Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCPL180XEUH

15 Kwi 2005 20:51 2282 21
  • Poziom 12  
    Witam !!!
    No i stalo sie piec CO nie startuje ,dobrze ze zima juz zanami,
    cisnienie wody ok,gaz ok po awaryjnym wlaczeniu na piecu startuje iskrownik,pompa cyrkulacyjna ,zapalaja sie kontrolki zolta i zielona,poczym nieopala palnik i zapala sie czerwona kontrolka ,podlaczony do niego regulator VRT-PZA zachowuje sie tak jakby wylaczyli prad ale po odlaczeni regulatora jest tak samo ?
    Jakie moga byc koszty usuniecia takiej usterki ?
    Marka pieca to Vaillant
    P.S.
    w opisie regulatora jest wzmianka ze na stykach 8,9 powinno byc 15....24v, zmierzylem i niema tam zadnego napiecia ?
  • Poziom 12  
    Witam.
    Sprawdź czy przy starcie iskrownika na palniku pojawia się płomień. Jeśli tak, a mimo to zapala się czerwona lampka - odwróć fazę we wtyczce, jeśli nie pomoże zamień ją spowrotem i wyczyść elektrody (przy okazji cały piec). Jeśli jednak płomień się nie pojawia - brak gazu (odcięty reduktor, zawór).
    Co do regulatora odłącz go z zacisków 7-8-9, wtedy c.o. grzeje w/g regulacji temp. na piecu.
    Posprawdzaj i opisz dokładnie co się dzieje.

Pozdro
  • Poziom 12  
    Witam !!!!
    Regulator juz odlaczylem i bez zmian ,iskrownik dziala iskra strzela tylko niestety niezapala sie palnik ,piec w takim stanie pracowal przed awaria ok 5lat bezproblenowo i nic niebylo w tym czasie zmieniane ,tylko teraz nagle mu odbilo?
  • Poziom 12  
    Sprawdź czy pompa sie obraca... musisz odkręcić nakrętkę na pompie, pod nią jest widoczny wirnik pompy, jeśli tak to może być grubsza sprawa. Najpierw to.
  • Poziom 12  
    witam
    pompa staruje ?
  • Poziom 12  
    No tak, czy startuje, czy się kręci wirnik pod nakrętką...
  • Poziom 12  
    Witam !!!
    Pompka pracuje normalnie wirnik sie kreci ,wczoraj po 2-dniach odpoczynku zapalil normalnie nagrzal wode do ok 20 stopni i zdechl tak samo .
  • Poziom 12  
    Wygląda mi to na uszkodzenie presostatu pompy obiegowej kotła. Musisz spuścić wode z kotła i przedmuchać rurki dochodzące do presostatu i co bardzo ważne, wyczyścić ich gniazda, które to właśnie lubią się zapychać. Presostat blokuje operator gazowy... przez co nie puszcza gazu.
    Powodzenia.
  • Poziom 12  
    Witam !!!
    Twoj upor co do pompy niestety byl sluszny ale dopiero serwis pokazal mi jaka jest roznica miedzy kreceniem a kreceniem sie pompy .cena nowej zwalila mnie z nog ,poczym poznac czy to WILO czy GRUNDFDS z tego co sie orjetuje te dwie marki dostarczaly silniki do pomp Vaillantowi .
  • Poziom 12  
    Pompy Grundfos mają na od przodu plastykowy kapsel wokół nakrętki do odpowietrzania, Wilo takiego nie mają.
  • Poziom 12  
    Wiec to Wilo mocwane na dwie sruby,czy naprawia sie takie silniki ,sa moze jakies podroby,wszyscy czestuja mnie nowa pompa ze 800zl ,gdzie kupic cos w miare dobrego i taniego mysle o samym silniku.
  • Poziom 12  
    A co się z nią dokładnie dzieje?? Nie ma siły, słabo kręci, czy jest poprostu martwa??
    Są serwisy takich pomp... ja wiem gdzie jest w Łodzi.
    Pomp możesz spróbować poszukać w sklepie z techniką grzewcza. Oddziel sobie korpus od pompy i jedź z tym do sklepu (miej ze sobą imbusa) i porównaj pompę swoją z nową. Jest duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz tą samą, pompy zazwyczaj różnią się kształtem korpusa.
  • Poziom 12  
    Witam
    Nie ma siły, słabo kręci zacytowalem z twojego postu,gosc z serwisu stwierdzil ze dobrze dzialajacej pompy tego typu niemozna zatrzymac wkretakiem a moja mozna, u mnie w okolicy nikt z przewijaczy niechce sie bawic z takim malym silnikiem ?
    Ile kosztuje taka naprawa w twojej okolicy?
  • Poziom 12  
    Jeśli pompa małej mocy (jak w twoim przypadku) ulegnie uszkodzeniu wymieniamy ją na nową, naprawiać opłaca się pompy za kilka tysięcy...
    Możesz jeszcze wymienić kondensator i wirnik zalać wd40.
    Nowa pompa to koszt ok 350-400 zł. Spróbój... może uda ci się dopasować.

PS. Czy serwis wymienił tą pompę? ...czy szukasz lepszego (tańszego) rozwiązania??
  • Poziom 12  
    Witam!!!
    Jak slusznie zauwazyles szukam lepszego (tańszego) rozwiązania . Zwiedzilem dzis gielde na ktora przywoza rozne smieci z zachodu ale za mocno przechodzony egzemplarz podobno na chodzie chca 100zl wiec to zaden interes dla mnie oczywiscie ,co do kondensatora i reanimacji tej starej tez sie nadtym pracuje.Serwis tylko zdiagnozowal mi uszkodzenie na wymiane pompy za 800zl narazie mnie niestac dlatego szukam innego rozwiazania .
    Pozdrawiam
    Adam
  • Poziom 12  
    Znalazle sam silnik ale za 400zl
  • Poziom 13  
    Właśnie dowiedziałemsię,że na pompy WILO jest promocja Możesz spróbować dopasować część pompy,którą przykręcisz na dwa imbusy a kupisz całą nową pompę bodaj za 190zł. wejdz www.wilo.pl
  • Poziom 12  
    Skonczylo sie niestety wymiana na nowa 400zl
  • Poziom 12  
    Zabawy ciag dalszy od wrzesnia bylo wszystko ok ,dzis niestety temperatura dochodzi do 30 stopni i piec sie wylacza ostygnie do 0 i wlacza sie normalnie grzeje do 30 i na nowo,niema zadych informacji o nieprawidlowym funkcjonowani urzadzenia .
  • Poziom 12  
    Wyłącz i włącz zasilanie kotła niech pochodzi aż przestanie np. przy 30st. i wyłącz zasilanie na minutę i włącz ponownie. Zobaczysz czy rozgrzewa się do wyższej temp.
    Zwróć uwagę czy jest prawidłowy odbiór spalin... jeśli ok sprawdź czy nie jest uszkodzone porętło regulacji temp na panelu.
  • Poziom 12  
    Witam w zwiazku z tym ze byla to niedziela i pora raczej nie na eksperymenty zarobila konkurencja ,poszla jedna z plytek elektroniki i pompka" podcisnieniowa"

Moderowany przez skryn:

Problem został rozwiązany i temat zamykam.