Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera stacjonarno samochodowa.

03 Lut 2014 15:33 1389 9
  • Poziom 10  
    Witam,

Nie wiem jak szukać i moja wiedza jest zerowa w tej dziedzinie, więc postanowiłem zapytać publicznie. Szukam kamerki, która spełaniałaby jednocześnie funkcje kamerki samochodowej oraz stacjonarnej. Tzn. żeby jeździła w samochodzie, ale po jeździe żeby można było ją wyjąć i dosłownie umocować na oknie żeby monitorowała w nocy miejsce parkingowe na którym parkuje. Mieszkam w inym powiecie niż jestem zameldowany w związku z czym straciłem już rejestracje, antenę i wycieraczki. Boję się o samochód, a nie mam innego miejsca gdzie mogę go parkować. Dobrze gdyby nagrywała w nocy i na lekkim przybliżeniu. Czy takie rzeczy w ogóle istnieją? Proszę o pomoc.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 10  
    Chodzi chyba o kamerę z rejestratorem, tzw rejestrator jazdy.
  • Poziom 10  
    Tak, chodzi o rejestrator jazdy tylko, żeby miała funkcje nagrywania w nocy i na przybliżeniu.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    dajmilogin napisał:
    Witam,

Nie wiem jak szukać i moja wiedza jest zerowa w tej dziedzinie, więc postanowiłem zapytać publicznie. Szukam kamerki, która spełaniałaby jednocześnie funkcje kamerki samochodowej oraz stacjonarnej. Tzn. żeby jeździła w samochodzie, ale po jeździe żeby można było ją wyjąć i dosłownie umocować na oknie żeby monitorowała w nocy miejsce parkingowe na którym parkuje. Mieszkam w inym powiecie niż jestem zameldowany w związku z czym straciłem już rejestracje, antenę i wycieraczki. Boję się o samochód, a nie mam innego miejsca gdzie mogę go parkować. Dobrze gdyby nagrywała w nocy i na lekkim przybliżeniu. Czy takie rzeczy w ogóle istnieją? Proszę o pomoc.

Gotowe - nie słyszałem.
    Musiałaby to być kamera ze zmienną ogniskową - szeroki kąt w trakcie jazdy, wąski (zoom) na parkingu.
    Do tego wodoszczelna, diody podczerwieni które coś dają (nie te pi@#$ diodki w rejestratorach jazdy).
    Za dużo zabawy. Zastanów się czy nie prościej i taniej będzie kupić 2 kamery - jedna do samochodu i druga do monitoringu, albo po prostu kup alarm samochodowy.
  • Poziom 10  
    Korgoth napisał:

Zastanów się czy nie prościej i taniej będzie kupić 2 kamery - jedna do samochodu i druga do monitoringu, albo po prostu kup samochodowy.

nie rozumiem tego zdania a w dokładniej końcówki. No i wodoszczelna nie musi być, będzie ona zainstalowana za szybą.
  • Moderator Zabezpieczeń
    dajmilogin napisał:
    nie rozumiem tego zdania a w dokładniej końcówki

kup rejestrator samochodowy
    .
    dajmilogin napisał:
    No i wodoszczelna nie musi być, będzie ona zainstalowana za szybą.
    Masz oczywiście rację co nie zmienia faktu że jedną i ta samą kamerką tego nie ogarniesz właśnie z powodów o których pisał Korgoth. Temat monitoringu parkingu samochodu był wielokrotnie na forum poruszany. Poczytaj. Oczywiście możesz tez zasięgnąc porady u jednego z wielu sprzedawców na popularnym serwisie aukcyjnym.. Twoja sprawa komu uwierzysz.
  • Poziom 10  
    Rozumiem, dziękuję za odpowiedzi. Temat założyłem, bo nie znalazłem podobnego. No i tak jak sugerujecie pomyślę nad samym monitoringiem.
  • Poziom 23  
    Oczywiście możesz kupić rejestrator samochodowy z zapisem na karcie SD ale realny zasięg gdzie jesteś w stanie rozpoznać kto zbliża się do samochodu to 3-4m. Jeżeli parkujesz w takiej odległości od okna to można by coś takiego kupić, jeśli nie lepiej zamontować 2 kamery.
  • Poziom 12  
    dipol_wlan napisał:
    Oczywiście możesz kupić rejestrator samochodowy z zapisem na karcie SD ale realny zasięg gdzie jesteś w stanie rozpoznać kto zbliża się do samochodu to 3-4m. Jeżeli parkujesz w takiej odległości od okna to można by coś takiego kupić, jeśli nie lepiej zamontować 2 kamery.

Ale wtedy trzeba pomyśleć też co zrobić z zasilaniem. No i takie rejestratory zazwyczaj obsługują SDki do 32GB. Ile to pomieści nagrań w przyzwoitej jakości? 8? Bez sensu. Zdecydowanie lepiej kupić dwie kamery.

Ja bym polecił coś LC. Wiem, że ta firma ma słabą opinię tutaj, ale ja mam zupełnie inne zdanie. Od czasu do czasu instaluje te kamery i awarie zdarzają się sporadycznie. Sam kupiłem zresztą sobie taką kamerę samochodową:
    http://www.ctr.pl/produkty/kamery-samochodowe/lc-600cd.htm

Cena bardzo korzystna, myślę, że warte rozważenia.

Kamera do domu zależy od wielu czynników, których nie znamy.
  • Poziom 10  
    Dziękuję i zamykam.