Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 i zacinający sie prędkościomierz

obrus 18 Kwi 2005 20:31 10552 6
  • #1 18 Kwi 2005 20:31
    obrus
    Poziom 14  

Posiadam to autko, 1.1, 99 r. i liczniki jaeger. W zeszłym roku zacał sie problem, ze wskazówka prędkościomierza nie opada przy zwalnianiu, porusza się też skokami. Wzmaga się to zjawisko przy chłodnym ranku i wilgoci. Po wyłączeniu zapłonu opadnie o ok. 1 cm i tak zostaje. Muszę wówczas włączyć i wyłączyć zapłon kika razy, gdyż przy wyłączaniu opada o kolejny centymetr. 1 raz zdarzyło mi się , że obrotomierz tez zgłupiał.
    Podczas rozmowy telefonicznej z serwisem polecili wymiane zestawu, który trochę kosztuje...

0 6
  • #2 18 Kwi 2005 22:15
    Gretz
    Poziom 12  

W 206-tce prędkościomierz i obrotomierz napędzane są silnikami krokowymi poprzez przekładnie zębatą. Cała przekładnia jest plastikowa, razem z ośkami zębatek. Na 99,9% urwaną nasz właśnie ośkę zębatki i z tego powodu licznik się zawiesza. Klejenie raczej nic nie da. Miałem ten sam problem tyle że z obrotomierzem, ale mechanizmy są identyczne - zamiast plastikowej ośki wtopiłem metalową i jak na razie działa tzn. ponad rok nie było problemu.

0
  • #3 19 Kwi 2005 20:26
    obrus
    Poziom 14  

duży jest problem z demontażem zestawu wskaźników i późniejszą zabawą? Takiej przekładni nie idzie dokupić?

1
  • #4 19 Kwi 2005 22:09
    Gretz
    Poziom 12  

dla mnie demontaż nie był problemem, ale to już indywidualna predyspozycja - więc może być z tym różnie ;-)

0
  • #5 16 Cze 2005 18:34
    wicekrtv
    Poziom 14  

Gretz napisał:
    dla mnie demontaż nie był problemem, ale to już indywidualna predyspozycja - więc może być z tym różnie ;-)

A mozesz opisac tak z grubsza jak to rozebrac (jak wyjac licznik). Jutro czeka mnie wlasnie nprawa uszkodzonego predkosciomierza w p206 i nie chce czegos urwac. Bylbym wdzieczny za pomoc.

0
  • #6 18 Cze 2005 01:27
    psit
    Poziom 13  

gretz ma race urwana oska na trybie troche modelarstwa i smiga wtapiajac nawet igle,zegar bez problemobudowany jest oslona ktora jest na zatrzaskach pozniej pozostaje instalacja i dwie srubki zegar na wieszchu

0
  • #7 12 Lis 2005 21:13
    obrus
    Poziom 14  

http://206club.net/viewtopic.php?t=1896
    dla wszystkich zainteresowanych tym problemem szczegłowy opis wraz ze zdjęciami.
    Ja się jeszcze nie zabrałem za robotę, gdyż problem na razie znikł. Myślę, że mozna zamknąć temat

3