Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Privileg sensation 9215 - wyświetlacz po chwili wskazuje 3 i kończy pranie

neptyk22 29 Mar 2013 15:44 1626 1
    neptyk22
    Level 9  
    W pralce wczoraj spaliła się pompa obiegowa. Poza smrodem i brakiem przepływu objawem było przełączanie się po 2 - 3 minutach działania dowolnego programu (poza wirowaniem) na ostatnie 3 minuty prania. Po wymianie pompy, przedmuchaniu hydrostatów objawy nie minęły. Płyta programatora nie ma śladów przepaleń. Na wyświetlaczu nie pojawia się żaden kod błędu. Po prostu np przy załączeniu płukania ze stanu "46 minut" po nabraniu wody wyświetlają się "3 minuty". :cry:
    neptyk22
    Level 9  
    Po dokładniejszym zbadaniu modułu elektroniki okazało się, że zwarcie w silniku pompy spowodowało spalenie triaka smd zamontowanego od strony druku. Jest mechanicznie cały tylko plastik nie jest idealnie płaski pod lupą. Dalej dwa rezystory smd na płycie (jeden 220ohm drugi nieznany) i układ smd ULN2004. Mam nadzieję, że to wszystko.
    Planowałem samodzielną przeróbkę filtra wody przez doklejenie dogrzanie siatki filtrującej w celu zamknięcia możliwości przepływu czemuś typu sznurowadło sznurek. Po próbach ten pomysł odpadł. Jakakolwiek siatka zbytnio przytyka pompę. Co prawda nie spali się, ale jej funkcja jet wash wtedy nie działa.

Chciałbym się zabezpieczyć przed możliwością takiego uszkodzenia w przyszłości przez dodanie bezpiecznika w oprawce na przewodzie zasilającym - pompa to Askoll o mocy 40W z wirnikiem w postaci magnesu trwałego. Czy ktoś może mi praktycznie poradzić jaki wsadzić tam bezpiecznik? A może ktoś ma taką pompę i mógłby zmierzyć prąd przy zablokowanym wirniku?

Pozdrawiam