Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZTE V987 - czarny ekran po myciu

szczotex 25 Kwi 2014 11:04 996 1
  • #1 25 Kwi 2014 11:04
    szczotex
    Poziom 1  

Witam,
    Ostatnio mój telefon zostawiłem w miejscu, gdzie jak się okazało było coś rozlane. Telefon nie był cały zanurzony, tylko leżał ekranem do powierzchni. Pod ekranem pojawiły się plamy (prawdopodobnie już nie woda, a zacieki) i na samym początku nie działał przycisk powrotu (zaraz potem zaczął działać). Oczywiście telefon rozebrałem i pozostawiłem do wysuszenia w ryżu, lecz zacieki pozostały. Po zapoznaniu się z wieloma tematami postanowiłem wyczyścić go izopropanolem. Kupiłem w tym celu spray, nie moczyłem całego telefonu, starałem się go delikatnie obmyć, nie zalewając go całego. Niestety po wyschnięciu i włączeniu okazało się, że ekran nie działa. Telefon bez problemu się włącza, ekran dotykowy działa(mogę go na czucie odblokować itp. ponieważ mam ustawione wibracje), ekran się podświetla, lecz nie ma żadnych kolorów. Co może być tego powodem? Czyszczenie w izopropanolu, czy raczej jakieś uszkodzenie mechaniczne? Co może być uszkodzone, ekran, czy może jakaś elektronika? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

0 1
  • Semicon