Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B&S 650 - Pompka nie podaje paliwa

08 Maj 2014 18:53 18096 12
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z kosiarką B&S 650, pompka ręczna primer, nie podaje paliwa, jak podleje paliwo w gaźnik to kosiarka zapali i chodzi normalnie. Denerwuje mnie odkręcanie pokrywy filtra żeby, ją odpalić uszczelkę między pompką a gaźnikiem wymieniłem na nową i nic nie pomogło :cry: gaźnik przedmuchałem powietrzem i psiukałem preparatem do czyszczenia gaźników jaka może być przyczyna ??? :cry:
  • Poziom 10  
    Sprawdź czy na pewno dobrze założyłeś uszczelki, ta z zaworkami i membraną (na ogół ta uszczelka jest ciększa) ma być na dole. Ewentualnie mógł się zepsuć zaworek zwrotny w pompce ale są one tak małe że tego raczej sam nie naprawisz.
  • Poziom 11  
    no wiem. Bo tam nie ma żadnych membran. Sprzedaje takie gaźniki i kosiarki całe i powiem że te pompki to z reguły nie pompują paliwa tylko robią takie jakby podcisnienie. To nie jak jest to w modelach classic sprint że podaja paliwo pod zawory. Ten model popdpompuj z 5 razy i jak dobry silnik to za pierwszym pali. Tylko dobrze przeczyść gaźnik, pływak iglica w benzyce, dekiel ładnie wiórkami co myje się naczynia, gaźnik ( kanaliki którymi idzie paliwo przepchaj drucikami od migomatu 0.6mm ( mają przejść ) i to porządnie ) a wlot paliwa sprezonym powietrzem pod cisnieniem 6 bar i ma odpalać ładnie. CHyba że coś innego go boli.
  • Poziom 9  
    Spróbuję i zobaczymy co z tego wyjdzie. :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    A czy nie za mocno dokręciłeś podstawę filtra? Ma być o ile dobrze pamiętam 5Nm, czyli naprawdę delikatnie.
  • Poziom 9  
    Uszczelka jest założona oryginalna kupiłem nową , pompka jest z tą dziurką na środku, gaźnik czyściłem cały sprężonym powietrzem i preparatem do gaźników, wszystkie kanaliki są drożne może i za mocno dokręciłem podstawę filtra zobaczę jutro i napiszę
    Kosiarka odpala jak jej się podleje paliwo w dolot powietrza i chodzi normalnie tylko żeby ją odpalić za każdym razem jak jest zimna muszę odkręcać pokrywę filtra i zdejmować filtr powietrza a wcześniej jak przepompowałem pompką ze 3 razy kosiarka paliła za pierwszym, do tego stanu chcę wrócić
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Kupiłem nową pompkę bez dziurki , uszczelkę miseczki gaźnika i ten oring co jest za gaźnikiem, założyłem i na razie wszystko jest ok nacisnę kilka razy pompką i kosiarka odpala :) dzięki za pomoc