Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Leonardo - Arduino Leonardo z ebay. Warto?

03 Maj 2014 13:09 3501 10
  • Poziom 8  
    Chciałbym kupić płytkę Leonardo z ebay. Wiadomo w Polsce kosztuje około 90zł,
    a tam znalazłem ofarty za ~8 USD. Dziwnie tanio. Pytanie jak odróżnić oryginał od kopii?
  • Poziom 43  
    Oryginał ma logo Arduino. Legalne klony nie mogą go posiadać. A jako, że jest to platforma otwarta to Arduino można legalnie kopiować stąd tak dużo tanich klonów. Jakość klonów jest zbliżona do oryginału.
  • Poziom 8  
    Zaoszczędzić kupując klona, czy zainwestować w oryginał. I jak tu z tego wybrnąć :?
    Ma ktoś jakieś doświadczenie z klonami?

Dodano po 1 [minuty]:

Ciekawe znalazłem płytkę za ~8 USD z logiem Arduino. Dziwnie tanio, nie?
    (www.EBAY.com > search > Leonardo R3 Latest ATmega32u4 Module USB Cable For Arduino ATmega32u4 HE)
  • Moderator na urlopie...
    Jedyną możliwością ochrony przed klonami jest zakup w autoryzowanym sklepie.

Ogólnie największą bolączką klonów niższej jakości jest montaż (zdarzają się mostki, zimne luty) oraz oszczędzanie na niektórych elementach (np. stabilizatory napięcia o gorszych parametrach prądowych).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Czyli kupie oryginał :) Tylko w jakim sklepie najlepiej?
  • Poziom 10  
    Zależy do czego chcesz wykorzystywać, jeśli tylko do zabawy żeby "pomrugać sobie diodami" czy chwilowo podpiąć jakieś czujniki to ja bym brał podróbkę, ale jeśli chcesz coś konkretnego z tego zbudować to wtedy zainwestuj w oryginał.
  • Poziom 2  
    Ja od siebie polecę funduino. Dobra plytka wszystko działa. Ja posiadam UNO R3.
  • Poziom 14  
    Ja kupiłem z chin arduino mega 2560 z w zestawie. Jest to wierna kopia i działa w bardzo dobrze. Z elementami zestawu też nie mialem żadnych problemów.
  • Poziom 39  
    Ja mam DDCduino NANO V3, i oryginalne Arduino NANO V3, i powiem że klon jest nawet lepszy.
    Zapewnia większy prąd z USB.
    Ważne by jak kupujesz klona wiedział że kupujesz klona, a nie podróbkę, bo podróbki podobno nie zawsze chodzą.
    A czy opłaca się oryginał? Zależy co kto lubi, ja wole mieć 2-3klony w cenie jednego oryginału.
    Jak coś się spali to nie boli aż tak ;)
  • Moderator na urlopie...
    Jak piszą przedmówcy wszystko zależy od jakości klona.
    Czasem chińskie produkty są porównywalnej lub lepszej jakości niż oryginał, a czasem nie - prawda jest taka, że zależy na jakiego chińskiego przyjaciela trafisz :)
    Ja osobiście trafiłem na kilku uczciwych chińczyków i chwalę sobie nieprzyzwoicie tanie produkty :)