Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie pracą podajnika zasobnika pieca C.O - potrzebny schemat

24 Maj 2014 13:04 1431 2
  • Poziom 15  
    Witam.
    Potrzebuje pilnie porady jak zrealizować układ sterowania zasypywaniem zasobnika do pieca C.O. Do dyspozycji: 2 krańcówki obrotowe ze stykami N.C i N.O, stycznik 3-fazowy do silnika zasypywania, przekaźnik z 3-ma stykami N.C N.O + bezpieczniki. Chodzi głównie o sterowanie wiec bezpieczniki można na razie pominąć. Działać ma to w ten sposób: Jedna krańcówka na dole zasobnika po opróżnieniu zaczyna sie obracać i daje sygnał do włączenia silnika zasypującego, w tym czasie druga krańcówka u góry zasobnika również się obraca, kiedy zasobnik się napełni to przestaje się obracać i podaje sygnał o wyłączeniu podajnika. W tym czasie piec pobiera opał i kiedy go braknie znowu włącza się krańcówka dolna i cykl się powtarza. Nie wiem tylko jak na podanych elementach zrealizować ten cykl powtarzania. Poczyniłem prototyp ale nie działa powtarzanie cykl kończy się kiedy zasobnik się opróżni. Dlatego zwracam się do Was z prośbo o pomysły/ schematy jak rozwiązać ten problem, mam nadzieje że w miarę jasno to opisałem.
  • Poziom 15  
    Narysuj schemat podajnika. Nie jasne jest kiedy zaczyna działać druga krańcówka?
  • Poziom 15  
    Problem okazał się być dość prosty choć podchwytliwy. Wystarczyło na jednym ze styków przekaźnika pomocniczego zrobić jego podtrzymanie poprzez krańcówke górną i układ działa tak jak należy. Jeżeli schemat nie jest zbyt jasny mogę objaśnić zainteresowanym.
    Sterowanie pracą podajnika zasobnika pieca C.O - potrzebny schemat