Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat B5 - podłączenie świateł do jazdy dziennej

31 Maj 2014 18:13 2022 3
  • Poziom 7  
    Jak wykonać takie podłączenie? Mogę po prostu wlutować się w przewody czy spowoduje to pojawienie się błędów? Zestaw ma 3 przewody: czarny (masa), czerwony (zapewne plus) i biały który trzeba podłączyć pod pozycyjne światła. Samochód posiada światła przeciwmgielne przednie
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    Nie podajesz, czy masz w zestawie przekaźnik rozwierno-zwierny, chyba że masz jakiś specjalny zestaw. W swoim Golfie IV montowałem takie światła w kratkach zderzaka (św. przeciwmgielne mam w lampach reflektorowych), natomiast w Twoim aucie musisz wybrać odpowiednie miejsce i zamontować je zgodnie z obowiązującymi przepisami (rozstaw, wysokość itd.). Do sterowania tych świateł wykorzystałem + 12 V po stacyjce oraz podłączyłem do przekaźnika również napięcie zasilające światła pozycyjne. Po przekręceniu kluczyka automatycznie świecą się światła dzienne, a w chwili przekręcenia włącznika świateł w/wym. przekaźnik rozłącza św. dzienne i zapalają się (zgodnie z przepisami) światła np. pozycyjne lub drogowe. Instalacja działa mi poprawnie ponad 3 lata zarówno policjanci jak i diagności nie mają do niej zastrzeżeń. Nie zauważyłem, aby zamontowane światła dzienne odnotowały jakiś "błąd" w moim aucie, natomiast w Twoim aucie (z wyższej półki) może być różnie, pewnie masz w zegarach wyświetlacz.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    W zestawie jest już przekaźnik, montaż mam już za sobą, pozostaje mi tylko je podłączyć
  • Poziom 12  
    czarny do masy , czerwony do +po stacyjce ,biały do światła pozycyjnego (światła dzienne z trzema przewodami mają wbudowane wygaszanie przekaźnik nie jest ci potrzebny )podłącz lampki do kostki od wyłącznika świateł tam masz wszystkie potrzebne ci przewody ,a błędów nie będzie ci łapal.