Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tonsil GDN 30/60 - czy to może być źle przyklejona membrana?

homzic 17 Kwi 2005 18:19 1035 8
  • #1 17 Kwi 2005 18:19
    homzic
    Poziom 10  

Witam,
    mam kolumny Altony 110 i po sylwestrze stwierdzilem (o zgrozo) brak resora. Poprostu wypadly takie dziury że prawie połowę go brakowało.
    Jakiś znajomy, który niby się tym zajmuje stwierdził, że głośnik jest ok i wystarczy wymienić tylko membrane i bedzie jak nowy. No więc skoro się zaoferował to mu go dałem i wymienił pięknie (przynajmniej na oko) ale jak go podłaczylem to mi łzy w oczach stanęły bo normalnie charczał jak starym telewizorze.
    I jedyne co mi przyszło do głowy to to że krzywo przykleił membrane i teraz trze cewka.
    Czy można to jakoś poprawić skoro ona już trze??

0 8
  • #2 17 Kwi 2005 18:35
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

No pewnie :) musisz rozkleić i na nowo skleić centrując przy tym cewkę bo on zapewne tego nie zrobił i przykleił krzywo.Jak przykleił na budapren to jeszcze uda ci się rozkleić ten głośnik a jak na super glue lub coś mocniejszego to będziesz miał problem i będziesz musiał zrobić głośniczkowi "harakiri" za pomocą noża ;)

0
  • #3 17 Kwi 2005 18:37
    budzik88
    Poziom 18  

ale najpierw sprawdz dociskajac strony moze wystarczy lekki retusz

0
  • #4 17 Kwi 2005 18:41
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Dokładnie :) możesz odkleić wyłącznie górne zawieszenie i spróbować wycentrować.

0
  • #5 17 Kwi 2005 19:28
    homzic
    Poziom 10  

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź.
    Jednak mam dalsze pytania.
    Jeśli nawet uda mi się bez problemów odkleić resor to jak to zrobić najlepiej żeby go dobrze przykleić, bo skoro ktoś z jakimś tam doświadczenie zrąbał sprawę to podejrzewam, że ja tym bardziej to zrobie.
    I rzecz druga to czy skoro ta cewka już parę razy się otarła o magnes to czy jest nadal dobra?

0
  • #6 17 Kwi 2005 22:23
    niszar
    Poziom 15  

tym że cewka już ocierała to się nie przejmuj, bo ona ociera wewnętrzną stroną o rdzeń, a uzwojenie jest na zewnętrznej. Ja proponuje sprubować odkleić kopułkę przeciwpyłową i będziesz miał elegancki wgląd na całą sprawe;) Później sprubuj delikatnie odkleić cewke od membrany, jeśli butapren to bez problemu a jak coś mocniejszego to sprubój ją odciąć skalpelem (bardzo delikatnie). Jak będziesz miał oddzieloną cewkę od membrany to robisz pasek z papieru o długości tak dobranej żeby można go było owinąć na rdzeniu 2-3 razy. Potem zwijasz go i wkładasz między cewke a rdzeń. Pamiętaj tylko że by nie wchodził za ciasno tylko na lekki wcisk( dobierz ilość zwojów papieru) Po tej operacji masz idealnie wycentrowaną cewkę:)) Teraz pozostaje zalanie dookoła niej klejem, ja używam lakieru celulozowego ale może być coś innego. Po wyschnięciu wyjmujemu papierową tulejke, przyklejamy kopułke i ogień;)
    oj troszke się rozpisałem, więc powodzenia
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze jedno, nie bój się że ci się nie uda bo różnica między tobą a twoim znajomym specjalistą jest taka, że ty robisz to dla siebie:)

0
  • #7 17 Kwi 2005 22:32
    xawerypotocki
    Poziom 15  

Jeśli krótko i cicho puszczałeś muzyke to nic nie szkodzi. Skoro jeszcze gra to nie starłeś jej.

Dodano po 7 [minuty]:

niszar napisał:
    Jak będziesz miał oddzieloną cewkę od membrany to robisz pasek z papieru o długości tak dobranej żeby można go było owinąć na rdzeniu 2-3 razy. Potem zwijasz go i wkładasz między cewke a rdzeń.

Najlepiej nadaje się do tego jeden zwój okładki z książki telefonicznej lub ostatnia strona z bloku technicznego. Pasuje idealnie

PS. Trochę dobrych chęci i napewno wyjdzie

0
  • #8 18 Kwi 2005 00:20
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Lub klisza fotograficzna :) sztywna i sprężysta...

0
  Szukaj w 5mln produktów