśli małe czasy.
    Sprawdż jeszcze czy nie giną Ci pingi. Może to za sprawą zagubionych pakietów. Np pinguj do bramy na serwrze.
  • Poziom 12  
    Temat stary, ale skype ciągle żywy, więc i zagadnienie aktualne.
    8 lat później skype należy już do Microsoftu, wszyscy mają szybsze łącza,
    ale ciągle część użytkowników internetu ma limity przesyłanych danych.
    I tu uwaga! Same wideo-rozmowy w jakości HD są w stanie w 30 godzin zużyć 15GB limitu transferu !!! (1,5 Megabita pobierania+ 1,5 Megabita wysyłania)
    Wiem ze to dużo, ale przecież nie tylko skype'a używamy w internecie.

więcej o przepustowości:
    https://support.skype.com/pl/faq/FA1417/jakiej-przepustowosci-acza-potrzebuje-skype