logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak połączyć subwoofer Logitech Z623 z głośnikiem Creative SBS 380?

dawid11-93 11 Lut 2014 13:07 1884 4
REKLAMA
  • #1 13288422
    dawid11-93
    Poziom 10  
    Posty: 85
    Ocena: 2
    Witam posiadam sam subwoofer z zestawu logitech z623 bez głośnika centralnego i głośnik sterujący z zestawu creative sbs 380 chciał bym połączyć ten sprzęt żeby używać tego subwoofera czy jest taka możliwość ? Dodam że stykałem w logitechu piny 8 i 12 w wejściu din 15 i głośnik nie gra a gdzieś tu na forum wyczytałem że po przez połączenie 8 i 12 uruchamia się wzmacniacz z623
  • REKLAMA
  • #2 13288753
    Nefarious19
    Poziom 9  
    Posty: 33
    Ocena: 5
    Zestaw Logitech Z623 posiada moc RMS 200 Watów (140 subwoofer + 2x35 satelitki),
    sbs380 z tego co widziałem jest na 12 Watów RMS (6 Watów Subwoofer + 2x3 satelitki)

    Sterować głośnością subwoofera z623 to sobie kolega może nawet potencjometrem, wystarczy wiedzieć w jakie piny w kablu sterującym od oryginalnych satelitek wpiąć ten potencjometr. Ale żeby wpaść na pomysł żeby zastępować głośnik na 35 watów głośnikiem na 3 waty...

    Pomijam już to że pomimo chińskiego pochodzenia te Logitechy grają dość ładnie. Kup sobie lepiej jakieś satelitki na popularnym serwisie aukcyjnym i po problemie.
  • REKLAMA
  • #3 13288794
    dawid11-93
    Poziom 10  
    Posty: 85
    Ocena: 2
    Nie chce łączyć suba od z623 z zestawem sbs380 chciałbym tylko ten głośnik sterujący od sbs 380 podłączyć do z623 aby móc uruchomić tenże subwoofer :) tylko nie wiem jakie piny z jakimi połączyć.
  • REKLAMA
  • #4 13291533
    Lukson
    Poziom 33  
    Posty: 1971
    Pomógł: 162
    Ocena: 127
    Nefarious19 napisał:
    Zestaw Logitech Z623 posiada moc RMS 200 Watów (140 subwoofer + 2x35 satelitki)


    Kolega tą moc zmierzył przy użyciu odpowiedniego sprzętu czy skopiował ze strony producenta?
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo ktoś, kto się nie zna jeszcze uwierzy w ich moc.

    @topic

    Z tego co pamiętam to płyta w SBS ma jakieś inne sterowanie głośnością (napięciem?). Przeróbka jest dość skomplikowana, nie wspominając o pinach w Z623.
    Lepszym rozwiązaniem jest zdobycie satelitek od 623.
  • #5 13303988
    dawid11-93
    Poziom 10  
    Posty: 85
    Ocena: 2
    Jednak planuje zakupić te satelitki do z623 dzięki i pozdro.
REKLAMA