Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 2002-2006 - prędkościomierz i km nie dziala

07 Maj 2014 21:41 11982 14
  • Poziom 6  
    Witam panowie posiadam Fiata Ducato 2002-2006 r 2.8JTD nie dziala mi prędkościomierz i nie zlicza km , reszta bez zarzutów wymieniłem czujnik prędkości umieszczony w skrzyni i nic po podpięciu komputera pokazało brak komunikacji z czujnikiem lub licznikiem czy w takim razie kabel jest gdzieś uwalony czy coś innego?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    A pali Ci się kontrolka od silnika ?? Ja mam Boxera 2.2 hdi 2004 r. Przestał chodzić mi licznik i zapaliła się kontrolka, jak tylko zmienię bezpiecznik F11 od kalkulatora kontroli silnika to zaraz go spali :/ wg schematu z bezpiecznika idzie do kalkulatora i do zegarów, ale nie znalazłem czy ten kalkulator to impulsator w skrzyni czy jakiś sterownik.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    Koledzy posiada ktoś schemat polączenia licznika z czujnikiem predkości lub ogólnie schemat elektryki w Fiat Ducato 2002-2006 rok 2.8jtd
  • Poziom 8  
    Peugeot Boxer 2.8 hdi 2003 r.
    Dziś dopadł mnie podobny problem. Nie działa prędkościomierz i pali się kontrolka silnika, a bezpiecznik f11 spalony i pali go za każdym razem. Silnik zapala bez problemów, natomiast nie ma mocy. Czy ktoś znalazł rozwiązanie?

kolego matrix, o jaki podgrzewacz chodzi i gdzie on jest?
  • Poziom 39  
    Podgrzewacz odmy, na przewodzie gumowym odmy, z przodu u góry.
  • Poziom 8  
    niestety w moim przypadku to nie to :(
    odłączyłem kabel od tego podgrzewacza i cały czas pali bezpiecznik.
    wydaje mi się, że u mnie związane jest to bardziej z załączniem świecy płomieniowej. Problem wystąpił wczoraj, jak wyjechałem z lasu (wcześniej nie włączały się świece, bo nie było mrozu) a było koło -7*C. Zauważyłem, że włączyły się świece i zapaliła kontrolka check engine. Szukam jakiegoś przekaźnika od tej świecy, żeby odłączyć mechanizm podgrzewania i sprawdzić czy ma to jakiś związek. Niestety znaleźć nie mogę całego tego "systemu" zarządzającego pracą świecy i samej świecy też nie znalazłem. Albo pozostaje poczekać na cieplejsze dni, jak świece nie będą się musiały załączać.
  • Poziom 39  
    Przekaźnik świecy jest pod "pudełkiem" na środku u góry tuż pod podszybiem. jednak F11 zasila tylko cewkę tego przekaźnika, prąd brany jest z osobnego bezpiecznika. Na tym F11 wisi poza tym dezaktywator trzeciego tłoczka pompy, czujnik prędkości pojazdu na wyjściu z dyfra i elektrozawór świecy płomieniowej (ten ostatni załączany przekaźnikiem R6/T20, umiejscowionym w skrzynce na silniku bezpośrednio nad bezp. F11).
  • Poziom 8  
    ok. jutro będę badał.
    zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz. mianowicie, jak w f11 włożę bezpiecznik 30A, to silnik tak jakby zaczyna przygasać. następnie bezpiecznik się przepala i obroty wracają do normy.

swoją drogą podpowiedź na 5+ :) oby więcej takich forumowiczów
  • Poziom 8  
    Witam po krótkiej przerwie. Właśnie odebrałem auto od elektryka i oznajmiam co następuje :D
    W moim samochodzie nie ma świecy płomieniowej, ale żarowych też nie ma. Natomiast jest nagrzewniczka, która działa na zasadzie zwykłej spirali elektrycznej, przy dolocie powietrza.

Jeśli chodzi o usterkę (wywalany bezpiecznik) :arrow: okazało się, że na odmie są 2 podgrzewacze 8D jeden z prawej strony komory silnika, a drugi centralnie przed silnikiem, ale schowany pod przewodami od chłodnicy. Właśnie spięcie było na tym drugim. Póki co jest odłączony i zastąpiony rurką, ale w najbliższym czasie kupię nowy. Także dzięki za zainteresowanie i pomoc :D
  • Poziom 2  
    Witam,
    pozwólcie, że odkopię trochę temat mam tą sama usterkę wywala bezpiecznik F11, nie pokazuje prędkości i pali się kontrolka silnika. Proszę o pokazanie na jakimś schemacie gdzie są te podgrzewacze????
    pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 19  
    KumkaRurka napisał:
    gdzie są te podgrzewacze????

Jeden nad silnikiem że ślepy by zobaczył, a drugi przy chłodnicy pod przewodem wodnym.pozdr.
  • Poziom 1  
    mikus151 napisał:

Jeśli chodzi o usterkę (wywalany bezpiecznik) :arrow: okazało się, że na odmie są 2 podgrzewacze 8D jeden z prawej strony komory silnika, a drugi centralnie przed silnikiem, ale schowany pod przewodami od chłodnicy. Właśnie spięcie było na tym drugim. Póki co jest odłączony i zastąpiony rurką, ale w najbliższym czasie kupię nowy. :D

Mam chyba taki sam problem. Nie działa prędkościomierz, wywala bezpiecznik F11. Odłączyłem wtyczkę od podgrzewacza na odmie znajdującego się z prawej strony bloku silnika na gumowym wężu i dalej wywala bezpiecznik. Nie mogę zlokalizować tego drugiego pod wężami od chłodnicy. Czy ten podgrzewacz jest na jakimś wężu czy wchodzi do bloku silnika? Chłopaki proszę o pomoc :cry:
  • Poziom 1  
    Koledzy miałem ten sam problem z bezpiecznikiem F11 i kontrolka silnika. Prędkości nie kręcił i km też. Trochę dziwne ale coś mnie tknelo i sprawdziłem z tyłu auta. Przewody świateł i okazało się że było zwarcie w przetartych przewodach. Zrobiłem porządna izolacje wymieniłem bezpiecznik. Ani kontrolki ani nie naliczonych km /h za mną