Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus 1225C EEE - Netbook zaczął strasznnie wolno pracować na Linuxie jak i Win7,

Adek4100 07 Jun 2014 23:26 2295 6
    Adek4100
    Level 17  
    Witam.
    Mam duży problem z moim netbookiem Asus 1225C.
    Otóż komputer zaczął bardzo wolno pracować, mam problem nawet z napisaniem tego tematu ponieważ nawet przesuwając pole wypowiedzi kółkiem w myszcze trwa to naprawdę długo i w tepie, skokowym. Czasami podczas pisania zdarzy mi się że zatrzyma się kurson, napisze jakiś tekst a on pojawia się dopiero po ok. 30 sekunach.
    Pierwsza czynność jaką sprawdziłem to format wszystkich partycji dysków twardych towrzenie ich na nowo i instalacja systemu Windows, komputer działa tam samo nawet po świeżo zainstalowanych sterownikach. Obejrzenie filmu na YouTube praktycznie nie mozliwe gdzie kiedys oglądałem je w jakości HD bez najmniejszego problemu. Zainstalowałem i korzystam w tecj chwili z systemu Ubuntu który pracuje trochę stabilniej aczkolwiek pojawiają się podobne problemy.

Wysłałem Netbooka do serwisu Asusa, zrobili Upgrade biosu i pozatym żadnych napraw nie wykonano, dostałem netbooka z serwisu, instalacja systemu i jedyne co sie poprawiło to instalujac sterowniki grafiki moge wybrac wieksza roździelczość niż kiedyś , natomiast praca systemu dalej tak samo uciążliwa...

Musze działać na własną ręke dlatego prosze was o pomoc.
    kokapetyl
    Level 43  
    Uruchom Crystal disk info i podaj SMART tego dysku.
    lisek
    Service technician RTV
    Obejrzyj na Link

Quote:
    masz w Bios
    Advanced-->CPU Configuration-->Limit CPUID Maximum [Enabled]
    (Advanced-->IDE Configuration-->Configure SATA or IDE

Nie wiem co masz w w swoim netbooku ASUS , ale AsusEee PC 1225C Link ze swoim Atom N2800 1,86MHz i wlutowane w MB 2GB DDR3 RAM (f-800MHz) nie jest zbyt dobry pod Win7/ zapomnij o XP bo b. muli i Win8
    -ten procek zrobił nie Intel ,ale podfirma > ta sama co robiła Power VR
    * stad brak brak oficj. driverów od Intela na stronie Asus
    * tylko dobre Drivery pod grafikę sa zrobione pod win7 32bit
    także Intel Graphics Media Accelerator 3600,* GMA 3600 to waskie gardło.
    dla odtwarzania w 1366x768 wxga
    Asus 1225C EEE - Netbook zaczął strasznnie wolno pracować na Linuxie jak i Win7,

Np. sprawdz kartę i procek za pomoca Cinebench R11.5.(wydajnośc na fps)
    Oraz HD za pomoca CrystalDiskMark 3.

___
    Ubuntu 12.04 i wyższe obsługe grafiki maja już zaistalowana w programie .
    Obsługa jest do 1080p
    Obsłguje Atom i te grafiki mało popularny Lubuntu( dystrybucja Ubuntu)

Tym sie nie bawiłem , ale pisza > dobry pod atomy
    Link_ Dpup Wheezy_ odmiana Puppy Linux

Tak dla porównania bezproblemowy
    Quote:
    Asus Eee PC 1225B LED
    procek (seria Brazos) AMD Dual-Core E-450 1.65GHz + 2GB DDR3 RAM
    + Radeon HD 6320, Realtek ALC269
    HDMI + USB3.0

Adek4100
    Level 17  

Ale gdy komputer był nowy pracował jak należy, nie było problemów z 7 jak i z 8 z którym dawał sobie radę, odpalałem parę programów, w tle pracował firefox chrome i nie było przycięć.
    kokapetyl
    Level 43  
    Dysk jest sprawny.
    System nowo postawiony, to tu nie ma co szukać.
    Jakie masz temperatury?
    lisek
    Service technician RTV
    Tutaj na tym forum napisano ,że postawiono Win XP (korzystając z prawego USB )
    -zmiana w Bios AHCI->IDE i kilka prób podejścia....
    Link_ forum IXBT_ASUS Eee PC _cz.2
    oraz
    Link

safbot1st
    Level 43  
    Możemy prosić całego screena CDI z nazwą dysku itd.?
    Wklej wykres benchmark z programu HDtune (sterylny bez programów działających w tle).
    Wykonaj bootowalny memtest.
    Wklej główne okno programu cpu-z.

Dodano po 2 [minuty]:

Adek4100 wrote:
    Obejrzenie filmu na YouTube praktycznie nie mozliwe gdzie kiedys oglądałem je w jakości HD bez najmniejszego problemu.

Kolega lisek bardzo fajne info sprzedał ale jak pisze autor wszystko wcześniej chodziło bezproblemowo. Jeśli laptop nie jest uszkodzony mechanicznie na pewno da się go przywrócić do 100% sprawności.

Dodano po 50 [sekundy]:

ps.
    lisek wrote:
    zmiana w Bios AHCI->IDE

Nie ma aż takiej różnicy, żeby YouTube zacinało.