Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników komputerowych do telewizora

bLaYd 13 Maj 2014 15:30 4509 7
  • #1 13 Maj 2014 15:30
    bLaYd
    Poziom 10  

Witam.

Chciałbym prosić Was o poradę. Wiem, że temat ten był poruszany kilkakrotnie, lecz nie udało mi się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi.

Otóż, przy komputerze stacjonarnym, z którego praktycznie nie korzystam posiadam dosyć dobre głośniki 5.1 firmy Creative.

Chciałbym w miarę możliwości podpiąć te głośniki do telewizora, z racji stosunkowo słabego głosu z wbudowanych głośników. Dodam, że nie zależy mi na otrzymaniu dźwięku przestrzennego 5.1 (chyba, że jest to możliwe), może ze wszystkich głośników iść ten sam dźwięk.

Pięć głośników + regulator głośności są podłączone do subwoofera, a ten natomiast połączony jest z komputerem za pomocą kabla:

W telewizorze posiadam następujące wejścia:

Poza tym z boku jest jeszcze wejście słuchawkowe.

Pytanie zatem jest takie, czy istnieje jakakolwiek możliwość, żeby połączyć zestaw tych głośników z tym telewizorem?

Posiadam jeszcze kilka różnych kabli, które być może okażą się pomocne:
    Podłączenie głośników komputerowych do telewizora Podłączenie głośników komputerowych do telewizora Podłączenie głośników komputerowych do telewizora Podłączenie głośników komputerowych do telewizora Podłączenie głośników komputerowych do telewizora

Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

0 7
  • Pomocny post
    #2 13 Maj 2014 21:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bLaYd napisał:
    Pytanie zatem jest takie, czy istnieje jakakolwiek możliwość, żeby połączyć zestaw tych głośników z tym telewizorem?

Z wyjścia słuchawkowego w tv, na FRONT w głośnikach.
    Potrzebny kabel mały jack - mały jack.

0
  • #3 13 Maj 2014 22:05
    bLaYd
    Poziom 10  

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Podłączając FRONT głośników (zielony jack 3,5mm) pod wyjście słuchawkowe uzyskam tylko dźwięk w przednich głośnikach, a nie we wszystkich. Co prawda można by użyć dwie sztuki rozdzielacza, uzyskując w ten sposób 3 wyjścia słuchawkowe. Lecz wówczas nie wyłączają się głośniki wbudowane w TV (testowałem). Zawsze mógłbym wyciszyć wbudowane głośniki w TV (pilotem do TV), jednakże sterowanie głośnością głośnikami "komputerowymi" polegałoby na podchodzeniu do TV i kręceniu pokrętłem (rodem z ubiegłego wieku), co byłoby siłą rzeczy mało wygodne.

A gdybym zakupuł przejściówkę 3x jack 3,5 / 2x cinch (RCA), to jak wówczas wyglądałoby sterowanie głośnością? Normalnie za pomocą pilota do TV, czy jedynie pokrętłem od głośników? Swoją drogą jednak jesto to stosunkowo spory wydatek, bo adapter taki na popularnym serwisie aukcyjnym na chwilę obecną kosztuje 80 zł...

0
  • #4 13 Maj 2014 22:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bLaYd napisał:
    A gdybym zakupuł przejściówkę 3x jack 3,5 / 2x cinch (RCA), to jak wówczas wyglądałoby sterowanie głośnością?

Forma, typ połączenia nie ma znaczenia.
    bLaYd napisał:
    A gdybym zakupuł przejściówkę 3x jack 3,5 / 2x cinch (RCA), to jak wówczas wyglądałoby sterowanie głośnością? Normalnie za pomocą pilota do TV, czy jedynie pokrętłem od głośników?

Na głośnikach ustawić pewną wartość, i sterować pilotem od tv.
    bLaYd napisał:
    Swoją drogą jednak jesto to stosunkowo spory wydatek

Duuużo drożej wychodzi nowy tv i KD ;) .

0
  • #6 13 Maj 2014 22:21
    bLaYd
    Poziom 10  

Telewizor jest nowy, alternatywą jest kino domowe, ale to może w bliżej nieokreślonej przyszłości. :)

Wracając do tematu. Jeśli cokolwiek (słuchawki / głośniki) podłączę przez wyjście słuchawkowe, to wbudowane głośniki nie milkną, a sterowanie głośnością za pomocą pilota reguluje głośność tylko tych wbudowanych głośników. Żeby zmienić głośność sprzętu podłączonego przez wyjście słuchawkowe muszę wchodzić w menu telewizora albo pokrętłem przy słuchawkach / głośnikach (obydwa rozwiązania są niepraktyczne).

Czyli według Ciebie KOCUREK1970, stosując przejściówkę 3x jack 3,5 / 2x cinch i ustawiając głośność głośników zewnętrznych na maksimum, głośniki wbudowane zamilkną i pilotem od TV będę miał możliwość sterowania głośnością głośników zewnętrznych (bez wchodzenia w menu TV)?

Model TV:
    Philips 39pfl3807k

Model głośników:
    Creative Cambridge SoundWorks DeskTop Theater 5.1 DTT2200

____
    @mihal2002
    Proponujesz inny sposób?

0
  • #7 13 Maj 2014 23:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bLaYd napisał:
    Żeby zmienić głośność sprzętu podłączonego przez wyjście słuchawkowe muszę wchodzić w menu telewizora albo pokrętłem przy słuchawkach / głośnikach

Po prostu musisz się przyzwyczaić, do sprzętu jaki masz, jaki chcesz razem podłączyć.
    "po prostu i w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu"
    bLaYd napisał:
    głośniki wbudowane zamilkną

Jeśli je wyłączysz w menu tv.
    bLaYd napisał:
    pilotem od TV będę miał możliwość sterowania głośnością głośników zewnętrznych (bez wchodzenia w menu TV)?

Masz tv i głośniki w domu - działaj.

0