Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek wydajności RAM błędy w programach

03 Kwi 2005 12:11 1279 8
  • Poziom 17  
    Mam zainstalowanego Windowsa 98SE przez 3 lata niemiałem z nim problemów to pewnego czasu gdy utworzyły mi sie boot sektory i od tego momentu wsyztko sie zaczyna :
    1.Usunołem baat sektory HDD regenaratorem
    2.Format przebiegał normalnie bez odczytaywania jednostki alokacji
    3.Usunołem partycje C: w celu wyeleminowania 0.52Mb w złych kalstrach
    4.Teraz z dyskiem jest wszystko oki defragmentacja idzie bez problemu niema uszkodzonych klastrów , scandisk idzie bez problemu (GRUNTOWNY)
    5.Windows 98 SE instaluje sie bez problemu
    6.Większość programów też idzie bez problemu

Problem jest taki gdy odpalam program to wyskakuje błąd program wykonał nieprawidłową operacje (spada wydajnosć ram co widać w programie RAMcleaner) po ponownym włączeniu programu wsyzzstko oki ale za jakiś czas to samo. We filmach tez to miałem ale po wyłączeniu opcji w biosie Video shadow ...... chodzi normalnie nietnie filmów (wcześniej ciął ) Gdy próbuje coś utworzyć na dyskietce to restartuje mi sie komp . Co jest z tym kompem
    Napięcia wporządku są
    Wartości napięć:
    Napięcie rdzenia procesora 1.65 V
    Napięcie pomocnicze procesora 0.08 V
    +3.3 V 3.20 V
    +5 V 4.95 V
    +12 V 12.59 V
    -12 V -12.20 V
    -5 V -5.20 V
    +5 V podczas wstrzymania pracy 4.82 V
    VBAT baterii CMOS 3.20 V
    Debug Info (01)

Sprzęt Procek 1.7+ athlon
    Ram 256 DDR
    dysk SEAGATE 4 barracuda
    Plyta główna JETWAY V333DA
    Karta graficzna GEFORCE 2 MX400
    KARTA sieciowa sure com
  • Poziom 12  
    skoro masz procka 1,7 GB to co się martwisz ja mam 635 MHz i działa bez zażutu a mianowicie to zainstaluj sobie XP i niebędzuiesz miał tego i wiele innych problemów idz naprzud 98 ma już 7 lat zasłużył na wypoczynek
  • Poziom 13  
    sprawdż pamięć memtestem
  • Poziom 17  
    Teraz komp restartuje sie samoczynnie po około 15 minutach lub w zależności od oodpalonego oprogramowania np mozilla . Płyta główna niezaciekawie wygląda ma spuchnięte i powylewane kondensatory . Jak słucham mp3 to jakos chodzi ale Ram i tak pada .zasilacz był naprawiany w serwisie .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    NATYCHMIAST (albo jeszcze prędzej) wymień wszystkie te kondensatory albo szykuj pieniążki na nową płytę. I przy okazji podaj nam oznaczenie swojego zasilacza.
  • Poziom 17  
    Powiedz tylko czy to napewno będą te kondensatory przyczyną niestabilności Ramu i restartów kompa jesli tak to wymieniam i looz A zasilacz mam Rubikona 300WAT
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ty nie masz niestabilności RAM-u, tylko masz niestabilność KOMPUTERA! Piersze słyszę, żeby płycie głównej było wszystko jedno, czy kondensator wylał, czy też nie. Ponadto wylany elektrolit z kondenstaora "podżera" ścieżki płyty głównej. Jak jeszcze troche poczekasz, to spali Ci się procesor i nie tylko. Ale to jest przecież Twój komputer a nie mój. Więc - oczywiście - zrobisz jak zechcesz. I pamiętaj: wszystko, co robisz, to robisz na własną odpowiedzialność.
  • Poziom 17  
    Słuchaj ja elektrolit starłem z płyty głównej .Na tym kompie i kondensatorach pracowałem ponad rok no i teraz widze efekty . Komputer po dłuższym czasie chodzi stabilniej. A co do niestabilności Ramu to napisałem tak bo wskazanie jednego z programów wskazywało na to .
  • Poziom 17  
    Dobra uporałem sie z Tym wymiana kondensatorów załatwiła sprawe było ich aż 12 i troche mi zeszło nad ich wymianą . KONIEC TEMATU