Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mitsubishi canter fuso - błąd p2263 p0101

janmil987 30 Apr 2014 21:12 14661 9
 • #1
  janmil987
  Level 14  
  Witam.Poszukuje schematu sterowania silnikiem mitsubishi fuso center 3C15 2007r zbyt dużo błędów podejrzewam usterkę w instalacji ???
 • #2
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  Schematu nie mam, ale radziłbym "prześwietlić" dolot powietrza - na początek (szczelność, przepływomierz...). Pewnie mocy brak...
 • #3
  janmil987
  Level 14  
  Dodatkowo był bląd p0102 po wymiamie przepływomierza błąd zginął .Auto ma tylko max 2700 obrotów .Dorwałem kawałek schematu na którym mapiecie na przepływomierzu jest pokazane 5v a u mnie jest 12v obawiam sie ze może mi uszkodzić następny przepływomierz ???
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  Musiałbym sprawdzić na schemacie, ale z tego co pamiętam to na przepływomierzu jest 12.
  To jest porypane auto i życzę dużo szczęścia i cierpliwości. Z przepływomierzem jest tak, że często pojawia się błąd przepływomierza (w wartościach aktualnych jest wykazany przepływ powietrza ok. 1,8 g/sek pomimo wyłączonego silnika) i nie da się wykasować pomimo wymiany przepływomierza na 100% sprawny. W takim przypadku pomaga wymiana sterownika. Jeżeli jednak nie ma ograniczenia mocy i kontrolka silnika nie świeci - to lepiej pogodzić się z sytuacją, że błąd sobie gdzieś tam "wisi".
  Nie jest to jedyny błąd "niekasowalny" w tym aucie. Wymiana sterownika to po prostu przyjęty sposób naprawy w przypadku gdy wszystko jest sprawdzone, a błąd nie da się wykasować. Dla serwisów autoryzowanych jest nawet taka procedura wymiany sterownika na sprawny za zwrotem starego - są to niewielkie koszta.
 • #5
  janmil987
  Level 14  
  Trapi mnie nadal te 12v czy 5v ???
 • #6
  RadzyńPodlaskiCanter
  Level 12  
  janmil987 wrote:
  Trapi mnie nadal te 12v czy 5v ???


  w tym roczniku Cantera występuje 2 rodzaje przepływomierzy 12 oraz 24 V ( posiadam obydwa modele na stanie)....a konkrety ?.....Nie znam żadnego sprzętu diagnostycznego poza Star Diagnose ( sprzęt fabryczny ) który powiedziałby prawdę . Konkrety?.....Sprzedajemy rocznie kilkadziesiąt przepływomierzy powietrza , bez gwarancji, ponieważ na 10 sprzedanych , 9-ciu klientów chce zwrócić ,wmawiając że jest uszkodzony. Obecnie każdemu klientowi tłumaczymy że , zdecydowana większość sprzętów diagnostycznych jako usterkę wskazuje na przepływomierz powietrza . ....Mamy średnio 3-4 Cantery dziennie na serwisie ( ponieważ zajmujemy się od 1998 roku tylko tą marką), to przepływomierz sprzedaje się ..no może 2-3 razy w roku..W modelu Euro4 , czyli Cantery wyprodukowane od 07/2006 do 08/2009 występuje kilka różnych usterek , najczęstsze to :
  - zawór listwy wysokiego ciśnienia
  - listwa wysokiego ciśnienia
  - wtryskiwacze
  - zawory EGR
  - chłodniczki zaworów EGR
  - czujniki pompy wtryskowej
  - zawirusowania sterownika silnika ( czyścimy i wgrywamy od nowa ).........te części mamy od ręki napółce.....poza tym rzadziej
  - awarie wiązek elektrycznych silnika
  - filtry cząstek stałych ( zapychają się podczas jazdy z walniętym wtryskiem )
  i chyba w ostatniej kolejności przepływomierze powietrza....Uważam że to niezłe pojazdy o ile ktoś je normalnie serwisuje .....duże problemy robią się , jeżeli pojazd długo stał nie odpalany ...ale to już inna historia........Wracając do jakiś kodów błędów.......używając oryginalny sprzęt.......nie ma żadnych kodów błędów , ponieważ po polsku wyświetla nam się co jest uszkodzone z nazwy .
  Kody błędów wyświetlają się tylko w wersjach EURO3 i dotyczą usterek pomp wtryskowych...... Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem za wymądrzanie się , ale czasem jak tu zajrzę , to ręce opadają od niektórych porad........pozdrawiam wszystkich Canterserwis Radzyń Podlaski
  -
 • #7
  janmil987
  Level 14  
  fotki odczytu przed wymianą przepływki i po wymianie
  [url=https://obrazki.elektroda.pl/5693162000_1399127903.jpg]

  Dodano po 4 [minuty]:

  przed wymianą
 • Helpful post
  #9
  Gerri
  Mercedes specialist
  janmil987 wrote:
  Trapi mnie nadal te 12v czy 5v ???

  Oto obrazek z CD producenta dla motoru 4M42:

  mitsubishi canter fuso - błąd p2263 p0101

  RadzyńPodlaskiCanter wrote:
  .Nie znam żadnego sprzętu diagnostycznego poza Star Diagnose ( sprzęt fabryczny ) który powiedziałby prawdę

  Jest. Oryginalny tester Mitsubishi.
  RadzyńPodlaskiCanter wrote:
  występuje kilka różnych usterek , najczęstsze to :
  - listwa wysokiego ciśnienia

  Ostatnio rzucił mi się w oczy mail producenta dotyczący tego uszkodzenia: NIE WYMIENIAĆ raila - powodem jest czujnik ciśnienia. To był jednak rzut oka - musiałbym dokładnie przeczytać i zacytować.
  RadzyńPodlaskiCanter wrote:
  - chłodniczki zaworów EGR

  Chłodniczki też się nie psują - zazwyczaj złe ustawienie ciśnienia na turbinie (za mocne doładowanie) powoduje, że chłodniczka staje się niewydolna i pojawia się błąd sugerujący jej usterkę. W takim przypadku w 90% wystarczy prawidłowe ustawienie ciśnienie doładowania.
  Drugą przyczyną nieprawidłowego działania chłodniczki jest nagar który pojawić się może z różnych powodów - raczej wtedy błąd chłodniczki jest już SKUTKIEM - a nie przyczyną jej wadliwego działania.
  RadzyńPodlaskiCanter wrote:
  Kody błędów wyświetlają się tylko w wersjach EURO3 i dotyczą usterek pomp wtryskowych

  Dziwne. Korzystam ze Star Diagnose, i kody błędów wyświetlają się dla wszystkich modeli - nawet tych najnowszych.

  Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

  RadzyńPodlaskiCanter wrote:
  a mnie zna cała Polska

  RadzyńPodlaskiCanter wrote:
  w tym temacie jestem The best ...mam 10 ludzi, a 2-u z nich.....którzy wyśmieją wszystkich serwisantów

  Wybacz - nie widzę dalszego sensu kontynuowania tej dyskusji Panie JA JESTEM THE BEST.
  RadzyńPodlaskiCanter wrote:
  Gerri....jutro Ci opowiem , co zrobił twój super Mercedes z przebiegem 29000 km

  Mój Mercedes nic mi nie robi. Po prostu jeżdzi. I nie dokładam do niego tyle co żalący mi sie na okrągło posiadacze gównianego Cantera. Uważasz że znasz mojego Mercedesa lepiej niż ja??
 • #10
  janmil987
  Level 14  
  Dzieki za podpowiedzi wszystkim w poniedziałek znalazłem usterke przewany kabelek .Canter dziś wrócił bez problemów z niemiec bez żadnych problemów ?
  A szczególnie dziękuje
  RadzyńPodlaskiCanter dałbym minus 1000
  takich ludzi nie powinno tutaj byc oni tylko o kasie mysla