Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

privileg sensation 892 s - pralka kończy pranie po ok. 10 minutach

blondi80 20 May 2014 08:10 3276 11
 • #1
  blondi80
  Level 10  
  Witam, po 6 latach szczęśliwego użytkowania od ostatniej naprawy (wymiana łożysk) znów pojawił się problem. Pralka rozpoczyna cykl prania, po krótkim czasie przełącza się na odpompowanie wody, wyświetla czas pozostały 4 min. i kończy pranie.
  Wczoraj, po rozebraniu pralki okazało się, że szczotki są już wytarte do napisów, więc wymieniliśmy je na nowe. Pralka ruszyła, zakończyła pranie w prawidłowym czasie. Dziś niestety problem powrócił. Pranie zakończyło się po ok 15 minutach. Proszę o pomysł co jeszcze może być przyczyną takiej awarii? Dodam jeszcze, że dzieje się tak na każdym programie.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  blondi80
  Level 10  
  Oto zdjęcie panelu privileg sensation 892 s - pralka kończy pranie po ok. 10 minutach
 • Helpful post
  #4
  machefi
  Home appliances specialist
  Zmierz grzałkę na upływność do masy.
 • #5
  blondi80
  Level 10  
  Pożyczyłam komuś miernik, ale sprawdziłam grzałkę próbnikiem elektrycznym i żaróweczka świeci się zarówno na "+" jak i na "-". Czy mogę na tej podstawie mieć pewność, że grzałka do wymiany? Łatwiej mi będzie rano kupić grzałkę, niż przypomnieć sobie gdzie jest mój miernik :P
 • Helpful post
  #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  peter falk
  Home appliances specialist
  Tu nie ma co mierzyć. Grzałka "leży i kwiczy" . Kupić nową i wymienić. Typowe zachowanie tego wynalazku do prania.
 • #8
  blondi80
  Level 10  
  Niestety po założeniu nowej grzałki pralka zachowuje się tak samo. Po kilu minutach przechodzi do ostatniego programu, wyświetla pozostały czas 4 minuty, wypompowuje wodę i kończy pranie.

  @ skryn, jeśli w tym dziale nie mogę otrzymać pomocy, to proszę przenieść temat do początkujących. Mam nadzieję, że tam ktoś pomoże w rozwiązaniu problemu.

  PS. Jestem zwykłym użytkownikiem pralki, szukam rozwiązania na elektrodzie, ale większość tematów jest jakby uciętych, być może przez właśnie takie subiektywne odczucie moderatorów o zaniżaniu poziomów. Mam nadzieję, że ten temat pozostanie na forum do końca a po rozwiązaniu problemu stanie się pomocą dla kolejnych użytkowników.
 • #9
  User removed account
  Level 1  
 • #10
  machefi
  Home appliances specialist
  blondi80 wrote:
  okazało się, że szczotki są już wytarte do napisów, więc wymieniliśmy je na nowe.

  Czy wymieniający o wymianie miał jakieś pojęcie? Trzeba sprawdzić czy nie zakleszczają się w szczotkotrzymaczach, czy mają prawidłowy docisk i czy są prawidłowo dotarte do obwodu komutatora.
 • #11
  neptyk22
  Level 9  
  W moim Privilegu był to objaw uszkodzenia elektroniki.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12127910#12127910
  Naprawa samodzielna przekraczała moje umiejętności (układy smd), ale po wymontowaniu elektroniki naprawił ją mój kolega. Podziałała jeszcze około pół roku. Po czym definitywnie dokonała żywota. Przyczyną bezpośrednią było zużycie fartucha - przeciek mały wody na drugą pompę (moja pralka miała dwie pompy - jedną pompującą stale wodę obiegową w trakcie prania) a dalej zwarcie i uwalenie elektroniki programatora. Ponieważ zużycie całości było znaczne kupiłem nową Beko, która ma fabryczną gwarancję 5 lat.
  Pozdrawiam,
  Adam
 • #12
  blondi80
  Level 10  
  Jeśli chodzi o wymianę szczotek, to tak - zostały dobrze dotarte.
  Elektrozawory też zostały profilaktycznie przeczyszczone kompresorem, bo tak wyczytałam na forum.
  Miernik przywiozłam ale ma skalę tylko do 20MΩ, więc zgodnie z tym co powyżej nie dałby rady.
  Każdorazowy test i kolejna szansa dla pralki, kończyły się tak samo: pralka nabiera wodę, kręci bębnem, dobiera wodę i przełącza się na wypompowanie. Kończy pranie, otwiera zamek i tyle.

  Skonsultowałam to z serwisantami i potwierdzili, że pralka wymaga naprawy elektroniki. Kiedyś faktycznie miała jakieś problemy z panelem sterowania, widocznie pogorszyło się już jej na tyle, że bez ingerencji serwisanta by się nie obeszło. Dołożenie nawet 50 zł do tej operacji jest dla mnie nieopłacalne (koszt naprawy przekroczyłby pewnie 200 zł, a ten model pralki na rynku wtórnym można kupić już za 280 zł).

  Ta pralka przechodzi do historii. Dziękuję wszystkim, którzy starali się mi pomóc. Nauczyłam się z czego składa się pralka i jakie może mieć dolegliwości. Może wiedza ta przyda mi się przy następnej, bo na pewno pozostanę przy Privilegu.
  Nie zamierzam denerwować się zepsutą pralką ani dnia dłużej.
  Jeśli ktoś będzie kiedyś potrzebował jakieś części od tej pralki to proszę o pw.
  Pozdrawiam, Ewa.