Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL problem z uruchamianiem skryptu z pliku .bat z hiperłącza w komórce

little22 20 Mar 2014 11:44 1293 0
    little22
    Poziom 1  
    Witam;
    Mam w arkuszu zaimportowane wartości z tabeli na stronie web. Odświeża mi te wartości co 1 min.

W komórce A11 wyrzuca mi wartość tekstową.

W kolumnie I od wiersza 12 mam alfabetycznie możliwe wartości jakie mogą się pojawić w komórce A11.
    Kolumnę obok, czyli J, mam hiperłoncza do plików .bat jakie odpowiadają poszczególnym wartościom.

Mój problem polega na tym, że nie znalazłem żadnej komendy, która umożliwiałaby mi uruchamianie skryptu z .danego .bat
    Jeśli by taka była to sprawa byłaby prosta =jeżeli(A11=I12;(tu hipotetyczna funkcja)J12;0)
    i przeciągnąć w dół i po kłopocie, jak komórki A11 i dana komórka z kolumny I są takie same to uruchamia się .bat z komórki obok w kolumnie J, a jeśli są różne to wynikiem jest "0".
    A w pliku .bat znajdują się dwie komendy:
    taskkill /F /IM cgminer.exe /T zamykający wcześniej wywołany skrypt
    i
    START C:\cgminer\cgminer_aur.easy-mine.eu.bat

oczywiście komenda start w przypadku różnych wartości w kolumnie I będzie odwoływała się do różnych .bat.

I w ten sposób przeskakiwałoby mi w zależności od wartości w komórce A11 między różnymi skryptami.

Ale jak już pisałem nie idzie czegoś takiego zrobić(przynajmniej przy mojej wiedzy).

Może jakieś makro tu pomoże, ale ja sam osobiście to tylko wiem, że coś takie coś istnieje.
    Jeśli porównać makro do granatu to właśnie patrzę w skrzynce wujka google od jakiś 14 godzin na różne rodzaje tych "granatów"", ale ani nie wiem jak działają, ani nie wiem czy jak pociągnę za to zachęcająco wyglądające kółeczko to to będzie dla mnie dobrze czy źle......

Jak ktoś choć liznął temat to już się pewnie zorientował, że chcę sobie zrobić taki mój lokalny multipool do kopania altcoinów :)

Z góry dzięki wielkie za pomoc EXCEL problem z uruchamianiem skryptu z pliku .bat z hiperłącza w komórce