Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Euroster 1100 C - czujnik temperatury

anonimowywybryk 07 Maj 2014 15:43 3414 10
  • #1 07 Maj 2014 15:43
    anonimowywybryk
    Poziom 7  

witam posiadam oto takie urządzenie:

lecz zniszczeniu uległ czujnik temperatury, teraz mam dwa wyjścia albo uda mi sie dowiedzieć jaki czujnik termistorowy jest tam w środku włożony może ktoś wie? wtedy mógłbym sam go wymienić/wlutować i włożyć do srodka
    lub tez kupno nowego znalazlem nawet oryginał
    http://www.euroster.pl/produkty/akcesoria/czujnik-temperatury/332

lecz nie ma podanej ceny hmm jaki koszt nowki ktos sie orientuje?
    chociaz nie ukrywam bardziej by mi zalezało by uzyskać info jaki czujnik termistorowy wlutować do środka.

1 10
  • Fibaro
  • #2 08 Maj 2014 21:51
    arelektroda
    Poziom 21  

Jak uległ zniszczeniu i na jakiej podstawie tak twierdzisz?. Wg mnie jest tam jakiś typowy termistor 4,7 lub 10 k omów. Najprościej wyprowadzić na zewnątrz czasowo (przylutować) dwa przewody i do nich podłączyć potencjometr o zakresie jak podałem i tak regulować aby urządzenie ustawione pokrętłem na temperaturę panującą w jego otoczeniu przełączało styki przekaźnika. Zmierzyć rezystancję potencjometru i wstawić taki sam termistor.

0
  • #3 09 Maj 2014 06:56
    anonimowywybryk
    Poziom 7  

twierdze tak poniewaz kabel jest luzny jak go wyciagniesz to widac ze element na koncu co jest lutowany do przewodow jest pekniett a reszta zostala rozsypana w metalowej glowce/rurce. wiec wyjac moge u wlutowac, to sprobuje zmierzyc potencjometr co dziwne ta wersja na foto ma zakres do 90°c ten moj tez jest 1100c i ma zakres do 55 ^^

0
  • Fibaro
  • #4 09 Maj 2014 07:15
    Witek76
    Poziom 24  

anonimowywybryk napisał:
    jak go wyciagniesz to widac ze element na koncu co jest lutowany do przewodow jest pekniett a reszta zostala rozsypana w metalowej glowce/rurce

Czy te resztki mają jakieś kolory na obudowie - najlepiej pokaż fotkę.

0
  • Fibaro
  • #5 09 Maj 2014 07:38
    anonimowywybryk
    Poziom 7  

O ile uda mi się to jakoś wyjąć z metalowej obudowy to zrobię fotografię ponieważ aktualnie odpadło całkiem
    W środku, jedyne co wiem to już za pierwszym razem jak wyjąłem miało to kształt koła, okręgu spłaszczonego,
    kolor granatowy ciemny lub czarny coś w ten gust, w środku był jakby okrąg z czegoś srebrnego, pod tą czarna/ciemnogranatowa osłonką. Mnie to wyglądało chyba na ntc, pytanie jaki dobrać jak regulacja w tym modelu jest od 25 do 55°C?

Wygląd w ten gust tyle ze czarny/ciemny

0
  • #6 09 Maj 2014 08:11
    Witek76
    Poziom 24  

Zapytałem o kolor bo niektóre termistory mają oznaczenia w postaci pasków.
    Jeżeli nie uda się odczytać wartości, zastosuj potencjometr jak radził arelektroda uprzednio ustawiając temperaturę przełączania na 25stC, zmierz wartość rezystancji dla tej temperatury. Euroster 1100 C - czujnik temperatury

1
  • #7 10 Maj 2014 12:03
    anonimowywybryk
    Poziom 7  

tak więc zmierzyłem rezystancje potencjometru i na mierniku pokazuje mi 13 k Ohm
    więc nie mam pojęcia czy tam 10 wstawic?

0
  • #8 10 Maj 2014 21:25
    arelektroda
    Poziom 21  

Wstaw 10 k (kosztują grosze) i sprawdź. Do wyboru masz i tak tylko typoszereg. Po przylutowaniu do przewodu daj rurkę termokurczliwą lub zalej żywicą. I tak może to pracować tylko przylgowo ze względu na szczelność. Może wewnątrz jest jakiś rezystor regulowany do kalibracji.
    Cenę gotowego uzyskasz dzwoniąc do jednego z dystrybutorów ze wskazanego przez Ciebie linku (może to być około kilkadziesiąt pln).

0
  • #9 15 Paź 2015 13:37
    andix1
    Poziom 8  

Tak przy okazji tego tematu zapytam, co może być przyczyną, że regulator pokojowy VRT -390 Vaillant zamiast pokazywać temp. pomieszczenia 20 stopni pokazuje 13 stopni. Wszystkie funkcje regulatora działają poprawnie i czujnik temp. reaguje na zmiany temp. bo spada na 11 lub rośnie na 14 lub 15 stopni.

0
  • #10 15 Paź 2015 22:21
    arelektroda
    Poziom 21  

Zależy to w znaczny sposób od umiejscowienia regulatora. Powinien byc zamontowany w miejscu wskazanym przez instrukcję to jest w nie bezpośrednio nasłonecznionym na wysokości około 1,8 m itd. Te zaniżone wskazanie może pochodzić od zbyt małego "przewiewu" w miejscu montażu regulatora i wtedy pokazuje on praktycznie temperaturę ściany a nie otoczenia.

0
  • #11 16 Paź 2015 08:56
    andix1
    Poziom 8  

Regulator jest w tym miejscu 9 lat i wskazywał zawsze dobrze, ale nagle coś mu się stało, że wskazuję tą znacznie niższą temperaturę. Podpinałem bezpośrednio do zacisków kotła i pokazuje dokładnie tak samo więc przewody od kotła do regulatora też są w porządku. Czujnik reaguje, bo wystarczy chuchnąć w niego, a temperatura rośnie i spada. Korektą temperatury można go podciągnąć o 3 stopnie, ale to za mało, aby ustawić go do temp. panującej w pomieszczeniu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo