Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOX ELECTRONICS SUB SAT 400 GŁOŚNIK BASOWY

rafalkwidzyn 13 Maj 2014 13:35 1059 11
  • #1 13 Maj 2014 13:35
    rafalkwidzyn
    Poziom 5  

Witam panowie i panie :D
    Posiadam zestaw box electronics sub sat 400, gdzie w subbasie siedzi głosnik Sica 10 L 2,5 SL. Oczywiście jak to przeważnie bywa z moim szczęściem głosnik jest spalony.
    Moje pytania:
    1. Czy znacie kogoś kto mógłby tą spaloną cewkę dość tanio i sprawnie wymienic?

2. Czy moze zamiast naprawiania spalonego głośnika kupic cos innego o podobnych parametrach i tu tez bym prosil o podanie jakiegos taniego ( do 200 zl ) sensownego modelu.

• #2 13 Maj 2014 22:01
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

rafalkwidzyn napisał:

1. Czy znacie kogoś kto mógłby tą spaloną cewkę dość tanio i sprawnie wymienic?
    Znam, w Zgierzu, Łodzi i Pabianicach. Poszukaj serwisów głośnikowych w Twojej okolicy. Praktycznie każdy serwis to zrobi. Nie takie rzeczy się naprawia.
    rafalkwidzyn napisał:

2. Czy moze zamiast naprawiania spalonego głośnika kupic cos innego o podobnych parametrach i tu tez bym prosil o podanie jakiegos taniego ( do 200 zl ) sensownego modelu.
    Nie można.

• #3 13 Maj 2014 22:18
    rafalkwidzyn
    Poziom 5  

Mamy jeden serwis w moim rodzinnym mieście, ale nie nie chcą sie tego podjąć, bo to nietypowy głośnik ( neodymowy magnes, duza cewka, brak zamiennej cewki ).

• Pomocny post
    #4 13 Maj 2014 22:35
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

To zamów cewkę w umifonie i wymień samemu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1797404&highlight=
    Ty nie będziesz wycinał zawieszenia, tylko je odkleisz od kosza. Reszta procedury wyciągania układy drgającego jest taka sam. Potem usuwasz starą cewkę. Następnie w koszu, stabilizując nową cewkę w szczelinie, wklejasz ją w membranę na tej samej wysokości na jakiej wklejona była stara. Potem sklejasz głośnik jak w poradniku.

• #5 13 Maj 2014 22:43
    rafalkwidzyn
    Poziom 5  

I takiej odpowiedzi oczekiwalem, ale czekam na dalsze propozycje, z góry dziekuję kolego za pomoc.

• #6 14 Maj 2014 09:13
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

A ja mam takie pytanie - dlaczego jeden z kolegów twierdzi, że nie można zaaplikować innego głośnika? Inny głośnik też sie nada ale zapomnij o dobrym garnku za 200zł...

• #7 14 Maj 2014 09:40
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

PANICZKAMIL napisał:
    dlaczego jeden z kolegów twierdzi, że nie można zaaplikować innego głośnika?
    Gdyż obudowa jest projektowana pod konkretny głośnik. Wstawienie tam innego, będzie wiązało się z przeprojektowaniem całej obudowy.
    Poza tym, po co wymieniać głośnik? Naprawa będzie tańsza a przy jej prawidłowym przeprowadzeniu nie będzie różnicy pomiędzy głośnikiem nowym a regenerowanym. To jest dobry głośnik i nie widzę sensu w wyrzucaniu go z powodu spalenia cewki. Cewka ma średnicę 65mm i wysokość uzwojenia 16mm. Nawet jest znana indukcyjność cewki. Pozostaje Ci tylko zmierzyć pozostałe wymiary cewki takie jak grubość karkasu, całkowitą wysokość cewki, wysokość na jakiej cewka jest klejona z membraną no i rzecz jasna średnicę drutu, ilość zwojów i warstw. Nie pamiętam czy to akurat był Umifon, ale gdzieś nawet woleli żeby im wysłać spaloną cewkę na wzór.
    Pamiętaj też, że zawieszenie jest z tkaniny. Bądź ostrożny przy odklejaniu go od kosza.
    PANICZKAMIL napisał:
    Inny głośnik też sie nada ale zapomnij o dobrym garnku za 200zł...
    Nie nada się. Powód napisałem już. A czy nie znajdę głośnika do subwoofera za 200zł? Polemizowałbym.

Jeśli nie chcesz tego robić samemu, to jest firma Dragonshead. Głowacki się podejmie tego na bank.

• #8 14 Maj 2014 10:55
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Do subwoofera ESTRADOWEGO dobrej 10" za 200 nie kupisz pod warunkiem, że parametry t-s ma mieć podobne i ma być lekkim neodymem na dodatek.

• #9 14 Maj 2014 15:41
    rafalkwidzyn
    Poziom 5  

Tu juz nie chodzi o neodym, na tym mi w ogole nie zalezy. Zrobie tak jak kolega telecaster1951 podpowiada, nie bede kupowac nowego glosnika, bo ten jest w celujacym stanie, tylko sama cewke zamowie i pozniej wysle do wymiany.

Dodano po 13 [minuty]:

A ta firma Dragonshead jaka waszym zdaniem ma opinie, bo po telefonie do nich nie urzekł mnie jakoś pełen profesjonalizm?

• #11 14 Maj 2014 17:45
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Ja akurat nie bazując na jakimś ustawianym wywiadzie w internecie nie mam za dobrych doświadczeń z Dragonem - każdy głośnik do nich wraca jak nie od razu to po czasie. Pzdr

• #12 14 Maj 2014 23:12
    rafalkwidzyn
    Poziom 5  

Wszystko jasne, widać, że fachowiec.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME