Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple MacbookPro 13 - Po zalaniu. Wymieniona płyta główna. Brak ładowania bateri

jacusix 07 Maj 2014 00:25 1269 6
  • #1 07 Maj 2014 00:25
    jacusix
    Poziom 16  

Dzień dobry.
    Jakiś rok temu zalałem MacBookPro 13, Core 2 Duo 2 x 2,4 GHz, 4 GB DDR3. Laptop został rozkręcony, wyczyszczony i oddany do dwóch bardziej profesjonalnych serwisów, którzy stwierdzili jedynie możliwość wymiany płyty głównej. Niestety wtedy koszt samej płyty wynosił ok 1400 zł więc zrezygnowałem z wymiany. Ostatnio wpadła mi w ręce płyta główna wraz z pamięciami oraz dyskiem za 900 zł. Postanowiłem złożyć go do kupy. I wszystko było by w porządku, gdyby nie problemy z zasilaniem. A dokładnie :
    - laptop uruchamia się na samej baterii i normalnie pracuje,
    - laptop uruchamia się na baterii z podpiętą ładowarką lecz bateria nie jest ładowana, KOMUNIKAT: Stan: Normalny. Ładowanie baterii nie odbywa się. Źródło zasilania: Zasilacz.
    Magsafe świeci się delikatnie na zielono ale tak naprawdę bardzo delikatnie.

- po odpięciu baterii i próbie uruchomienia na samym zasilaczu, brak reakcji.

Druga sprawa jest taka, że chcę w nim umieścić dysk SSD i właśnie robię kopie za pomocą Time Machine. Tylko czy jest sens wkładać dysk SSD do tego Maca?

0 6
  • #2 07 Maj 2014 19:25
    boro1234567
    Spec od komputerów

Potrafisz wykonać diagnostykę płyty, pomiary?

0
  • #3 08 Maj 2014 09:28
    jacusix
    Poziom 16  

Tak, potrafię. Tylko co, gdzie zmierzyć?

0
  • #4 08 Maj 2014 11:04
    boro1234567
    Spec od komputerów

Oznaczenie płyty?

0
  • #5 08 Maj 2014 15:59
    jacusix
    Poziom 16  

Jest kilka oznaczeń więc wklejam zdjęcia:

Apple MacbookPro 13 - Po zalaniu. Wymieniona płyta główna. Brak ładowania bateri Apple MacbookPro 13 - Po zalaniu. Wymieniona płyta główna. Brak ładowania bateri Apple MacbookPro 13 - Po zalaniu. Wymieniona płyta główna. Brak ładowania bateri

0
  • #6 08 Maj 2014 16:22
    boro1234567
    Spec od komputerów

Nic z tego, oznaczenie w formacie 8..-.... na laminacie szukaj.

0
  • #7 08 Maj 2014 16:55
    jacusix
    Poziom 16  

Faktycznie jest takim drobnym maczkiem na laminacie: 820-2879-B.
    Skontaktowałem się ze sprzedającym, który oświadczył, że dość długo aż do chwili sprzedaży, pracował na tej płycie i nie było żadnego problemu z ładowaniem. Poradził mi abym sprawdził ładowarkę lub tgz. "kenktor ładowania do płyty". Ładowarka ma 5 chowanych pinów. Wiem, że ten po środku jest pinem sterującym (wysyłającym informacje do płyty). Tylko jak go sprawdzić bez podmiany zasilacza. Innego nie posiadam a pożyczyć ciężko. Jedynie gdy będę w jakimś większym mieście w salonie Appla.

Sprawdziłem, na nowej ładowarce jest to samo.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo