Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook KC7280XFUT - Piekarnik wyłącza się po upływie ok.2min.

Franek17 15 Kwi 2014 14:45 2502 6
  • #1 15 Kwi 2014 14:45
    Franek17
    Poziom 9  

Piekarnik zaczyna grzać, żaróweczki świecą, po ok. 2 min. wyłącza się, gaśnie czerwona żarówka i zaczyna migać na zegarze "auto" /wskaźnik automatycznego wyłączania/. Po ponownym włączeniu-startuje i gaśnie i znów miga auto.Grzałki sprawdzone, grzeją wszystkie i termoobieg działa.Podejrzewam termostat. Jak go sprawdzić? Proszę o sugestie

0 6
  • #2 15 Kwi 2014 22:43
    peter falk
    Specjalista AGD

To nie termostat, raczej sterownik się psuje pod warunkiem, że jest prawidłowo programowany przez użytkownika.

0
  • #3 16 Kwi 2014 09:06
    Franek17
    Poziom 9  

Kuchenkę używa sąsiadka od 5 lat, więc z programowaniem nie ma problemu.Czy jest możliwość naprawy sterownika? nowy kosztuje ponad 200zł. Jest jeszcze jeden problem ale sądzę nie związany z pierwszym. Płyta jedna -lewa "przednia" też słabiej grzeje i świeci ciągle kontrolka, że jest gorąca-a jest zimna. Pozostałe pracują normalnie. Proszę o dalsze sugestie.

0
  • #4 16 Kwi 2014 19:47
    domacik
    Specjalista AGD

Franek17 napisał:
    Kuchenkę używa sąsiadka od 5 lat, więc z programowaniem nie ma problemu.Czy jest możliwość naprawy sterownika? nowy kosztuje ponad 200zł. Jest jeszcze jeden problem ale sądzę nie związany z pierwszym. Płyta jedna -lewa "przednia" też słabiej grzeje i świeci ciągle kontrolka, że jest gorąca-a jest zimna. Pozostałe pracują normalnie. Proszę o dalsze sugestie.

A to stary numer jest.
    Wyłącz kuchnię na dwie minuty od zasilania. Po tym czasie, włącz ją ponownie i ustaw zegar tak, jak Pan Bóg przykazał.
    Nie ma tutaj żadnej awarii.
    Jest, ale przedświąteczna gorączka. I panika z nią związana...

0
  • #5 16 Kwi 2014 20:32
    Franek17
    Poziom 9  

Niestety to nie ten stary numer! Reset był robiony kilka razy i nic. Problem, a raczej dwa są nadal. Proszę o sensowne podpowiedzi.

1
  • #6 16 Kwi 2014 20:46
    domacik
    Specjalista AGD

Franek17 napisał:
    Proszę o sensowne podpowiedzi.

Sensowne odpowiedzi dostałeś.
    Nie potrafisz ogarnąć nastaw zegara.

Z jedną Panią się dziś przekomarzałem w tej kwestii. Pani twierdziła, że zegarek ma ustawiony na tip top; ja jednak mówię Pani, że jednak nie i mam koniecznie przyjechać.

No dobra. Przyjechałem, ustawiłem i skasowałem 150PLN za czynność.
    I Pani zadowolona i Pan również.
    Wszystkiego najlepszego na Święta żeśmy sobie pożyczyli i koniec tematu.

1
  • #7 06 Maj 2014 15:14
    Franek17
    Poziom 9  

Po wszystkich działaniach- niestety problem pozostał. Zegar sterujący w tej chwili nie osiągalny. Chyba, że coś z allegro stare i 150%ceny. Sąsiadka zdecydowała się kupić coś porządniejszego.Dziękuję za podpowiedzi.Zamykam temat.

0