Witam
Mam pytanie odnośnie silnika trójfazowego. Silnik na tabliczce ma oznaczenie 400V w trójkąt (i tylko tyle odnośnie napięć znamionowych). Pytanie: dlaczego nie mozna go podłączyć w gwiazdę. Wiem, że oznacza to, że można uruchomiac go poprzez przełącznik gwiazda-trójkąt. Ale dlaczego w sposób ciągły nie moze pracowac w gwiazde?
Mam pytanie odnośnie silnika trójfazowego. Silnik na tabliczce ma oznaczenie 400V w trójkąt (i tylko tyle odnośnie napięć znamionowych). Pytanie: dlaczego nie mozna go podłączyć w gwiazdę. Wiem, że oznacza to, że można uruchomiac go poprzez przełącznik gwiazda-trójkąt. Ale dlaczego w sposób ciągły nie moze pracowac w gwiazde?