Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Magic, Royal - wyciek na tackę ociekową

jaras000 19 Mar 2014 19:40 2169 4
  • #1 19 Mar 2014 19:40
    jaras000
    Poziom 10  

Witam, posiadam ekspres Saeco Magic Comfort. Ekspres otrzymałem w darze i nie znam jego przeszłości, był zakamieniony, po odkamienieniu funkcjonuje ok. Szkopuł tkwi w niewielkim wycieku. Woda bez względu na to czy ekspres jest włączony, czy wyłączony cieknie na tackę ociekową. Przez dwa dni zapełni całą tackę i potem wylewa się na blat. Pompa wody zintegrowana jest tutaj z zaworem (prawdopodobnie jest to zawór bezpieczeństwa) i to właśnie tym zaworem wycieka. Pytanie brzmi, czy to właśnie ten zawór może być przyczyną wycieku czy może pompa Saeco Magic, Royal - wyciek na tackę ociekową , oraz czy są inne elementy zabezpieczające przed przedostawaniem się wody ze zbiornika przy wyłączonym ekspresie. Jeśli powodem będzie sam zawór, to czy jest on rozbieralny i regenerowalny, czy też muszę kupić całą pompę wraz z nim. Zdjęcie podobnej pompy w załączniku.

Pozdrawiam
    Jarek

• #2 25 Mar 2014 23:11
    cafedomino
    Poziom 19  

Woda nie ma prawa przepływać swobodnie przez pompe kiedy ta nie pracuje, w środku są dwia zaworki które temu zapobiegają. Co do zaworu bezpieczeństwa możesz odkręcić zawór od pompy następnie wykręcić trzpień na który nakładasz wężyk przelewowy (na zdjęciu element złoty) wszystko zanurzyć w odkamieniaczu. Na zdjęciu jest zawór z nowszych modeli ekspresów które posiadają termoblok, Ty masz grzałke w kształcie podkowy gdzie zawór jest cały z mosiądzu ale też można go rozkręcić. Jeśli woda swobodnie przepływa przez pompe i wycieka zaworem to jedno i drugie do wymiany chyba że pomoże odkamienianie zaworu.

• #3 31 Mar 2014 22:30
    jaras000
    Poziom 10  

Witam

Rozebrałem ponownie, woda istotnie przelewa się zaworem bezpieczeństwa. Żeby uściślić, odkręciłem zawór od pompy (ten mosiężny złoty), wewnątrz znajduje się sprężyna dociskająca tłok z gumką, gumkę przełożyłam na drugą stronę) nieszczelność występuje w dalszym ciągu. Moim zdaniem ten zawór przy przyroście ciśnienia większym niż jakaś określona wartość powinien się otworzyć i upuścić wodę. Dmuchając w tą złotą końcówkę, która moim zdaniem powinna być szczelna, powietrze uchodzi do pozostałych króćców. Wymienić sam zawór, czy całą pompę z zaworem ?

Pozdrawiam
    Jarek

Dodano po 5 [minuty]:

A, jeszcze jedno, pompę i zawór mam identyczną jak na zdjęciu, tylko gumowe stópki odwrócone są naprzeciw siebie. Być może już ktoś grzebał w nim wcześniej. Dzisiaj po zabawach złożyłem i mam pewien kolejny mały problem. Po starcie nie rusza silnikiem od grupy zaparzającej, tylko pisze, że jest zablokowana. Nie wiem może wypiąłem jakąś wiązkę.

Pozdrawiam
    Jarek

• #4 01 Kwi 2014 21:56
    cafedomino
    Poziom 19  

Przy dobrym zaworze nadciśnieniowym swobodne przejście jest tylko w miejscu pompa a wyjście na bojler. Tam gdzie jest zawór nie ma prawa wydostawać się woda (chyba że ciśnienie jest większe niż 18 bar) Wspomnaiałeś że z ekspresu woda wydostaje się nawet jak ekspres jest wyłączony, więc czy przepływa swobodnie przez pompe- pompa do wymiany, czy jest to woda spływająca z bojlera i reszty układu. Budowa zaworu jest prosta jak cep, czop z gumą na końcu jest dociskany do otworu sprężynką więc albo sprężynka jest wyrobiona lub nie ta co powinna być (wspomniałeś że był ekspres rozkręcany) A ekspres robi kawe bo może być taka sytuacja że gdzięś jest lekko przypchany i przepływ wody jest utrudniony co powoduje z koleji zwiększenie ciśnienia i otwarcie zaworu.

Dodano po 8 [minuty]:

Orginalna sprężynka ma długość- 24mm, obwód-7mm.

• #5 03 Kwi 2014 20:22
    jaras000
    Poziom 10  

Jak tylko zakupię i wymienię zawór na pewno dam znać, z góry dziękuję za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME