Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Magic, Royal - wyciek na tackę ociekową

jaras000 19 Mar 2014 19:40 3321 4
Bosch
    jaras000
    Level 11  
    Witam, posiadam ekspres Saeco Magic Comfort. Ekspres otrzymałem w darze i nie znam jego przeszłości, był zakamieniony, po odkamienieniu funkcjonuje ok. Szkopuł tkwi w niewielkim wycieku. Woda bez względu na to czy ekspres jest włączony, czy wyłączony cieknie na tackę ociekową. Przez dwa dni zapełni całą tackę i potem wylewa się na blat. Pompa wody zintegrowana jest tutaj z zaworem (prawdopodobnie jest to zawór bezpieczeństwa) i to właśnie tym zaworem wycieka. Pytanie brzmi, czy to właśnie ten zawór może być przyczyną wycieku czy może pompa Saeco Magic, Royal - wyciek na tackę ociekową , oraz czy są inne elementy zabezpieczające przed przedostawaniem się wody ze zbiornika przy wyłączonym ekspresie. Jeśli powodem będzie sam zawór, to czy jest on rozbieralny i regenerowalny, czy też muszę kupić całą pompę wraz z nim. Zdjęcie podobnej pompy w załączniku.

Pozdrawiam
    Jarek
  • Bosch
    cafedomino
    Level 20  
    Woda nie ma prawa przepływać swobodnie przez pompe kiedy ta nie pracuje, w środku są dwia zaworki które temu zapobiegają. Co do zaworu bezpieczeństwa możesz odkręcić zawór od pompy następnie wykręcić trzpień na który nakładasz wężyk przelewowy (na zdjęciu element złoty) wszystko zanurzyć w odkamieniaczu. Na zdjęciu jest zawór z nowszych modeli ekspresów które posiadają termoblok, Ty masz grzałke w kształcie podkowy gdzie zawór jest cały z mosiądzu ale też można go rozkręcić. Jeśli woda swobodnie przepływa przez pompe i wycieka zaworem to jedno i drugie do wymiany chyba że pomoże odkamienianie zaworu.
  • Bosch
    jaras000
    Level 11  
    Witam

Rozebrałem ponownie, woda istotnie przelewa się zaworem bezpieczeństwa. Żeby uściślić, odkręciłem zawór od pompy (ten mosiężny złoty), wewnątrz znajduje się sprężyna dociskająca tłok z gumką, gumkę przełożyłam na drugą stronę) nieszczelność występuje w dalszym ciągu. Moim zdaniem ten zawór przy przyroście ciśnienia większym niż jakaś określona wartość powinien się otworzyć i upuścić wodę. Dmuchając w tą złotą końcówkę, która moim zdaniem powinna być szczelna, powietrze uchodzi do pozostałych króćców. Wymienić sam zawór, czy całą pompę z zaworem ?

Pozdrawiam
    Jarek

Dodano po 5 [minuty]:

A, jeszcze jedno, pompę i zawór mam identyczną jak na zdjęciu, tylko gumowe stópki odwrócone są naprzeciw siebie. Być może już ktoś grzebał w nim wcześniej. Dzisiaj po zabawach złożyłem i mam pewien kolejny mały problem. Po starcie nie rusza silnikiem od grupy zaparzającej, tylko pisze, że jest zablokowana. Nie wiem może wypiąłem jakąś wiązkę.

Pozdrawiam
    Jarek
    cafedomino
    Level 20  
    Przy dobrym zaworze nadciśnieniowym swobodne przejście jest tylko w miejscu pompa a wyjście na bojler. Tam gdzie jest zawór nie ma prawa wydostawać się woda (chyba że ciśnienie jest większe niż 18 bar) Wspomnaiałeś że z ekspresu woda wydostaje się nawet jak ekspres jest wyłączony, więc czy przepływa swobodnie przez pompe- pompa do wymiany, czy jest to woda spływająca z bojlera i reszty układu. Budowa zaworu jest prosta jak cep, czop z gumą na końcu jest dociskany do otworu sprężynką więc albo sprężynka jest wyrobiona lub nie ta co powinna być (wspomniałeś że był ekspres rozkręcany) A ekspres robi kawe bo może być taka sytuacja że gdzięś jest lekko przypchany i przepływ wody jest utrudniony co powoduje z koleji zwiększenie ciśnienia i otwarcie zaworu.

Dodano po 8 [minuty]:

Orginalna sprężynka ma długość- 24mm, obwód-7mm.
    jaras000
    Level 11  
    Jak tylko zakupię i wymienię zawór na pewno dam znać, z góry dziękuję za pomoc.