Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer logitech z623 + Creative sbs 380

11 Lut 2014 13:07 1428 4
  • Poziom 10  
    Witam posiadam sam subwoofer z zestawu logitech z623 bez głośnika centralnego i głośnik sterujący z zestawu creative sbs 380 chciał bym połączyć ten sprzęt żeby używać tego subwoofera czy jest taka możliwość ? Dodam że stykałem w logitechu piny 8 i 12 w wejściu din 15 i głośnik nie gra a gdzieś tu na forum wyczytałem że po przez połączenie 8 i 12 uruchamia się wzmacniacz z623
  • Poziom 8  
    Zestaw Logitech Z623 posiada moc RMS 200 Watów (140 subwoofer + 2x35 satelitki),
    sbs380 z tego co widziałem jest na 12 Watów RMS (6 Watów Subwoofer + 2x3 satelitki)

Sterować głośnością subwoofera z623 to sobie kolega może nawet potencjometrem, wystarczy wiedzieć w jakie piny w kablu sterującym od oryginalnych satelitek wpiąć ten potencjometr. Ale żeby wpaść na pomysł żeby zastępować głośnik na 35 watów głośnikiem na 3 waty...

Pomijam już to że pomimo chińskiego pochodzenia te Logitechy grają dość ładnie. Kup sobie lepiej jakieś satelitki na popularnym serwisie aukcyjnym i po problemie.
  • Poziom 10  
    Nie chce łączyć suba od z623 z zestawem sbs380 chciałbym tylko ten głośnik sterujący od sbs 380 podłączyć do z623 aby móc uruchomić tenże subwoofer :) tylko nie wiem jakie piny z jakimi połączyć.
  • Poziom 32  
    Nefarious19 napisał:
    Zestaw Logitech Z623 posiada moc RMS 200 Watów (140 subwoofer + 2x35 satelitki)

Kolega tą moc zmierzył przy użyciu odpowiedniego sprzętu czy skopiował ze strony producenta?
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo ktoś, kto się nie zna jeszcze uwierzy w ich moc.

@Topic

Z tego co pamiętam to płyta w SBS ma jakieś inne sterowanie głośnością (napięciem?). Przeróbka jest dość skomplikowana, nie wspominając o pinach w Z623.
    Lepszym rozwiązaniem jest zdobycie satelitek od 623.
  • Poziom 10  
    Jednak planuje zakupić te satelitki do z623 dzięki i pozdro.