Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Voip-tel.stacjonarny - Podłączenie zewnętrznego mikrofonu zamiast słuchawki

12 Lut 2014 15:24 1476 1
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam na bardzo pilne zorganizować połaczenie konferencyjne miedzy dwoma aparatami telefonicznym VOIP( ale do tego co chce zrobić sądze ze tak samo byłoby w przypardku stacjonarnego analogowego )

W jednej stronie zorganizowałem przystawke plantronicsa jako bluetoutch ( bo ta osoba ma zajęte rece i nie może trzybmać słuchawki) dodatkowo jako opcja jest system podnoszący słuchawkę przez bluetoutch. ( DZIAŁA)
    Z drugiej zaś strony problem jest taki ze odsłuch porzebuje dac na nagłosnienie a nadawanie z mikrofonu najlepiej opartego o bezprzewodowy.
    zlokalizowałem przelotki z rj9 na 2 minijack ale wiem ze to nie wystarczy ( do odsłuchu tak ale do nadawania ze względu na impedancję wejscia telefoniczego to sądze ze nie ) . Czy jest jakaś możliwość aby podpiąć mikrofon ( obecnie bezprzewodowy z baza - wyjscie jack lub din) do telefonu ??
    z góry dziekuje
  • Poziom 10  
    UDAŁO się.
    Nie było łatwo jednak po bojach jakos to rozgryźliśmy.

Z jedej strony - u lekarza - przystawa do aparatu stacjonarnego ( VOIP ) realizująca przesył po DECT do ucha ( prawie jak bluetouch ) . Przystawka dodatkowo realizuję funkcję podniesienia słucahwki :) ( fajny silniczek )
    Druga strona dość skomplikowana:
    Utrata gwaranji na aparacie VOIP ze względu na rozkręcenie obudowy. Wypięcie głosnika od dłośnomówiącego oraz mikrofonu.
    zamiast tego wyprowadzenie przewodów na zewnątrz.
    Zestawienie tego z mikserem ( minimum 2 wejscia - najlepiej mikrofonowe i minimum dwa wyjścia niezależne )
    siec miedzy telefonami po moście wifi.
    Dodam do tego że drugim mostem ( 5Ghz ) idzie dodatkowo video HDMI razem z dźwiękiem oraz przedłużeniem pilota. Całość gra na 300 m ale sądze ze przy dobrych urządzeniach mozna spokojnie dalej.

Pozdrawiam