Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40EH5300 nagrywanie na USB

szymolinka 02 Lut 2014 15:09 5568 19
  • #1 02 Lut 2014 15:09
    szymolinka
    Poziom 9  

Witam, czy orientuje się ktoś jak włączyć opcje nagrywania na USB?
    Nie wiem czy to ważne, ale mam podpięty cyfrowy polsat i podczas naciśnięcia guzika na pilocie wyskakuje komunikat: "Niedostępny".

0 19
  • #2 02 Lut 2014 15:34
    intenso
    Poziom 38  

Żeby coś nagrać to trzeba podpiąć pod usb w tv dysk lub pendriva.
    Generalnie ta funkcja jest niedostępna dla tego modelu telewizora, ale można ją odblokować, trzeba przestawić to w menu serwisowym w tv, wejście do takiego menu jest odnotowane w tv i wiążę się z utratą gwarancji.

0
  • #3 02 Lut 2014 16:08
    szymolinka
    Poziom 9  

Aha rozumiem..a czy jest możliwość dokupienia jakiegoś sprzętu który umożliwiłby nagrywanie kanałów z CP?

0
  • #4 02 Lut 2014 16:19
    intenso
    Poziom 38  

Nagrywarka z dyskiem twardym

0
  • #5 02 Lut 2014 16:25
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

intenso napisał:
    wejście do takiego menu jest odnotowane w tv i wiążę się z utratą gwarancji.

Pierwszy raz o tym słyszę. Wejście do menu nie jest w żaden sposób zabezpieczone więc nie można z tego powodu cofnąć gwarancji.

0
  • #6 02 Lut 2014 16:30
    intenso
    Poziom 38  

A wiesz wogole co to jest menu serwisowe a zwykłe menu urządzenia ?

0
  • #7 02 Lut 2014 17:14
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

intenso napisał:
    A wiesz wogole co to jest menu serwisowe a zwykłe menu urządzenia ?

Tak wiem. Wchodzi się do niego przez naciśnięcie w odpowiedniej kolejności klawiszy na pilocie. Jakich nie napiszę. Jak ktoś będzie chciał to sobie znajdzie w necie. Sam wielokrotnie wchodziłem w moim tv. Nigdzie tam nie widziałem licznika wejść do menu. Wejście nie jest w żaden sposób zabezpieczone więc nie można z tego powodu stracić gwarancji. Nawet jak namieszasz i serwis będzie musiał interweniować to co najwyżej zapłacisz za to. Chyba, że przez grzebanie w MS zostal uszkodzony sprzet.

0
  • #8 02 Lut 2014 17:26
    intenso
    Poziom 38  

No to jesteś w wielkim błędzie i nie pisz bzdur.Licznika nie ma i nie będzie ser-vis wie czego i gdzie szukać ty tego nie musisz wiedzieć.

Post nr.7
    Post nr.2
    Jakby Ci było mało to opcja szukaj w google

1
  • #9 02 Lut 2014 18:33
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

Ja przeczytałem a Tobie radzę przeczytać jeszcze raz ale ze zrozumieniem.
    Zwłaszcza odpowiedź SAMSUNGA. Nic konkretnego z niej nie wynika.
    Wiadomo, że jak namieszasz to SAMSUNG się wypnie. Nikt nie zmusza do grzebania w SM. Każdy robi to na własną odpowiedzialność. Ale nie popadajmy w paranoję. Jeżeli pół roku temu wchodziłem do SM (i nic nie zmieniałem) a wczoraj padła mi matryca to co? Nie mam gwarancji? Rozwijając temat. Kupuję laptopa z W8. Instaluję W7 bo W8 nie lubię. Po pół roku pada dysk. Tracę gwarancję? W końcu zmieniłem oprogramowanie. Często klient namiesza a potem oddaje z pretensjami na gwarancję bo "nie działa". To jest koszt serwisu. Dlatego straszą aby nie grzebać.
    Jeżeli użytkownik nie powinien mieć dostępu do SM to powinno to być w inny sposób zabezpieczone. Nie wiem jak w innych TV SAMSUNG ale ja mam osobne złącze SERVICE. Rozumiem, że jak tam bym grzebał to stracił bym gwarancję.

0
  • #10 02 Lut 2014 18:47
    intenso
    Poziom 38  

Dla mnie jest jasne co Samsung odpisał na pytania związane z wejściem w Menu Serwisowe,jeżeli argumenty ze strony producenta do Ciebie nie docierają to już nie mój problem.
    Na tym kończę niepotrzebną dyskusje z Tobą.

0
  • #12 02 Lut 2014 19:00
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

intenso napisał:
    Dla mnie jest jasne co Samsung odpisał na pytania związane z wejściem w Menu Serwisowe,jeżeli argumenty ze strony producenta do Ciebie nie docierają to już nie mój problem.
    Na tym kończę niepotrzebną dyskusje z Tobą.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/72396-menu-serwisowe-w-tv-samsung-ue40d5000.html
    Czwarty post.
    Równie dobrze mogli napisać, że używanie (podłączenie do prądu) może spowodować uszkodzenie sprzętu i utratę gwarancji. Po prostu się zabezpieczają.
    Tak jak wcześniej napisałem, jeżeli nie można tam grzebać to powinno to być lepiej zabezpieczone.
    Ale z jednym się z Tobą zgodzę (nie do końca). Nie ma co dalej dyskutować na ten temat. Każdy zrobi to co będzie chciał. A dyskusja jest potrzebna.

0
  • #13 03 Lut 2014 18:02
    szymolinka
    Poziom 9  

Jeśli nie ma możliwości nagrywania w tym modelu bez grzebania w ustawieniach to jaką nagrywarkę byście polecali?

0
  • #14 03 Lut 2014 21:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szymolinka napisał:
    to jaką nagrywarkę byście polecali?

Z dyskiem oczywiście, ALE możesz zapomnieć o nagrywaniu czegokolwiek w HD, to znaczy nagrasz, ale HD, to będzie tak naprawdę zwykłe SD, bo nagrywarka z portu euro nagrywa tylko taki sygnał, na allegro masz tego sprzętu używanego na hektary.

0
  • #16 03 Lut 2014 22:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nowej, ale starej technologicznie nagrywarki nie opłaca się już kupować.

0
  • #17 05 Lut 2014 19:29
    szymolinka
    Poziom 9  

Z tego co wyczytałem na allegro to takie nagrywarki umożliwiają jedynie nagranie programu z odbiornika dvbt. A mi chodzi o nagranie programów z Cyfrowego Polsatu :)

0
  • #18 05 Lut 2014 21:31
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szymolinka napisał:
    Z tego co wyczytałem na allegro to takie nagrywarki umożliwiają jedynie nagranie programu z odbiornika dvbt

Dziwne zaiste, mam coś takiego w domu, i mogę nagrywać z każdego źródła, jakiekolwiek podepnę do takiej nagrywarki: kablówka analogowa, kablówka cyfrowa (sygnał podaje dekoder), ba, nawet z DVD mogę nagrywać, więc:
    szymolinka napisał:
    mi chodzi o nagranie programów z Cyfrowego Polsatu

Jest jak najbardziej możliwe przez euro w tv, do euro w nagrywarce, TYLKO nagrywasz co oglądasz, i oglądasz, to co nagrywasz w danej chwili, to znaczy, że nie możesz "latać" po programach w tv, bo nagrywarka też takie "latanie" nagra.
    szymolinka napisał:
    Nie wiem czy to ważne, ale mam podpięty cyfrowy polsat i podczas naciśnięcia guzika na pilocie wyskakuje komunikat: "Niedostępny".

A jaki dokładnie dekoder Polsatu masz?.

0
  • #19 06 Lut 2014 17:35
    szymolinka
    Poziom 9  

HD5000. A mógłbyś pokazać jakiś przykładowy model nagrywarki?

0
  • #20 07 Lut 2014 00:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szymolinka napisał:
    A mógłbyś pokazać jakiś przykładowy model nagrywarki?

Wpisz w allegro nagrywarka HDD, do wyboru, do koloru.

0