Witam!
Mam problem, otóż zakupiłem układ zdalnego sterowania z zasilaniem 12V. Chciałem do tego celu użyć baterii 9V, jednak przekaźnik się nie załącza. Myślałem nad zastosowaniem powielacza napięcia, wtedy na wyjściu miałbym ok. 19V a następnie zastosował stabilizator napięcia. Problem w tym, że powielacz nie zadziała na napięciu stałym. Może macie jakieś pomysły ?
Mam problem, otóż zakupiłem układ zdalnego sterowania z zasilaniem 12V. Chciałem do tego celu użyć baterii 9V, jednak przekaźnik się nie załącza. Myślałem nad zastosowaniem powielacza napięcia, wtedy na wyjściu miałbym ok. 19V a następnie zastosował stabilizator napięcia. Problem w tym, że powielacz nie zadziała na napięciu stałym. Może macie jakieś pomysły ?