Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AEG oko lavamat 41350 E - Nie startuje, miga dioda start/pause

xud11 21 Kwi 2014 21:39 2649 2
  • #1 21 Kwi 2014 21:39
    xud11
    Poziom 9  

Pralka AEG oko_lavamat 41350 Electronic.
    Po wybraniu dowolnego programu słychać jak coś się nastawia (chyba dysza do spłukiwania proszku z dozownika). Na wyświetlaczu pojawia się czas trwania programu. Zaświecają się diody poszczególnych czynności, które pralka ma wykonać. Czas na wyświetlaczu i dioda przycisku start/pause migają. Po naciśnięciu i przytrzymaniu tegoż przycisku gasną diody trommelposition i nachlegen, czas przestaje migać lecz dioda przy start/pause nadal miga. Drzwiczki nie są blokowane i pralka nie startuje.
    Stało się to jak po raz pierwszy postanowiłem skorzystać z możliwości opóźnionego startu. Po nastawieniu czasu 4h przyciskiem zeit-vorwahl nacisnąłem przycisk start/pause i niestety pralka po ustalonym czasie nie ruszyła.Najgorsze, że nie chce już ruszyć wcale. Ustawienie czasu na 0h nic nie daje. Odłączenie pralki na kilka minut od sieci również nie skutkuje. Do tej pory pralka nie sprawiała żadnych problemów, nie została zalana czy cokolwiek innego.

1 2
  • #2 21 Kwi 2014 22:05
    viiking
    Poziom 25  

Sprawdź szczotki silnika.

1
  • #3 22 Kwi 2014 22:30
    xud11
    Poziom 9  

Sprawdziłem szczotki i po odkręceniu wysuwają się z obudowy około 1 cm ponadto jak są przykręcone i dotykają do komutatora. Wyglądają idealnie.
    Zauważyłem, że jak ustawię czas opóźnionego startu pralki i nacisnę start/pause to czas nie jest odliczany a w pralce co jakiś czas słychać krótkie "tykanie" jak by się coś ustawiało. A może przez przypadek włączyłem jakąś blokadę przed dziećmi? Czy jest możliwość zresetowania tej pralki do ustawień fabrycznych? Wyjęcie wtyczki na całą noc nic nie dało.
    A tak wygląda panel tej pralki:
    Pralka AEG oko lavamat 41350 E - Nie startuje, miga dioda start/pause

Problem rozwiązany dzięki koledze Andrzejowi G. Okazało się, że wtyczka od blokady klapy wysunęła się pod wpływem drgań. Wystarczyło ją docisnąć i pralka działa. Zbiegiem okoliczności było, że stało się to jak po raz pierwszy użyłem funkcji opóźnionego startu.

3