Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung C100 nie ładuje. Grzeje się dolna część. Rozbieranie telefonu.

31 Mar 2005 23:25 2370 12
  • Poziom 15  
    Hej mam 2 pytania jedno jak w temacie po podlonczeniu grzeje sie dolnia czesc telefonu kolo mikrofonu a drugie to jak go rozebrac odkrecilem srubki ale nadal go cos trzyma ???
  • RenexRenex
  • Poziom 20  
    moze byl zalany? albo podlaczana byla chinska ladowarka? najprawdopodobnie bedzie uklad ladowania do wymiany.

a co do tego jak go rozebrac to po odkreceniu wszystkich srubek masz prawie po problemie bo trzyma to sie jeszcze na zaczepach.norma :)
    troche opanowanych i pewnych ruchów :) i po klopocie
  • RenexRenex
  • Poziom 13  
    Jeżeli to nie Twój phon to odradzam używanie jakich kolwiek śrubokrętów bo zniszczysz obudowę dokumentnie. Najlepiej użyć plastykowego otwieracza do telefonów. Zanim będziesz wymieniał moduł ładowania przegrzej go "hot air'em" może pomoże a wylutować go zawsze zdążysz:)
  • Poziom 15  
    Wiec tak sprawdzilem prad plnie w ukladzie zasilania na diodzie zenara jest kolo 1,8 v na stykach od bateri po 0,6 V sprawdzalme elemeny na oko sa ok zero zweglen itp co do otwarcie wystrczy patyczek ala wykalaczka ;-) Wiec moje pytanie jest co jeszcze moze byc ,czy ktos cos podobnego naprawial ?PS Telefon na 100% nie byl zalany ale spadł .
  • Poziom 13  
    Jeżeli spadł to na 90% są to styki lutownicze pod układem który się grzeje. Jeżeli nie masz stacji "hot Air" to nic nie zrobisz.
  • Poziom 15  
    Grzeje sie uklad LTADY na jego wejsciu jest 1,8v a na wejsciach tzn tych 3 nurzkach jest 0,66v ?(czy moge go wylutowac lutownica grzałkowa 40W ?)
  • Poziom 12  
    mam podobny prblem telefon czasami łąduje bez problemu, czasami się grzeje a czasami rozładowywuje baterie czy to będzie wina ukłądu kontroli łądowania??
  • Poziom 13  
    kornik23 napisał:
    Grzeje się uklad LTADY na jego wejsciu jest 1,8v a na wejsciach tzn tych 3 nurzkach jest 0,66v ?(czy moge go wylutowac lutownica grzałkowa 40W ?)

40W to trochę dużo możesz pourywać pola lutownicze i praktycznie zabijesz telefon. Nie mam przy sobie książki serwisowej C100 i nie wiem jakie parametry ma LTADY ale sprawdzę to później i Ci napisze.

Mauuy napisał:
    mam podobny prblem telefon czasami łąduje bez problemu, czasami się grzeje a czasami rozładowywuje baterie czy to będzie wina ukłądu kontroli łądowania??

Na Twoim miejscu najpierw bym wykąpał płytę główną a potem ją osuszył i delikatnie przegrzał bo to może być głupie zwarcie gdzieś na nóżkach i to powinno pomóc.
  • Poziom 15  
    Wiec sprawa jest taka napewno jest popsuty LTADY bo grzeje sie niemilosiernie rozmawialem z jednm serwisantem z angli i polecil mi dac diode miedzy nozki 3 i 4 i napiecie pojawilo sie elegancko ale jest male 1,8 V ?? i niewiem dlaczego wygrzalem dol telefonu,sprawdzilem zaraz kolo stykow od ladowarki powinno byc conajmniej 3 V a jest te 1,8V,a jeszcze jedno niewiecie gdze mozna kupic LTADY
  • Poziom 27  
    ja mam taki problem z samsungiem jak podlacze ladowarke to sie grzeje u dolu klawiatorki nieraz jak odlacze ładowarke to dalej laduje tu jest walniety chyba ten uklad ladowania ale moze sie mysle wiec prosze o rade i jakis schemacic jak ktos ma gdzie jest ta czesc bo na samsugach sie wogle nie lapie
  • Poziom 15  
    Telefon Samsung C100 nie laduje jego dolna czesc sie grzeje
    winny jest element LTADY sa 2 rozwiaznai albo zakupic zewnerzna ladoarke w opisanemy problemie nie bylo uplywnosci bateria pracuje normalnie lub wymina w/w elementu (aby go wmienic bezwzglednie jest posiadalnei hotair i uprzednie wymontoanie plyy glownej z telefonu prosze uwarzac na inne elementy latwo je uszodzic ) schemat telefonu jest dostepny na necie.