Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka Husqvarna - gaśnie do tyłu...

01 May 2014 23:07 2355 6
  • Level 42  
    Witam!
    Nie mam w tym sprzęcie doświadczenia...
    Jeździ do przodu i do tyłu normalnie bez włączonego noża
    Ale jak się włączy nóż , to kosi do przodu ok, ale jak się piętą naciśnie jazdę do tyłu, to gaśnie silnik...
    Pytanie czy jak się naciśnie piętą jazdę do tyłu, to powinien wyłączyć nóż i jechać, czy samemu musimy pilnować aby wyłączyć go przyciskiem i wtedy jechać?
    Kosiarka Husqvarna - gaśnie do tyłu... Kosiarka Husqvarna - gaśnie do tyłu...
  • Level 42  
    Dzięki!!!
    Jeśli mam stacyjkę na koszenie, to co się powinno dziać z nożem, jak piętą nacisnę jazdę do tyłu, ma się wyłączyć czy nie ?
  • Helpful post
    Level 18  
    Na drugiej pozycji się kosi i nie ma mowy o gaśnięciu silnika nawet przy cofaniu. Pozycja 3 jest do jazdy i kiedy będziesz na niej kosić zawsze silnik będzie gasł przy cofaniu (takie zabezpieczenie). Mam mccullocha 125 i bynajmniej u mnie tak jest ;)
    Zapamiętaj: 1- zapłon wyłączony 2-koszenie 3-jazda 4-rozrusznik
  • Level 42  
    Dzięki wszystko ok, tak jak pisał kol. wyżej....
  • Level 20  
    Ze tak się zapytam co ty kolego arek za głupoty piszesz.

Gaśnie ci silnik bo się włącza zabezpieczenie funkcji ROS. Nigdy nie wolno kosić do tyłu nawet jeśli przestawisz kluczyk w 2 pozycję. Używasz jej jedynie po to aby cofnąć z układem tnącym Włączonym do tyłu.

Jeśli kosisz do przodu lub jeździsz robisz to w pozycji 3.
  • Level 42  
    Wiecie panowie na takim sprzęcie się nie znam
    Kolega zgłosił się, opisując problem...
    Maszyna stała przez zimę i niby w tamtym roku było dobrze, a teraz na wiosnę nie...
    Szukałem, sprawdzałem styki i instalacje i wszystko dobrze i nie ruszane (i nie pogryzione)
    Przyjechał wsiadł poprzestawiał stacyjkę (chyba sobie intuicyjnie przypomniał jak miało być) i zaczęła chodzić prawidłowo...ot cały problem...