Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips FC9170 - Odkurzacz traci (na chwilę) moc

29 Mar 2014 20:16 6189 15
  • Poziom 13  
    Witam

Roczny odkurzacz Philips FC9170 traci na chwile moc, obroty silnika spadają prawie do zera, i "rozpędza się on" ponownie. Dzieje się to w losowych momentach. Odkurzacz jest jeszcze na gwarancji, i raczej zamierzam z niej skorzystać, ale z ciekawości zapytam, czy macie pomysł co się mogło popsuć?

Nie był nim wciągany gruz - zwykła praca w domu, odkurzanie 1-2 razy w tygodniu.
  • Poziom 10  
    Witam, czy ustaliłeś może przyczynę utraty mocy?

Mój ma ok 2 lat i ostatnio dziwnie się zachowuje.
    Najpierw nie chodził na maxa, dopiero po kilkukrotnym obracaniu potencjometrem wkręcał się na obroty.
    Teraz zaczyna bez przyczyny tracić moc.

Zastanawiam się czy przewód gdzieś się nie przełamał, czy pada potencjometr :(.
  • Poziom 25  
    Skupiłbym się na regulatorze mocy, może jakiś zimny lut.
  • Poziom 10  
    Też upatruje tutaj przyczynę. Zastanawia mnie rozwiązanie tzw. miękkiego startu. Nie jestem praktykiem w AGD może coś tu się dzieje niedobrego.
  • Poziom 13  
    gregorS napisał:
    Witam, czy ustaliłeś może przyczynę utraty mocy?

Hej
    Swojego nie rozbierałem, jest na gwarancji.
    Ostatnio zaczął jakoś działać, więc jeszcze czekam, czy go wysłać czy nie.

Jak coś ustalę, to dam znać.
  • Poziom 9  
    witajcie,
    odświeżam temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi z rozwiązaniem problemu:
    "Philips fc 9170 traci moc", czasami po pokręceniu potencjometrem moc częściowo wraca ale nigdy nie wrócił do pełnej mocy.
    proszę o pomoc i jeśli się da opis naprawy

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Z mojej strony napisze, ze temat zakonczyl sie oddaniem na gwarancje.
    Nie mam niestety dokladnego opisu naprawy - ponoc wymienili silnik i ekeltronike :) ale czy bylo to koniecznie to nie wiem.
  • Poziom 9  
    czy ktoś ma już jakieś doświadczenie z demontażem potencjometru? nigdzie nie znalazłem jak to zrobić a mam obawy czy dam radę, żeby nic nie popsuć!
  • Poziom 12  
    jf palus mam dokładnie ten sam problem i nie wiem jak do niego się dobrac
  • Poziom 10  
    Może komuś się przyda, otwarcie pacjenta nie jest problemem. Dwie śrubki i trochę mocowania z zatrzaskami. Trudniej potem to podkładać ale da radę.
    Philips FC9170 - Odkurzacz traci (na chwilę) moc Philips FC9170 - Odkurzacz traci (na chwilę) moc Philips FC9170 - Odkurzacz traci (na chwilę) moc Philips FC9170 - Odkurzacz traci (na chwilę) moc Philips FC9170 - Odkurzacz traci (na chwilę) moc

Jak komuś uda się skuteczna naprawa to dajcie znać. Potencjometr jest zamknięty i nawet nie da się go ocenić w jakim jest stanie. Znając realia to element nie do dostania :(. Na razie mój działa, jak go stuknę to coś zafaluje a po następnym ciosie wraca na obroty. Jak padnie to będzie zagwozdka.
  • Poziom 12  
    Ja rozebrałem i złożyłem .i Pomogło;) Wszystko wróciło do normy ciągnie jak za młodu potencjometr działa. W przypadku gdy padnie zepnę na krótko i będzie cały czas chodził na maxa
  • Poziom 10  
    Philips FC9170 - Odkurzacz traci (na chwilę) moc
    Dzięki gregorS za zdjęcia, ja zamówiłem właśnie taki potencjometr 100K tylko w wersji standard, nie long life i sprawdzę, czy się udało naprawić.
    :arrow: Tutaj opis części: Link, a zamówiłem na allegro: Link.
  • Poziom 1  
    Można zastosować potencjometr taki jak kolega, ale: Link. Oś trzeba obrócić o 90°. Odciąłem oryginalną i przykleiłem na gorąco obróconą. Na razie działa :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Podepnę się pod temat.
    Wymieniałem silnik w FC 9170 i nie działa mi włącznik odkurzacza. Czy ktoś ma jakiś schemat tego odkurzacza? Może jakiś element mi się zagubił. Zwijanie kabla działa poprawnie, a włącznik nie reaguje. Wciskając bezpośrednio na module oczywiście działa poprawnie. Wygląda jakbym jakiegoś przedłużenia tego włącznika nie miał...
  • Poziom 21  
    Co do potencjometrów, to proponuję spróbować przesmarować Kontakt Spray-em do potencjometrów. Może pomóc, a tym tanim sposobem, uruchomiłem nie jeden potencjometr (choć trafiały się i takie o były tylko do wymiany)...